Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Чи є операції з виплати страхового відшкодування об’єктом оподаткування податком на додану вартість?

Згідно з пп. 196.1.3 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України (ПКУ) не вважаються об’єктом оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів.

         Така ж сама норма була передбачена пп. 3.2.3 ст. 3 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість», який був чинним до 01.01.2011 року.

         Статтею 9 Закону «Про страхування» страхову виплату визначено як грошову суму, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку. Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат встановлюються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування чи внесення змін до договору страхування або у випадках, передбачених чинним законодавством.

         Оскільки надання послуг із страхування і перестрахування не є об’єктом оподаткування, виплата страхових платежів також не є об’єктом оподаткування ПДВ, відповідно операція з отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не змінює суми податкового кредиту або податкових зобов’язань ані у застрахованої особи, ані у страхової компанії.

         В свою чергу податкові зобов’язання з податку на додану вартість виникають у платника податку на додану вартість, який здійснює операції з поставки товарів чи послуг (товарно-матеріальних цінностей та послуг з ремонту, заміщення, відтворення застрахованого об’єкта), оскільки такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

         Зважаючи на викладене, у разі якщо страхові відшкодування не перераховуються безпосередньо потерпілим, а спрямовуються на придбання у платника податку на додану вартість послуг з ремонту, заміщення, відтворення застрахованого об’єкта чи товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини, інші матеріали тощо), то розрахунок страхової виплати на таке придбання здійснюється з урахуванням сум ПДВ, які включаються до вартості і виділяються окремим рядком у розрахункових документах.

         У разі якщо придбання вищезазначених послуг  та  товарно-матеріальних цінностей здійснюється у неплатника ПДВ, то розрахунок страхової виплати здійснюється без урахування сум податку на додану вартість, оскільки особа, не зареєстрована платником податку на додану вартість, не має права нараховувати і виділяти окремим рядком суму податку на додану вартість.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru