Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Централізовані фонди

Відповідно до Закону України «Про страхування» з метою забезпечення виконання зобов'язань щодо окремих видів обов'язкового страхування страховики можуть утворювати централізовані страхові резервні фонди. Чи включаються відрахування до цих централізованих фондів до витрат страховика, а повернуті з  цих фондів  суми – до доходів від страхової діяльності в контексті ст. 156  Податкового кодексу України (ПКУ)?

На сьогодні, згідно із законодавством, централізованими страховими  резервними фондами є фонди, створені при Авіаційному бюро, Морському бюро, Моторному транспортному страховому бюро (фонд захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах, фонд страхових гарантій) тощо.


Джерелами утворення цих фондів можуть бути разові гарантійні внески страховиків, відрахування від надходжень страхових платежів, доходи від розміщення коштів централізованих страхових резервних фондів, повернені Моторному бюро в регресному порядку кошти за заподіяну у результаті дорожньо-транспортної пригоди шкоду, добровільні внески та пожертвування, інші надходження, не заборонені чинним законодавством.


Внески до цих фондів є однією із статей витрат у бухгалтерському обліку страховика, а повернені суми – доходами, якщо страховик виходить зі складу відповідного об’єднання страховиків. Проте у статті 156 ПКУ встановлено  перелік доходів та витрат платника податку від страхової діяльності; відрахування та повернення до(з) цих фондів в цілях оподаткування в ній не передбачено, хоча перелік усіх страхових витрат та доходів не є виключним для визначення об‘єкта оподаткування – прибутку від страхової діяльності.
 До того ж, згідно з пп. 156.1.3 ст. 156 ПКУ, для цілей статті 156 застосовуються страхові резерви, що розраховуються згідно з методикою формування резервів зі страхування життя та правилами формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, визначеними спеціально уповноваженим органом у сфері регулювання ринків фінансових послуг, тобто Держфінпослуг.  Що стосується централізованих страхових резервних фондів, зокрема фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах  та  фонду страхових гарантій, то порядок і умови формування таких фондів, згідно з чинним законодавством, встановлюються положенням про порядок і умови формування централізованих страхових резервних фондів, що затверджується президією Моторного транспортного страхового бюро України та погоджується з координаційною радою цього бюро.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
   
"Камелія" квіти від виробника
 
 

  
 

 
МЕДИА-ПАРТНЕРЫ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru