Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

ЛЮДМИЛА ЧЕПІНОГА: ПРО АДАПТАЦІЮ ДЕЯКИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ЗАПРОВАДЖЕНИХ ВИМОГ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОГО ПРОДАЖУ НАДХОДЖЕНЬ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ

 

Правління Національного банку України 14 грудня 2012 року прийняло постанову № 531 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” (далі – Постанова № 531), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08 січня 2013 року за № 78/22610.

Постанова № 531 прийнята у зв’язку із необхідністю подальшої адаптації деяких нормативно-правових актів Національного банку України у відповідність до запроваджених вимог щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами та надходжень на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів).

Зокрема, Постановою № 531 конкретизовано механізм обов’язкового продажу валютної виручки, що надходить на рахунки резидентів (юридичних осіб або фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності), відкриті за межами України на підставі індивідуальної ліцензії на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України. Передбачено, що обов’язковий продаж здійснюватиметься власником ліцензії або шляхом перерахування суми в іноземній валюті, необхідної для обов’язкового продажу в уповноважений банк, або шляхом здійснення обов’язкового продажу тієї самої іноземної валюти з власного рахунку, відкритого в уповноваженому банку, який зазначений у ліцензії.

Для фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) передбачена можливість купівлі іноземної валюти для її повернення, якщо іноземна валюта була помилково (надмірно) отримана цими фізичними особами та продана уповноваженими банками згідно із вимогами щодо обов’язкового продажу надходжень на користь фізичних осіб в іноземній валюті із-за меж України.

Також цією постановою Національний банк України зняв обмеження щодо граничної суми переказу фізичними особами-резидентами іноземної валюти за межі України на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку України на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України.

Тепер фізичні особи-резиденти можуть здійснювати на ці рахунки перекази іноземної валюти без обмежень на підставі вищезазначеної ліцензії.

Крім того, удосконалено процедуру документування операцій з переказу коштів фізичними особами в банківських установах. Так, Національний банк України скасував вимоги щодо ведення банками журналу обліку здійснених в іноземній валюті переказів за межі України та виплати цих переказів, а також журналу обліку здійснених у межах України за дорученням фізичних осіб-нерезидентів переказів у національній валюті та виплати цих переказів, оскільки зазначені операції відображаються в електронному вигляді в програмному комплексі “Операційний день банку (ОДБ)”.

Постанова № 531 набирає чинності з 25 січня 2013 року, з дня її офіційного опублікування в періодичному виданні нормативно-правових актів “Офіційний вісник України”.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                  

  

                                                                        

 

              

                                             

  

                                                  Дедал Инфо             

   

                                                           

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 

 
 

 
 
  

   
"Камелія" квіти від виробника
 

 
 

  
 

 

  

НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru