Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

У період з 03.01.2012 по 13.01.2012 відбулися чергові засідання Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України

За результатами розгляду питань порядку денного

прийнято ряд рішень

 

Страхові компанії

1. Про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про ТДВ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КРАЩА» (м. Київ).

2. Про видачу ліцензій на здійснення страхової діяльності

• ПрАТ «Український Страховий Капітал» (м. Київ): обов’язкове страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування; обов’язкове страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру; добровільне страхування кредитів (у тому числі відповідальності позичальника за непогашення кредиту);

• ТДВ «Страхова компанія «Провіта» (Київська обл., м. Вишгород): обов’язкове страхування об’єктів космічної діяльності (космічна інфраструктура), які є власністю України, щодо ризиків, пов’язаних з підготовкою до запуску космічної техніки на космодромі, запуском та експлуатацією її у космічному просторі;

• ПрАТ «Страхова компанія «Грандвіс» (м. Чернігів): обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;

• ПрАТ «Страхова компанія «Еталон» (м. Київ): обов’язкове страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування;

• ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР» (АРК, м. Феодосія): обов’язкове особисте страхування працівників відомчої (крім тих, які працюють в установах і організаціях, що фінансуються з державного бюджету України) та сільської пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд); обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті; обов’язкове страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру; обов’язкове страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів;

• ПрАТ «Страхова Компанія «ПРОВІДНА» (м. Київ): обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;

• ТДВ «ЕКСПРЕС СТРАХ УВАННЯ» (м. Київ): обов’язкове страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування; обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті; обов’язкове страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів; обов’язкове страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об’єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру; обов’язкове особисте страхування працівників відомчої (крім тих, які працюють в установах і організаціях, що фінансуються з державного бюджету України) та сільської пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд); обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;

• ПрАТ «ПОЛІСЬКА СТРАХОВА КОМПАНІЯ» (м. Чернігів): обов’язкове страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування.

 

Кредитні спілки

1. Про виключення інформації з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи за заявою КС «Аграр-Кредит» (м. Запоріжжя).

2. Про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про КС «СуперКредит» (Київська обл., м. Бориспіль).

3. Про видачу ліцензії на здійснення діяльності із залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки КС «Скарбниця» (Чернівецька обл., м. Сторожинець), КС «Зараз» (м. Київ) – КС «Рівненщина» (м. Рівне); КС «Захід-Капітал» (м. Рівне).

4. Про видачу ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів кредитній установі ТОВ «Фінансова компанія «Центр фінансових рішень» (м. Київ).

 

Фінансові компанії

1. Про тимчасове зупинення дії ліцензії на здійснення діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю ТОВ «ФК «МІТЕХ» (м. Київ).

2. Про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про: ТОВ «ПРАЙМ ІНВЕСТ УКРАЇНА» (м. Київ),ТОВ «ЛАЙМ-ФІНАНС» (м. Миколаїв), ТОВ «МСБ Капітал» (Київська обл., м. Біла Церква), ТОВ «ГЛОБАЛ ІНФІНІТІ УКРАЇНА» (м. Київ), ПП «ІНТЕГРАЛ ІНВЕСТИЦІЇ» (м. Львів), ТОВ «Фінансова компанія «ЦЕНТР» (м. Київ), ДП «ДЕРЖАВНА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» (м. Київ),ТОВ «Фінансова компанія «Технотерн» (м. Тернопіль).

3. Про видачу ліцензії на здійснення переказу коштів небанківською фінансовою установою ТОВ «Фінансова компанія МБК» (м. Київ); ТОВ «ФІНТЕКО» (м. Київ); ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ПЛАТІЖНИЙ ЦЕНТР» (м. Харків).

4. Про внесення до Державного реєстру фінансових установ інформації про ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «УПРАВИТЕЛЬ ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА» (м. Київ).

Лізингові компанії

1. Про взяття на облік юридичної особи: ТОВ «ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ «ПРОСТОЛІЗИНГ» (м. Київ), ТОВ «ЕНЕРДЖИ ВІНД ПРОДЖЕКТ УКРАЇНА» (м. Одеса).

Ломбарди

1. Про виключення інформації про ПТ «Ломбард «Софія» Чернявського і компанії» (м. Київ) з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи за заявою у зв’язку із припиненням повного товариства.

 

Оприлюднення

Проект Розпорядження Держфінпослуг «Порядок призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора» (далі – проект Розпорядження) розроблений Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України за власною ініціативою з метою визначення порядку призначення Держфінпослуг додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 37 Закону України «Про страхування» (далі – додаткова аудиторська перевірка).

 

Порядок призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора

1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 2 частини першої статті 37 Закону України «Про страхування» (далі – Закон), підпункту 12 пункту 5 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 №157, з метою визначення порядку призначення Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України (далі– Держфінпослуг) додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора.

2. Аудиторську перевірку проводять аудитори, що внесені до реєстру аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, та визначаються Держфінпослуг відповідно до цього Порядку.

3. Рішення у формі розпорядження про призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора приймається Держфінпослуг як колегіальним органом за поданням Члена Комісії –директора департаменту, до компетенції якого відноситься обробка та аналіз звітності страховиків.

4. Подання про необхідність додаткової обов'язкової аудиторської перевірки має містити:

а) назву фінансової установи;

б) ідентифікаційний код за ЄДРПОУ;

в) підстави для призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки;

г) відомості про аудиторів (не менше трьох), яких пропонується визначити для проведення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки;

д) пропозиції щодо строку проведення перевірки та дати надання страховиком аудиторського висновку до Держфінпослуг;

е) перелік питань, які мають бути обов’язково відображені призначеним аудитором в аудиторському висновку;

ж) інші відомості, необхідні для прийняття рішення.

5. Розпорядження Держфінпослуг про призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки з визначенням аудитора має містити:

а) назву страховика, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ;

б) відомості про аудиторів згідно реєстру аудиторів, які визначені для проведення аудиторської перевірки страховика;

в) перелік питань на проведення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки;

г) термін проведення перевірки та дату надання суб’єктом нагляду аудиторського висновку до Держфінпослуг.

6. Розпорядження набирає чинності з дня його прийняття Держфінпослуг як колегіальним органом або з зазначеної дати.

7. Розпорядження надсилається страховику, стосовно якого прийнято рішення, та аудиторам, що призначені на проведення цієї перевірки, не пізніше наступного робочого дня після його прийняття.

8. Аудитор, що визначений для проведення обов'язкової додаткової аудиторської перевірки, у разі наявності конфлікту інтересів зі страховиком, щодо якого призначено таку перевірку, зобов'язаний вжити заходів щодо усунення конфлікту інтересів або відмовитись від проведення аудиторської перевірки, про що протягом 5 робочих днів повідомити про це Держфінпослуг.

9. У разі відмови або неможливості проведення перевірки аудитором із переліку, що визначені, він повинен негайно повернути одержане розпорядження до Держфінпослуг.

10. Призначений аудитор не має права розголошувати інформацію, що стала йому відома у зв'язку з ознайомленням з розпорядженням, за винятком випадків, передбачених законом.

11. Аудитори, що визначаються на проведення додаткової обов’язкової аудиторської перевірки, повинні відповідати таким вимогам:

а) досвід аудиторської діяльності на ринку фінансових послуг не менше 3 років, у т.ч. надання не менше трьох висновків на підтвердження звітності

Міжнародним стандартам фінансової звітності за останній календарний рік;

б) успішне проходження контролю якості аудиторських послуг, що підтверджене свідоцтвом Аудиторської палати України;

в) членство аудиторів у громадських професійних об'єднаннях;

12. Визначеним аудитором не може бути:

а) афілійована особа страховика;

б) афілійована особа керівника, посадових осіб страховика;

в) особа, що надає консультаційні або аудиторські послуги страховику, якому призначена додаткова аудиторська перевірка;

г) особа, що здійснювала аудиторську перевірку страховика, якому призначена додаткова аудиторська перевірка, в цьому або попередньому році;

д) особа, яка підтвердила недостовірну звітність або звітність, складену з порушенням законодавства;

е) особа, що має конфлікт інтересів зі страховиком, якому призначена додаткова аудиторська перевірка;

ж) особа, яка подала до Держфінпослуг недостовірні відомості.

13. Підставами для призначення додаткової обов'язкової аудиторської перевірки є:

а) неподання суб’єктом нагляду аудиторського висновку, який вимагається Порядком складання звітних даних страховиків, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 03.02.2004 №39 (у редакції розпорядження Держфінпослуг від 15.09.2005 №4619);

б) звітні дані страховика складені з порушенням вимог стандартів бухгалтерського обліку, а саме:

Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 5 «Звіт про власний капітал», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 №87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за №399/3692;

Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.99 № 237 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.99 за №725/4018;

Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2000 № 91 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.05.2000 за № 284/4505;

Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 13 «Фінансові інструменти», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2001 №559 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2001 за №1050/6241, щодо повноти розкриття інформації, яка має суттєве значення у фінансової звітності страховика (величина окремої статті перевищує 10% валюти балансу) та не відображення зазначеної невідповідності у аудиторському висновку, що подається згідно вимог Порядку складання звітних даних

страховиків, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 03.02.2004 №39 (у редакції розпорядження Держфінпослуг від 15.09.2005 №4619) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.10.2005 за № 1153/11433.

в) невідповідність наданого аудиторського висновку, що підтверджує фінансову звітність страховика, вимогам Міжнародних стандартів аудиту, прийнятих в якості Національних стандартів аудиту рішенням Аудиторської палати України від 30.11.2006 №168/7, щодо форми висловлення думки аудитора та повноти інформації, що повинна відображатись у цьому елементі аудиторського висновку.

г) необхідність перевірки виконання заходів впливу та/або для прийняття рішення щодо подовження терміну виконання заходів впливу, пов’язаних із порушеннями вимог законодавства щодо умов забезпечення платоспро можності страховика (в частині формування страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань, та/або в частині перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності) та/або вимог щодо розміру чистих активів страховика;

д) наявність протягом року більше десяти скарг громадян стосовно порушення порядку виплати страховиком страхового відшкодування, що зафіксовано актом перевірки Держфінпослуг;

е) перевищення у балансі страховика суми статей балансу «нематеріальні активи», «довгострокові фінансові інвестиції» та «довгострокова дебіторська заборгованість» за виключенням за цими статтями інвестицій у державні облігації, облігації місцевих позик та депозитів банків більше, ніж на 40 відсотків від валюти балансу;

ж) перевищення частки внутрішнього перестрахування страховика за всіма видами страхування більше, ніж на 50 відсотків;

з) отримання страховиком за результатами застосування тестів раннього попередження незадовільної оцінки.

 

• Зауваження та пропозиції до проекту можна надіслати впродовж одного місяця

з моменту опублікування на адресу Держфінпослуг: [email protected],

Департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва

Міністерства економічного розвитку і торгівлі: [email protected],

а також на адресу фінансово-економічного тижневика, офіційного видання

Держфінпослуг «Україна Бізнес Ревю»: [email protected].

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru