Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

За справжніх профі замовимо слово

Світова статистика свідчить - щороку внаслідок дорожньо-транспортних пригод у світі гине близько одного мільйона трьохсот тисяч осіб. Кількість просто вражаюча. І якщо проблемною безпеки на автошляхах не займатися, то вона зростатиме й далі. Адже й світовий автопарк невпинно зростає.

Свого часу ми вже повідомляли, що з ініціативи Організації Об’єднаних Націй було навіть започатковано десятиліття з безпеки. Стартувала така глобальна акція в травні нинішнього року. Відповідну резолюцію торік ухвалила Генеральна асамблея ООН.

Прогнози провідних експертів з безпеки – невтішні. У найближчі роки кількість автотранспорту на дорогах більшості держав зростатиме. А разом з ним – зростатиме й аварійність. Якщо терміново не почати активних дій, втрати, зокрема, й людські, можуть бути ще масштабнішими.

За словами президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайла Берліна, головна мета десятиліття безпеки – суттєво скоротити втрати на автошляхах.

«У розробленому ООН глобальному плані на таке десятиліття підкреслюється – реальних результатів у досягненні цілей можна досягнути лише тоді, коли участь в реалізації поставлених завдань братимуть уряди й місцеві органи державного управління, громадянське суспільство і приватні фірми, – наполягає експерт. – В державах, які домоглися помітних результатів у сфері безпеки дорожнього руху, великого значення нгадають саме превентивним заходам, тобто попередженню дорожньо-транспортних пригод. Так, страхові, автомобільні, нафтові та інші компанії, чий бізнес пов’язаний з дорожнім рухом, обов’язково фінансують соціальні програми, спрямовані на безпеку на дорогах».

От саме в такому напрямку й рухатиметься світове співтовариство. В Україні ж уже не вперше відбувається спеціальний тижневик з безпеки дорожнього руху. Завершився він буквально цими днями, що дає нам право поглянути на акцію дещо прискіпливіше.

 

Подарунок від депутатів

Однак, спершу варто зазирнути до парламентських кулуарів. Адже українські народні депутати також спробували долучитися до масової боротьби за лад на автошляхах. Так, у першому читанні було ухвалено законопроект, яким майже втричі збільшуються штрафні санкції до тих водіїв, які перебувають за кермом напідпитку. Отже, якщо закон побачить світ в цілому (у чому наразі мало хто сумнівається), порушників штрафуватимуть на сумі від 400 до 450 неоподаткованих мінімумів. Альтернатива такому солідному грошовому покаранню (наразі це близько восьми тисяч гривень) – позбавлення прав на 3-4 роки.

Втім, і це – ще не все. Якщо любитель перехилити чарчину знову сяде за кермо, йому доведеться розпрощатися і зі своїм «сталевим конем» (щоправда, оплатним) і з правами. Тепер – на 4-5 років. Можливо також затримувати такого порушника на 10-15 діб адміністративного арешту.

Крім того, депутатським рішенням передбачено доповнити Кримінальний кодекс статтею 382-1 такого змісту: «Умисне невиконання особою судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 700 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців». Словом, потенційні водії-пияки мають сто разів подумати, перш, ніж порушувати закон.

 

Дефіцитна професія

Що ж до безпосередньо тижневика безпеки, то він не ознаменувався настільки жорсткими заходами. Тут, здебільшого, панували усілякі просвітницькі заходи. Хоча, окремі ініціативи, що прозвучали від без пекових активістів, також варті додаткової уваги.

Наприклад, Міністерство інфраструктури усе активніше наполягає на тому, щоб в Україні було запроваджено спеціальну професійну підготовку водіїв за європейським зразком. Зокрема, за словами експертів спеціальна підготовка водія для надання послуг щодо перевезення пасажирів та вантажів, передбачає отримання спеціальних знань законодавства у безпековій царині. Знайомитися доведеться і з тонкощами технології перевезень та водійського статусу.

Річ у тім, що подібна практика існує практично в усіх європейських країнах. А в Україні нерідко трапляються водії, котрі мають, по суті, лише формальне право керування відповідними транспортними засобами.

Потенційне запровадження таких вимог до вітчизняних водіїв сприятиме адаптації українського законодавства до європейських норм. За словами директора Департаменту безпеки Юрія Гержода, Міністерство інфраструктури виступило з ініціативою впровадження професії водія-інструктора: «Ми вже два роки вирішуємо питання введення цієї професії. На сьогодні потрібна лише реєстрація у Міністерстві праці та соціальної політики».

А взагалі – тема водіїв-професіоналів нині стає однією з ключових на українських теренах. В результаті – чиновники почуваються дуже розгубленими. Парадокс: кількість автотранспорту в державі постійно зростає, а працювати за кермом – нікому. За словами експертів, нинішні вимоги до водіїв – на порядок нижчі, ніж, скажімо, до машиністів, моряків чи пілотів. Проблема – доволі серйозна, адже без достатньої кваліфікації водіїв, автостради перетворюються на справжнісіньку передову.

«По-перше, в самому процесі підготовки спостерігається дуже багато проблем, – ділиться враженнями від тижневика безпеки віце-президент АсМАП України Леонід Докіль. – Ми сьогодні відчули, що є проблеми під час прийому іспитів. Багато недоречностей спостерігається при укладанні екзаменаційних білетів і згодом водіям непросто розібратися. Не всі фахівці достатньо підготовлені, щоб навчати водіїв перевозити небезпечні вантажі, великогабаритні вантажі тощо».

А от директор Навчально-консультаційного центру АсМАП Сергій Кокот звертає увагу на те, що чимало водіїв досі не усвідомлюють: в чому принципова різниця між підготовкою та перепідготовкою: «Дуже важливо розділити два фактора – навчання водія, який отримує категорію – від А до Е. Це – важливо, потрібно їх навчати, тут і ДАІ має бути присутнім, і вимог, як треба їздити, слід чітко дотримуватися. Але це не стосується курсів підвищення кваліфікації. Напариклад, водій-автобусник має отримати сертифікат водія, який може перевозити пасажирів. Наше ж завдання – видавати сертифікати водія-міжнародника. В нас – свої особливості: робота з митницею, з прикордонниками. І головне – робота за системою МДП. Водій-міжнародник обов’язково має бути знайомим із такими тонкощами».

Окремо слід виділити проблему великих міст, передусім, Києва. Не секрет, що заробітна платня в столиці суттєво відрізняється від оплати праці в районних центрах. Відтак, водіїв, котрі приїздять шукати щастя до Києва, Львова, Донецька чи Харкова – з кожним місяцем стає усе більше. А от рівень їхньої підготовки – далеко не завжди на належному рівні. Саме тому в Міністерстві інфраструктури пропонують готувати водіїв виключно за європейськими стандартами. Зокрема, тим, хто претендує на перевезення пасажирів та вантажів, доведеться знайомитися, бодай, з азами законодавства.

«Якщо водій десь у селі пішов до автошколи і отримав категорію D. Він може завтра приїхати в Київ і сісти в автобус. Ніхто йому не заборонятиме. Але їздити і правильно орієнтуватися у великомі місті він просто не зможе. Так чи не варто його навчити заздалегідь, щоб він правильно їздив? От у чому – принципова різниця», – аргументує Сергій Кокот.

 

Запитайте в МВС…

Свою порцію новацій пропонують і в Міністерстві внутрішніх справ. Зокрема, цього року вже було виділено кошти на формування спеціальної інформаційної системи. Зокрема, вона включатиме підбір даних про усіх водіїв. За словами начальника Центру безпеки дорожнього руху при МВС України Сергія Будника, нині завершується робота з побудови центрального ядра такої системи: «Готується Центр сертифікації ключів, головна серверна, техніка… Цього року все це буде встановлено й налагоджено. Маємо надію з наступного року здійснювати повне підключення усіх наших підрозділів до інформаційної системи і, зокрема, системи «Водій».

До речі, якщо система «Водій працюватиме чітко, це неабияк допомагатиме й перевізникам долати проблему із недобросовісними працівниками. Адже там можна буде отримати інформацію щодо кваліфікації, досвіду роботи і, головне, якості цієї роботи з боку будь-якого водія. Чого так давно домагалися роботодавці.

А взагалі варто відзначити, що в Україні все серйозніше ставляться до ситуації на наших дорогах і заходи, яких уже було вжито, дали певні позитивні результати. Для порівняння: торік у ДТП гинуло в середньому сімнадцять людей на добу, а цього року – дванадцять. Принаймні, саме такі цифри наводять вітчизняні правоохоронці.

 

Автомобіль – не розкіш, а причина аварійності?

Сьогодні в Україні розроблено досить чіткий план дій на найближче десятиліття. Він складається з п’яти складових. Насамперед – це гарантія безпеки доріг і дотримання безпеки транспортних засобів. НЕ менша увага – до культур поведінки на автошляхах та надання медичної допомоги постраждалим унаслідок ДТП. Йдеться також і про організацію служби порятунку на дорогах.

Однак, чи не найбільшою проблемою залишаються безпосередньо транспортні засоби і, як це не прикро, саме вітчизняного виробництва або переобладнані імпортні. Як відомо, ще торік до Закону України «Про ліцензування господарської діяльності» були внесені зміни, якими виробників транспортних засобів виключили з переліку тих, хто мав отримувати ліцензію. І це дещо позначилося на якості продукції. Зник контроль, і якість автомобілів покотилася донизу.

Ймовірно, саме тому працівники Міністерства внутрішніх справ нині підготували ще одну порцію змін. Цього разу – до закону, котрий посилює вимоги до безпеки транспортних засобів. Зокрема, щоб у конструкції нових вантажівок та автобусів було передбачене обмеження швидкості, а в пасажирських автобусах – ще й паски безпеки. Наразі йдеться лише про міжміські рейси. Адже як пристібнути пасажирів, котрі подорожують стоячи, поки ще не придумали.

Є пропозиції й про запровадження жорсткіших санкцій щодо злісних порушників правил дорожнього руху. А Міністерство інфраструктури зі свого боку – форсує такі ініціативи.

Зокрема, починаючи з минулого року, профільним відомством проводяться технічні розслідування дорожньо-транспортних пригод. Висновки, зроблені експертами, – невтішні. Більшість ДТП зі смертельними випадками, пов’язані переважно з характеристиками транспортних засобів та з неготовністю водіїв працювати, наприклад, у нічний час. Тож необхідність більш прискіпливого ставлення до переобладнаного транспорту, до дотримання режиму праці та відпочинку, а також до контролю психологічного стану водія – нині очевидна. І цьому приділятиметься серйозна увага. В усякому разі – так обіцяють чиновники.

Адже тижневик безпеки завершився, а увага до автомагістралей не зменшуватиметься. Швидше, навпаки. Інакше подолати проблему аварійності не вдасться нікому й ніколи…

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru