Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

ІГОР ПРАСОЛОВ: ПОЛІТИКА ФІКСОВАНОГО КУРСУ ГРИВНІ В УКРАЇНІ ПРОДОВЖУВАТИМЕТЬСЯ

ІГОР ПРАСОЛОВ: ПОЛІТИКА ФІКСОВАНОГО КУРСУ ГРИВНІ В УКРАЇНІ ПРОДОВЖУВАТИМЕТЬСЯ

 

6 вересня відбулася прес-конференція Голови Ради Національного банку України Ігоря Прасолова за підсумками засідання Ради 5 вересня.

В ході прес-конференції І.Прасолов повідомив, що на засіданні Ради Нацбанк висловив ряд рекомендацій Уряду. Зокрема, рекомендації стосувалися пошуку нових шляхів та оптимізації співпраці з Міжнародним валютним фондом задля відновлення переговорів стосовно кредиту Stand-by.

«Ми рекомендували оптимізувати роботу з МВФ та шукати певні компроміси. Це дуже важливо для нашої країни. Гроші МВФ – це найдешевші гроші, які тільки можна знайти», - зазначив І.Прасолов.

Незважаючи на те, що, за словами прем’єр-міністра М.Азарова, сьогодні Україна не потребує кредитів МВФ, ситуація на зовнішніх ринках непрогнозована, й тому Україні необхідно мати можливість доступу до коштів програми у разі нагальної необхідності. «Ми повинні мати можливість прийти до МВФ й узяти з цього Stand-by певну суму для необхідних заходів», - підкреслив Голова Ради НБУ.

Побажання Міжнародного валютного фонду, за його словами, були максимально враховані й під час формування основних засад грошово-кредитної політики України на наступний рік. 

Також НБУ рекомендував Уряду дати можливість НАК «Нафтогаз України» продавати пакет облігацій, що знаходиться на балансі компанії, за ринковими цінами.

Серед рекомендацій Національного банку – й відновлення довгострокового рефінансування, зокрема, банків, які кредитують реальний сектор економіки. Незважаючи на те, що саме рефінансування стало однією з причин валютних спекуляцій, які спричинили дефіцит валюти на початку вересня, така політика необхідна для насичення ринку ліквідністю на якомога тривалий термін.

Відповів І.Прасолов і на запитання журналістів, пов’язані, зокрема, з нагальними проблемами грошово-кредитної ситуації. Так, коментуючи нещодавній дефіцит валюти на міжбанку, Голова Ради НБУ зазначив, що причини цього – виключно в несистемних зовнішніх чинниках, зокрема, спекуляціях окремих гравців валютного ринку, які, на його думку, мають в Україні сезонний характер. Нині ж, за словами І.Прасолова, ситуація з валютою в Україні стабілізувалася – не знадобилася навіть інтервенція НБУ на ринок. Гривня стабільна, а її купівельна спроможність жодним чином не залежить від фінансової ситуації в Єврозоні – вважає він.

Водночас, І.Прасолов наголосив, що політика фіксованого курсу гривні в Україні продовжуватиметься: «Ми не можемо перейти до плаваючого курсу, коли лише попит і пропозиція визначають курс валюти. В дуже скрутних ситуаціях з подібними експериментами опинилися Індонезія, Чілі, Аргентина, Бразилія. Ми таких експериментів не робитимемо». Разом з тим, Нацбанк планує відійти від жорстко фіксованого курсу, втручаючись у функціонування валютного ринку лише в певних пікових ситуаціях, зокрема, у випадках спекуляцій. «Спекуляції завжди були, є й будуть, й економічними методами їх подолати неможливо – це можна зробити лише адміністративними методами» - додав очільник Ради НБУ.

На засідання Ради 5 вересня були розглянуті й основні принципи грошово-кредитної політики на 2013 рік та ухвалений кошторис, згідно з яким НБУ планує перерахувати до державного бюджету 5 млрд. грн. Крім того, був відкорегований кошторис на 2012 рік – прогноз стосовно суми прибутку, що має бути перерахований до бюджету, змінено з 4,5 до 5,4 млрд. грн.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru