Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВЛІННЯ НАЦБАНКУ УКРАЇНИ ВІДПОВІДАЛА ОСНОВНИМ ЗАСАДАМ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВЛІННЯ НАЦБАНКУ УКРАЇНИ ВІДПОВІДАЛА ОСНОВНИМ ЗАСАДАМ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ

21 лютого 2013 року відбулося чергове засідання Ради Національного банку України.

Рада Національного банку України прийняла рішення Про стан проведення грошово-кредитної політики в 2012 році та її вплив на стан соціально-економічного розвитку України і оцінку діяльності Правління Національного банку України щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики на 2012 рік. Згідно з цим рішенням Рада Національного банку України взяла до відома інформацію Правління Національного банку України про виконання Основних засад грошово-кредитної політики в 2012 році та визнала, що здійснення грошово-кредитної політики в минулому році дало змогу виконати основну функцію Національного банку України – забезпечити стабільність грошової одиниці України.

“Діяльність Правління Національного банку України відповідала Основним засадам грошово-кредитної політики на 2012 рік. Монетарні заходи, які були застосовані під час проведення грошово-кредитної політики, повністю відповідали тим процесам, що відбувалися на макроекономічному рівні, і цілям та завданням грошово-кредитної політики на 2012 рік”, – зазначено в рішенні Ради Національного банку України.

Рада Національного банку України вважає, що розвиток економіки України в 2012 році перебував під суттєвим впливом зовнішніх несприятливих чинників. За домінування рецесивних тенденцій у світовій економіці знижувалися попит і ціни на традиційну українську експортну продукцію, що відповідним чином відображалося на показниках платіжного балансу та розвитку реального сектору економіки. Крім того, у 2012 році було здійснено значні виплати за державним та гарантованим державою боргом, обсяг яких більше ніж удвічі перевищив платежі 2011 року.

За таких умов Національний банк України в 2012 році забезпечив підтримання низькоінфляційного середовища – за 2012 рік приріст індексу споживчих цін становив “мінус” 0,2%. Забезпечення цінової стабільності сприяло зростанню реальних доходів населення, збереженню вартості їх заощаджень та отриманню українськими виробниками цінових переваг як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках збуту їх продукції”, – сказано в рішенні Ради Національного банку України.

Підтримці цінової стабільності, на думку Ради Національного банку України, сприяло збереження прогнозованої ситуації на валютному ринку. Так обмінний курс гривні за безготівковими операціями в 2012 році знизився на 0,29% – до 8,052 грн./дол. США. На готівковому сегменті валютного ринку гривня за операціями з продажу доларів США за цей період знецінилася на 0,28% – до 8,088 грн./дол. США.

Рада Національного банку України також відзначила, що динаміка грошової пропозиції відповідала макроекономічній ситуації. Зокрема збільшення монетарної бази в 2012 році на 6,4% забезпечило приріст грошової маси на 12,8%. Заходи, спрямовані на розвиток та посилення стійкості банківської системи, сприяли подальшому розширенню ресурсної бази банків. А обсяг депозитів населення в 2012 році збільшився на 19,0%.

“У 2012 році застосовувалися заходи, спрямовані на стимулювання кредитної діяльності банків. Було знижено облікову ставку та ставки за кредитами рефінансування, активно проводились операції з підтримки ліквідності банківської системи через надання кредитів рефінансування та операції з купівлі цінних паперів, запроваджено гнучкіші вимоги до формування банками обов’язкових резервів”, – говориться в рішенні Ради Національного банку України.

Втім за наявності значних зовнішніх ризиків та невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації на ринках кредитна активність банків відновлювалася недостатньо високими темпами – приріст обсягів кредитування ними реального сектору економіки за 2012 рік становив 4,9%.

На засіданні Рада Національного банку України прийняла рішення надати ряд рекомендацій Правлінню Національного банку України, а саме: посилити гнучкість використання монетарних механізмів та інструментів з урахуванням необхідності надання дієвішої підтримки економічній політиці Кабінету Міністрів України, яка спрямована на економічне зростання, але в межах, що не створюють ризиків для досягнення цілей щодо цінової стабільності. Також пропонується сприяти ефективному запровадженню в обіг нових фінансових інструментів, у тому числі у формі електронних документів через надання за потреби відповідної методологічної та організаційної підтримки. З метою вдосконалення безготівкових розрахунків та стимулювання зменшення частки готівки поза банками Рада Національного банку Україні вважає за доцільне вжити Правлінням Національного банку України заходів щодо модернізації Національної системи масових електронних платежів, у тому числі стосовно забезпечення, приймання та оброблення транскордонних операцій із залученням міжнародних платіжних систем та виконання функцій інформаційної взаємодії між банками та органами державної влади.

Також на засіданні Ради Національного банку України було прийнято рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити стратегію структурного реформування економіки України, яка б передбачала пріоритетну підтримку розвитку галузей, що мають перспективи випуску конкурентоспроможної на світовому ринку продукції протягом тривалого часу та діяльність яких мінімально залежить від зовнішніх шоків. Крім того, Кабінету Міністрів України пропонується сприяти відновленню програми “Стенд-бай” з Міжнародним валютним фондом, а також залученню коштів інших глобальних інституцій (Світовий банк, ЄС). Також Кабінету Міністрів України рекомендується забезпечити безумовне виконання усіма суб’єктами господарювання норм законодавства в частині визначення цін на товари, тарифів на послуги (у тому числі в рекламних оголошеннях) виключно в грошовій одиниці України.

З метою активізації сільськогосподарського виробництва як одного з ключових елементів покращення платіжного балансу Рада Національного банку України вважає за необхідне вжити Кабінетом Міністрів України заходів щодо запровадження функціонування системи забезпечення угод зерном шляхом упровадження нової форми складського документа – електронного складського свідоцтва на зерно, який має бути максимально наближеним за характеристиками до фінансових інструментів.

Наступне засідання Ради Національного банку України заплановане на квітень 2013 року.

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru