Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Відбулася нарада щодо стану страхового ринку України в поточних умовах

 

МТСБУ

 

Відбулася нарада щодо стану страхового ринку України в поточних умовах

 

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності 13 березня 2014 року відбулася нарада за участю Голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), керівництва Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), Ліги страхових організацій України (ЛСОУ), а також керівників страхових компаній.

В ході наради були обговорені питання, які зараз найбільше хвилюють страховий ринок України, зокрема питання здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ).

Голова підкомітету з питань страхової діяльності, регулювання ріелторської діяльності та інших операцій на ринку нерухомості, оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Андрій Пінчук, який був ініціатором проведення наради, підкреслив, що Комітет працює консолідовано і готовий оперативно відповідати на виклики, які ставить перед фінансовою системою сьогоднішній час.

Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров також підтвердив, що регулятор працює у штатному режимі і продовжує впроваджувати напрацювання, які були зроблені раніше, а також готовий оперативно реагувати на проблемні ситуації на ринках, регулювання яких здійснює Нацкомфінпослуг.

Політика з регулювання ринків фінансових послуг залишається сталою і ґрунтується на європейських засадах, що закладено у проекті Закону України про внесення змін до деяких законів України та виклад Закону України "Про страхування" у новій редакції» № 0965, прийняття якого залишається першочерговим завданням.

В умовах ситуацій в Криму завданням є допомогти страховому ринку зберегти платоспроможність, а також мінімізувати ризик втрати активів.

В той же час необхідним є посилення регуляторної політики, спрямованої на попередження фіктивного банкрутства страховиків.

Також було акцентовано увагу на тому, що головною метою введення тимчасових адміністрацій до страхових компаній є відновлення їх платоспроможності та забезпечення виконання такими компаніями своїх зобов’язань у повному обсязі.

У зв’язку з можливим загостренням ситуації у банківському секторі, підсилюватиметься моніторинг стану банків, в яких розміщені кошти небанківських фінансових установ, так як такі кошти призначені для виконання зобов’язань перед споживачами.

Багато уваги учасниками наради було приділено питанням, пов’язаним з ОСАЦВ. Наголошувалося, що виконання МТСБУ гарантійних функцій здійснюється у повному обсязі. Кошти фондів МТСБУ розміщуються у декількох банках України з урахуванням безпечності, ліквідності та прибутковості. Ситуація, яка склалася на даний час з ПАТ «Брокбізнесбанк», в якому розміщена частина коштів МТСБУ, не є перешкодою для виконання Бюро своїх зобов’язань перед потерпілими та іноземними партнерами.

Перспективним завданням визнано модернізацію Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та приведення його у відповідність з вимогами часу.

В ході наради обговорено питання визначення дати та порядку денного Загальних зборів членів МТСБУ та досягнуто попередньої домовленості про їх проведення 15 травня 2014 року.

Додатково увага страховиків звертається на те, що в ході попередніх  Загальних зборів членів МТСБУ 14 лютого 2013 року ними одностайно вирішено, що формування органів управління і контролю Бюро повинно базуватися на принципі балансу інтересів усіх страховиків-членів Бюро, а висування претендентів до складу органів управління та контролю здійснюватися з урахуванням показників діяльності страховиків. На виконання цього рішення Координаційна рада МТСБУ 23 січня 2014 року рекомендувала Загальним зборам членів МТСБУ деталізувати вимоги до страховика, представник якого може бути обраним до складу органів управління та контролю Бюро, та затвердила рекомендованийперелік вимог.

У зв’язку з цим  МТСБУ звертається до страховиків та професійних об’єднань учасників страхового ринку враховувати згадані вище рекомендації при формуванні органів управління та контролю Бюро для забезпечення можливості участі у керуванні ринком ОСАЦВ лише представників компаній, діяльність яких відповідає вимогам законодавства, міжнародним стандартам ведення бізнесу і вирізняється якістю страхового сервісу

Учасниками наради було прийнято рішення щодо посилення злагодженості роботи та комунікації щодо існуючих проблем з метою недопущення їх загострення та негативного впливу на фінансові ринки та споживачів фінансових послуг.

Метою консолідованих дій Комітету та Нацкомфінпослуг є стійкий, капіталізований страховий ринок та безумовний захист прав споживачів фінансових послуг.

 

Прес-служба МТСБУ

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru