Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

МТСБУ підтримує прийнятий Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»

 

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) підтримує прийнятий 15 березня цього року Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який забезпечить вирішення основних системних проблем ринку обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності. А саме недостатність у деяких страховиків запасу фінансової міцності для виконання зобов’язань перед страхувальниками і потерпілими у ДТП, якість врегулювання страхових випадків, необґрунтовано високі агентські винагороди та демпінг.

Новий закон забезпечує створення додаткових гарантій виконання зобов’язань перед страхувальниками та постраждалими у ДТП шляхом збільшення розмірів базових гарантійних внесків до фондів МТСБУ: до Фонду страхових гарантій – 1 млн. євро (зараз – 300 тис. євро), до Фонду захисту потерпілих – 500 тис. євро (зараз – 100 тис. євро). При цьому чітко зазначається, що ці гарантійні внески не повертаються страховику у випадку початку процедури банкрутства, а використовуються виключно для здійснення виплат по укладеним ним договорам автоцивільної відповідальності.

Крім цього, законодавці для гарантування виплат та недопущення нецільового використання страховиком страхових резервів з обов’язкового страхування відповідальності автовласників передбачили створення ще одного фонду МТСБУ – «Фонду забезпечення страхових виплат». Зокрема, відрахування у цей Фонд унеможливить надання необґрунтовано високих комісійних винагород агентам.

Відповідно до нових норм страховикам буде заборонено встановлювати чи пропонувати розмір страхового платежу, розрахований не у відповідності з законом. Також страховик буде законодавчо зобов’язаний виконувати рішення МТСБУ, а за невиконання вимог законодавства, рішень та внутрішніх документів МТСБУ до нього будуть застосовуватися заходи впливу у відповідності з чинним законодавством.

Законодавці також затвердили мінімальний розмір страхової виплати за шкоду, нанесену життю та здоров’ю, яку отримує потерпілий незалежно від наявності документів, що підтверджують понесені ним витрати на лікування (детально про розмір виплат див. http://www.mtsbu.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=121 ).

Ми впевнені, коли всі передбачені вище згаданим законом зміни наберуть чинності, будуть якісно оновлені правила гри на ринку обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності. Буде забезпечено необхідний захист інтересів учасників дорожнього руху при нанесенні шкоди їх життю та здоров’ю. Буде забезпечено капіталізацію страховиків та фінансову можливість кожної компанії виконувати зобов’язання за договорами страхування автоцивільної відповідальності. Буде підвищена якість та зменшені строки врегулювання страхових випадків. А також будуть створені законодавчі механізми протидії недобросовісної конкуренції, в первую чергу, ціновому демпінгу та використанню необґрунтовано високих агентських комісій.

 

Нагадаємо, 23 березня 2012 року учасники засідання «круглого столу» МТСБУ на тему: «Зміни до закону про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів: крок до запровадження міжнародних стандартів страхування в Україні» прийшли до спільної думки, що сьогодні для вирішення системних проблем автоцивільної відповідальності вичерпані всі передбачені законодавством механізми, які, нажаль, не дали позитивного результату. Тому більшість учасників прийняли Резолюцію, якою підтримали реформи закладені у Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». І додатково зазначили, що для ефективної реалізації нових положень Закону необхідна участь у підготовці підзаконних актів та нормативних документів МТСБУ всіх зацікавлених сторін, в першу чергу страховиків-практиків.

 

Додатково повідомляємо: На виконання рішення Президії МТСБУ на цьому тижні на офіційному Інтернет-сайті Моторного бюро будуть оприлюднені показники діяльності компаній-членів Бюро та стане зрозуміло, чому деякі страховики виступають у підтримку накладення вето та  повернення на повторний розгляд Верховної Ради України Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                  

  

                                                                        

 

              

                                             

  

                                                  Дедал Инфо             

   

                                                           

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 
 

 
 
  

   
"Камелія" квіти від виробника
 
 

  
 

 

 НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru