Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Запит - прямі витрати

Чи є правомірним відображення в Декларації з податку на доходи (прибуток) страховика (наказ ДПА від 21.02.11 №97) прямих витрат страховика, які безпосередньо пов’язані тільки з іншою, не страховою діяльністю? 

Відповідно до Перехідних положень Податкового кодексу України (ПКУ)  у страховика на 2011 рік об’єктом оподаткування від діяльності, не пов’язаної зі страхуванням, є прибуток від такої діяльності, що визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду від іншої діяльності на суму витрат, понесених при  здійсненні такої діяльності. 
Зазвичай у діяльності будь-якої страхової компанії є витрати, які не можна повністю віднести ані до витрат, які понесені страховиком під час здійснення ним операцій зі страхування, ані до витрат, що понесені під час здійснення операцій, не пов’язаних зі страхуванням. При цьому завжди є варіант прямого підрахування витрат по окремих операціях страховика.
Відповідно до п. 152.11 ст. 152 ПКУ платники податку, доход (прибуток) яких повністю та/або частково звільнено від оподаткування цим податком, до складу витрат, пов’язаних із отриманням доходу (прибутку), що не звільняється від оподаткування, не включають витрати, пов’язані з отриманням такого звільненого доходу (прибутку). Крім того, сума амортизаційних відрахувань, нарахованих на основні засоби, що використовуються для отримання такого звільненого доходу (прибутку), не враховується у витратах, пов’язаних з отриманням доходу (прибутку), що не звільняється від оподаткування.


Цією ж нормою передбачено, якщо основні засоби використовуються для отримання звільненого доходу (прибутку) та інших доходів (прибутків), які підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом на загальних підставах, витрати платника податку підлягають збільшенню на частку загальної суми нарахованих амортизаційних відрахувань, яка так відноситься до загальної суми нарахованих амортизаційних відрахувань звітного періоду, як сума доходів (прибутків), що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом на загальних підставах, відноситься до загальної суми доходів (прибутків) з урахуванням звільнених. Аналогічно відбувається розподіл витрат, що одночасно пов’язані як з діяльністю, дохід (прибуток) від провадження якої звільняється від оподаткування, так і з іншою діяльністю.


Отже, цей пункт можна застосувати в податковому обліку страховика при оподаткуванні прибутку від іншої діяльності в цілях визначення витрат, що одночасно пов’язані  зі страховою та іншою  його діяльністю.
Стосовно прямих витрат страховика, не пов’язаних зі страховими операціями, то в ПКУ про них згадується лише в п. 156.2.1 ст. 156, яким  передбачено особливості визначення прибутку страховика, що здійснює страхування життя і тільки в частині розподілу на довгострокове страхування життя та короткострокове страхування життя.
Водночас відповідно до п. 156.3 ст. 156 ПКУ страховики зобов’язані вести окремий облік доходів і витрат, пов‘язаних з отриманням прибутку, що звільняється від оподаткування або оподатковується за ставкою нижчою, ніж визначена в п. 151.1 ст. 151 ПКУ.


Звідси випливає логічний висновок, що страховики повинні також вести окремий  облік всіх доходів і витрат, пов‘язаних з отриманням прибутку, що не звільняється від оподаткування. Тому для відображення в податковому обліку окремих операцій, не пов‘язаних зі страхуванням, страхових може декларувати  в податковій звітності як розподілені витрати, так і прямі, як це здійснювалося раніше за порядком складання Декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, затвердженої наказом ДПА від 31.03.3003 №146, що втратила чинність відповідно до наказу ДПА від 21.02.2011 №97.


Так, наприклад, до прямих витрат страховика можна віднести комісійну винагороду торговцям цінних паперів, втрати від курсових різниць, не пов’язаних із перерахунком страхових резервів та їх активів, суми коштів або вартість товарів, добровільно перерахованих (переданих) до неприбуткових організацій з обмеженням 4% від оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, заробітну плату фахівців, що займаються лише кредитно-депозитними операціями, тощо. 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru