Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Технічні резерви в податковому обліку страховика

Відповідно до вимог Податкового кодексу України страховики починаючи з 01.01.2012 р. формуватимуть доходи та витрати та сплачуватимуть податок на прибуток на загальних підставах. Страхові компанії, які здійснюють види страхування інші, ніж страхування життя, зобов’язані формувати і вести облік технічних резервів. Які види технічних резервів та в якому розмірі можуть бути враховані при формуванні доходів та витрат страховика в податковому обліку?

         Згідно зі ст. 30 Закону №85 страховики зобов’язані дотримуватися певних умов забезпечення платоспроможності, однією з яких є створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань. Визначення розмірів страхових резервів за ризиковими видами страхування і за видами страхування життя різняться. У ризикових видах страхування формуються технічні резерви, які включають резерв незароблених премій і резерви збитків та є обов’язковими для формування, а також спеціальні резерви, що формуються компаніями, які проводять окремі види обов’язкового страхування (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних   засобів та обов’язкове страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду), умови проведення яких потребують додаткових гарантій.  

         Податковим кодексом з наступного року запроваджено перехід страховиків на загальну систему оподаткування прибутку.    Особливості оподаткування страховика від провадження страхової діяльності регулюються ст. 156 Кодексу.

         Так, до переліку доходів від страхової діяльності відповідно до пп. 156.1.1 Кодексу включено, зокрема, суми зменшення розміру страхових резервів у порівнянні зі сформованими на кінець попереднього звітного періоду з урахуванням зміни частки перестраховиків у страхових резервах, сформованих відповідно до законодавства. В свою чергу до витрат страховика на підставі пп. 156.1.2 Кодексу належать, відповідно, витрати у вигляді суми збільшення розміру страхових резервів у порівнянні зі сформованими на кінець попереднього звітного періоду з урахуванням зміни частки перестраховиків у страхових резервах, сформованих відповідно до законодавства.

         Зазначимо, що згідно з пп. 156.1.3 п. 156.1 ст. 156 Кодексу для цілей цієї статті страхові резерви розраховуються згідно з методикою формування резервів із страхування життя та правилами формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, визначеними національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

          Такі  правила формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, затверджено Розпорядженням №3104.

          Статтею 31 Закону №85 та Розпорядженням №3104 встановлено, що страхові резерви створюються страховиками залежно від видів страхування (перестрахування). Страховики, які здійснюють види страхування інші, ніж страхування життя, зобов’язані формувати і вести облік технічних резервів за видами страхування:

         - незароблених премій (резерви премій), що включають частки від сум надходжень страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), що відповідають страховим ризикам, які не минули на звітну дату;

         - збитків, що включають зарезервовані несплачені страхові суми та страхові відшкодування за відомими вимогами страхувальників, з яких не прийнято рішення щодо виплати або відмови у виплаті страхової суми.

         Виходячи з норм Закону №85 та положень Розпорядження №3104  страховики можуть ухвалити рішення про запровадження з початку календарного року таких резервів:

         - резерв незароблених премій;

         - резерв заявлених, але не виплачених збитків;  

         - резерв збитків, які виникли, але не заявлені;

         - резерв катастроф;

         - резерв коливань збитковості.

         При цьому страхові компанії зобов’язані письмово повідомити уповноважений орган про запровадження формування і ведення обліку зазначених технічних резервів за видами страхування іншими ніж страхування життя, не пізніше ніж за 45 днів до початку календарного року.

         Отже, вищевказані страхові резерви беруть участь у визначенні об’єкта оподаткування страховика. Обчислення розміру кожного з вищевказаних технічних резервів установлено Розпорядженням №3104. Крім того, формування та облік резерву катастроф при проведенні обов’язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду регламентується Розпорядженням №123.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru