Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Доцільность та законность впровадження РРО в діяльності кредитних спілок та законодавчих новацій зі статусом неприбутковості КС 

11 січня 2016 року в Міністерстві фінансів України за ініціативою НАКСУ відбулась тристороння представницька нарада з питань, які сьогодні найбільше турбують кредитні спілки, а саме: доцільності та законності впровадження РРО в діяльності кредитних спілок та законодавчих новацій зі статусом неприбутковості КС.

 

З боку Міністерства фінансів у нараді взяло участь керівництво Департаментів фінансової політики та податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку; з боку Державної фіскальної служби — керівництво відділу контролю за проведенням розрахункових операцій, організації та координації фактичних перевірок; з боку НАКСУ — Петро Козинець, Людмила Кравченко та Олег Новодворський.

Під час тривалої дискусії представники НАКСУ детально аргументували нелогічність позиції ДФС щодо РРО, виходячи з міжнародної практики й доцільності такої новації в контексті завдань ДФС із протидії ухиленню від оподаткування та юридичної невідповідності відомого податкового роз’яснення ДФС прямим нормам чинного Закону № 265.

Також було підкреслено очевидну суперечність позиції ДФС законодавству про захист персональних даних, запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та необхідності дотримання вимогу Закону України „Про кредитні спілки” стосовно збереження конфіденційності щодо операцій та рахунків членів кредитних спілок.

З боку представників Міністерства фінансів була висловлена позиція підтримки недоцільності РРО в кредитних спілках, виходячи з логіки завдань, які мають бути вирішені шляхом впровадження РРО.

В той же час представники ДФС продовжили наполягати на своїй позиції щодо неможливості позитивного вирішення питання РРО без конкретних змін у чинному законодавстві.

Учасники наради також взяли до відома інформацію НАКСУ про розпочате судове провадження за позовом асоціації щодо необхідності скасування податкового роз’яснення ДФС із цього приводу.

Також було отримано запевнення повноважних осіб ДФС щодо трактування порушення законодавства про РРО, вчиненого вперше як порушень, виявлених в ході першої перевірки протягом календарного року, а не першої виявленої в ході перевірки операції. Консультації з питань РРО будуть продовжені.

Під час обговорення питання неприбуткового статусу кредитних спілок Людмила Кравченко представила детальну презентацію механізму функціонування кредитної спілки як організації, що працює не для прибутку. Також було проаналізовано міжнародну практику в частині оподаткування кредитних спілок та наголошено на тому, що діючі законодавчі новації перш за все негативно впливають на імідж кредитних спілок і мотивують їх до зменшення капіталізації як рушійного фактора стабільності. Причому наслідком цього є реальне зменшення податкових надходжень до державного бюджету від діяльності кредитних спілок.

З боку Міністерства фінансів було підкреслено необхідність підтримки розвитку кредитних спілок в Україні як важливого чинника розвитку малого бізнесу, підприємництва та покращення добробуту українських родин.

Усі сторони наради погодились із тим, що врегулювати питання щодо відновлення справедливого оподаткування кредитних спілок можливо тільки шляхом внесення змін до відповідного законодавства.

Взаємні консультації з даного питання будуть продовжені із залученням до цього процесу представників Верховної Ради України та Нацкомфінпослуг.

 

www.unascu.org.ua

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                  

  

                                                                        

 

              

                                             

  

                                                  Дедал Инфо             

   

                                                           

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 

 
ЗАКОНОДАВСТВО ТА СУДОВА ПРАКТИКА
 

   
"Камелія" квіти від виробника
 

   
  


   
 
 

  
 

 

  

НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru