Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Банківські регулятори ділять повноваження

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Законопроект передбачає нові правові та організаційні засади здійснення регулювання та спостереження за діяльністю проблемних банків, виведення неплатоспроможних банків з ринку, а також перегляд повноважень НБУ і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

На думку одного з авторів законопроекту, народного депутата Станіслава Аржевітіна, Фонд гарантування вкладів необхідно перевести на новий рівень діяльності, коли він буде відповідати не тільки за виплату коштів клієнтам ліквідованих банків, а й братиме участь безпосередньо в процедурі ліквідації проблемних банків. За словами голови Комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталія Хомутинника, проект закону передбачає скорочення витрат на виведення неплатоспроможних банків з ринку і зменшення збитків Фонду гарантування вкладів фізосіб, які виникають у процесі виплати вкладів. «Ми очікуємо, що таким чином буде зменшене фінансове навантаження на учасників ринку, НБУ і держбюджету. До того ж скоротяться ризики появи проблемних і неплатоспроможних банків, будуть упроваджені нові моделі оцінки та протидії можливим викликам на фінансовому ринку», – прогнозує депутат.

Законопроект передбачає передати повноваження щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків від Національного банку України до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. В пояснювальній записці зазначається, що Національний банк України продовжуватиме виконувати функції з банківського регулюван

ня, у тому числі здійснюватиме посилений нагляд за діяльністю проблемних банків та впроваджуватиме програми їх фінансового оздоровлення в межах встановлених законодавством часових обмежень.

НБУ призначатиме куратора, як це визначено в Законі «Про банки і банківську діяльність», крім запровадження тимчасової адміністрації або призначення ліквідатора.

На першому етапі НБУ відноситиме банк до категорії «проблемних» за наявності кризових симптомів: зниження регулятивного капіталу та/або нормативів капіталу на 10% за місяць; невиконання банком вимоги вкладника або кредитора впродовж п’яти днів; системного порушення банком законодавства про відмивання доходів; подання недостовірної звітності; систематичного незабезпечення управління ризиками.

Рішення про визнання установи проблемною залишатиметься банківською таємницею. Банк матиме до 180 днів для усунення порушень. Підставами для передання у ФГВФО також стануть зниження регулятивного капіталу або нормативів капіталу до однієї третини мінімально дозволеного рівня, а також невиконання банком 10% своїх зобов'язань упродовж 10 днів.

Призначення тимчасового адміністратора і санація установи – завдання ФГВФО. Держава не повинна оздоровлювати неплатоспроможні банки, якщо їхні власники неефективно вели свій бізнес, вважає директор юридичного департаменту Національного банку України Віктор Новіков.

Таку думку він висловив під час засідання фінансового прес-клубу «Нові повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб: як зробити банківську систему надійнішою?», організованого Лігою фінансового розвитку. За його словами, завдяки пере- дачі функцій адміністрування й ліквідації від Національного банку Фонду гарантування вкладів регулятор зможе зосередитися на питанні нагляду за банками, тоді як Фонд отримає інструментарій і мотивацію для оптимізації витрат і прискореного виведення із системи «мертвих» фінустанов.

Законопроектом удосконалено повноваження адміністративної та виконавчої ради ФГВФО, порядок формування майна ФГВФО та отримання ним кредитів від держави і НБУ у разі виникнення тимчасового дефіциту ліквідності. Працівники ФГВФО можуть бути залучені Нацбанком для проведення спільних перевірок проблемних банків.

Законопроектом встановлений порядок процедури тимчасової адміністрації та ліквідації неплатоспроможного банку, функції та повноваження уповноважених осіб на здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації, вимоги до плану врегулювання неплатоспроможного банку.

Крім того, проектом закону передбачена можливість створення ФГВФО перехідного банку з подальшим його продажем за результатами конкурсу (аукціону) інвестору.

Законопроект у завершальних положеннях передбачає, що ті банки, які на сьогоднівже знаходяться на ліквідації, продовжуються ліквідовуватися Національним банком, а щодо тимчасових адміністрацій, які сьогодні знаходяться в банках, може бути окреме рішення Національного банку.

Експерти та учасники ринку підтримують ініціативу розділення повноважень регуляторів. Як заявив постійний представ ник МВФ в Україні Макс Альєр, Міжнародний валютний фонд задоволений розвитком законодавчих ініціатив в Україні. За його словами, Фонд гарантування вкладів і його співпраця з наглядовими органами – ключовий елемент.

Світовий банк також очікує позитивних наслідків, зокрема зменшення витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як заявила старший фінансовий спеціаліст Світового банку Анжела Пригожина, очікується, що одним із результатів реформи буде зменшення витрат Фонду, а отже, зменшення збитків Фонду та банківської системи, а також державного бюджету.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru