Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

АУБ звернулась до Прем’єр-міністра України щодо неправомірності збільшення для банків під час кризи орендної ставки

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо необгрунтованості збільшення для банків під час кризи орендної ставки за оренду нерухомого державного майна до 40% від вартості орендованого майна за кожен рік оренди.

В АУБ наголошують, що це вже третє за останні п`ять років підвищення розміру орендних ставок для банків. Так з прийняттям Постанови Кабінету міністрів України №1846 від 27.12.2006 р. розмір орендної плати було збільшено вдвічі – з 15 до 30 відсотків від вартості майна. В поточному році Постановою Кабміну № 961 внесено зміни, згідно з якими банки мають сплачувати за оренду нерухомого державного майна не 30%, а 40%.

Як наголошують в АУБ, чергове підвищення (до 40%) взагалі суперечить будь-якій економічній логіці. «Навіть сплачуючи орендну плату за ставкою 30%, банк-орендар кожні три роки (!) фактично сплачував орендодавцю повну вартість приміщення, в той час як загальний строк експлуатації нерухомого майна становить не менш ніж 30 років», - йдеться у листі Президента АУБ до Прем’єр-міністра України.

За словами Олександра Сугоняки, на сьогоднішній день, на жаль, банки не тільки не отримують надприбутки, але й несуть значні збитки (за 10 місяців 2011 року в цілому по системі - 5,2 млрд. грн., за 2010 р. – 13 млрд. грн., за 2009 р. – 38,5 млрд. грн.) .

В АУБ відзначають, що встановлення разючої диференціації орендних ставок для різних видів економічної діяльності з регулярним їх підвищенням лише для окремих галузей – є порушенням таких конституційних принципів, як рівність всіх суб’єктів права власності перед законом (стаття 13 Конституції України) та недопущення неправомірного обмеження конкуренції та недобросовісної конкуренції (стаття 42).

В АУБ підкреслюють, що подібне збільшення витрат на оренду за умов кризи для банків є неприпустимим, оскільки призведе або до збиткової діяльності, або до вимушеного зменшення орендованих площ, і як наслідок, до погіршення умов обслуговування клієнтів банків-орендарів. При цьому втрат зазнає і державний бюджет,  який недоотримає податків.

З огляду на викладене АУБ звернулась до Прем’єр-міністра України з пропозицією повернути 15%-й розмір ставки оренди за використання нерухомого державного майна для фінансових установ та банкоматів, змінивши відповідно пункт 3 Додатку 2 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru