Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Коментар до листа ДПС України від 20.12.11 №9809/7/15-1217

Розглянувши  опублікований лист центрального податкового органу стосовно порядку сплати страховиками авансового внеску з податку на прибуток, зазначимо, що позиція податкового відомства щодо порушеного питання викликає явні заперечення.  Нещодавно на сторінках газети «Україна бізнес ревю» висловлювалися застереження з цього приводу і от з‘явилося фіскальне роз‘яснення  - певно не задля дотримання законодавства та прав платників податків, а лише  в цілях виконання плану наповнення  доходної частини бюджету.

 У коментованому листі зроблено спробу на підставі пп.153.3.2  та пп.153.3.3 ст. 153 Податкового кодексу надати страховикам, які мають особливий порядок  оподаткування доходів (прибутку) порівняно з іншими суб‘єктами господарювання, механізм визначення суми авансового внеску при виплаті дивідендів. Та чи вдалася ця спроба?

Нагадаємо, що виходячи з положень Податкового кодексу обов'язок із нарахування та сплати авансового внеску з податку  на прибуток покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, є такий емітент або отримувач дивідендів платником  податку чи має пільги зі сплати податку,  чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена в п. 151.1 ст. 151  Податкового кодексу (крім платників цього податку, які підпадають під дію п. 156.1 ст. 156 Кодексу).

При цьому, відповідно до п. 153.3.3 ст. 153 не дозволяється проведення заліку на суму авансового внеску з податку при нарахуванні дивідендів резидентам страховою компанією до суми нарахованого за звітний період податку на прибуток, розрахованого згідно з  п. 156.1 ст. 156 Податкового Кодексу.

Водночас у 2011-2012 роках страховики, які отримують доходи від провадження страхової діяльності, крім діяльності з довгострокового страхування життя, обчислюють та сплачують податок на прибуток відповідно до п. 8 підр. 4  Перехідних положень Податкового Кодексу , яким встановлено особливий  порядок оподаткування доходів від страхової діяльності податком з премій за ставкою 3 % та загальний порядок оподаткування прибутку від діяльності, не пов’язаної зі страхуванням, за  загальною ставкою...

 

Повну версію статті читайте на сторінках фінансово-економічного тижневика "Україна Бізнес ревю" №1-2 (1122-1123), 1-16 січня 2012 року

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                  

  

                                                                        

 

              

                                             

  

                                                  Дедал Инфо             

   

                                                           

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 

 
 

 
 
  

   
"Камелія" квіти від виробника
 

 
 

  
 

 

  

























НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru