Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

АУБ надала пропозиції до законопроекту “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з обґрунтуванням пропозицій та зауважень до законопроекту “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” (№9342), яким передбачене реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 Як наголошується в листі АУБ, Асоціація підтримує пропозицію щодо реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб шляхом передачі йому функцій тимчасового адміністратора та ліквідатора неплатоспроможних банків. «Оскільки після виплати гарантованих депозитів Фонд стає одним з найбільших кредиторів збанкрутілих банків, передача йому контролю за виведенням неплатоспроможних банків з ринку має підвищити ефективність цих процедур та сприяти збільшенню рівня покриття витрат Фонду за рахунок реалізованих активів ліквідованих банків», - йдеться в листі АУБ.

Разом з тим, при розгляді законопроекту банки та експерти АУБ звернули увагу на окремі норми, прийняття яких є недоцільним, або які потребують доопрацювання при підготовці законопроекту до розгляду у другому читанні.

 Зокрема, в АУБ вважають  недоцільним надання Фонду права на безспірне списання заборгованості за зборами та пені з коррахунку банку. По-перше, це може порушити права інших кредиторів, по-друге – буде створений прецедент для інших контролюючих органів та фондів щодо можливості списання заборгованості з рахунків суб’єктів господарювання у позасудовому порядку.

 Окрім цього, в АУБ наголошують, що закон має містити чіткий перелік звітності, яку банки надають Фонду. У зв’язку з цим АУБ запропонувала виключити норми, що надають Фонду право на отримання будь-якої додаткової інформації.

 Підтримуючи прагнення законодавців скоротити терміни виведення неплатоспроможних банків з ринку, в АУБ відзначають, що окремі процедури фінансового оздоровлення (капіталізація) та тимчасової адміністрації (створення перехідного банку, продаж неплатоспроможного або перехідного банку) можуть потребувати більше часу, ніж на це відводиться законопроектом. У зв’язку з цим АУБ запропонувала надати право НБУ та Фонду на продовження терміну дії відповідних процедур.

 Також в АУБ вважають, що закон має містити чіткі критерії віднесення банків до категорії проблемних. Зокрема, запропоновано, щоб в законопроекті було уточнено, що до проблемних відноситься банк, який протягом 5 і більше робочих днів не повернув вкладнику його кошти після настання строку повернення, визначеного у  депозитному договорі.

 На переконання фахівців АУБ, потребує уточнення порядок виплати гарантованих депозитів у разі продажу неплатоспроможного або перехідного банку. Зокрема, в Законі мають бути чітко визначені зобов’язання інвестора забезпечити виплату депозитів.

 Оскільки законопроект передбачає суттєве розширення функцій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, АУБ запропонувала передбачити на структурну перебудову Фонду більше часу, ніж це заплановано законопроектом.

 Для врегулювання зазначених проблемних питань АУБ також направила до профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності постатейні пропозиції до законопроекту №9342

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru