Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ МОЖНА ЗУПИНИТИ ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ МОЖНА ЗУПИНИТИ ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

Історія навчила нас, що розвиток і прогрес, які приносять лю­дям нові блага та можливості, на жаль, завжди супроводжуються негативними явищами. Індустріа­лізація дала нам масове виробни­цтво товарів, але вона ж поклала початок варварському винищенню природи і класовій нерівності. Бо­ротьба за національні та соціальні права зробила аксіомою принципи рівності і справедливості, але час­то призводить до кровопролиття і негативних проявів патерналізму.

Так, і масова комп’ютеризація, і стрімкий розвиток цифро­вих технологій, які максимально спростили людині всі технологіч­ні та виробничі процеси, полег­шили її існування та перевернули уявлення про роботу, кар’єру, дозвілля, фінанси і навіть осо­бисте життя, приховують у собі серйозні небезпеки. Ми хочемо поговорити про одну з найакту­альніших.

Серед установ, які намагають­ся максимально швидко брати на озброєння технологічні новин­ки, чільне місце посідають банки. Вони мало не щомісяця пропону­ють нам сервіси, що дозволяють максимально легко і просто розпо­ряджатися своїми грошима. Пла­тіжні карти і банкомати вже давно стали частиною нашого життя, а інтернет-банкінг, купівля товарів через всесвітню мережу – не «за­морська» екзотика. На жаль, цим користуються не лише клієнти, а й злочинці.

Кіберзлочинність – явище но­вітньої, цифрової доби. Саме це й робить «кіберів» набагато не­безпечнішими й ефективнішими за своїх «класичних» колег-шах­раїв.

Це люди, які працюють голо­вою і роблять свої «справи», не відходячи від свого комп’ютера або сидячи на лавочці з ноутбу­ком і мобільним телефоном. Для сучасних «технарів» це часто ідеальний спосіб заробити і ре­алізувати себе. Біда в тому, що, як будь-який вид шахрайства, кіберзлочинність розвивається за класичним сценарієм – оди­наки об’єднуються і гуртуються, утворюючи організовані злочин­ні угрупування. Гуртом, як то кажуть, і батька легше бити. А красти чужі гроші – тим більше. Злочинці не стоять на місці. Їхні методи вдосконалюються і стають дедалі складнішими. Відповідно, реагують і правоохоронці.

Останнім часом проблема кі­берзлочинності набула глобаль­ного масштабу, а збитки від ді­яльності кібершахраїв сягнули десятків мільярдів доларів. Для протистояння кібершахраям в світі створюються спеціальні під­розділи і структури. Їхні повнова­ження постійно розширюються, а технічні можливості посилюють­ся. Останній приклад – Європей­ський центр боротьби з кіберзлочинністю, який запрацював на початку 2013 року.

Україна – не виняток. Зі зрос­танням обсягів безготівкових роз­рахунків зростає і кількість потер­пілих від кібершахраїв. За даними НБУ, у 2011 році кількість проти­правних операцій за платіжними картами українських банків зросла до 7,6 тис. порівняно з 2,9 тис. ро­ком раніше. Обсяг неправомірно списаних коштів збільшився май­же в півтора рази – з 6,3 млн до 9,1 млн грн. І це лише офіційна ста­тистика, до того ж за 2011 рік.

СБУ і МВС в особі Управління боротьби з кіберзлочинністю опи­нилися на вістрі війни з «кібера­ми». На жаль, їхніх зусиль замало. Особливо, зважаючи на наші укра­їнські реалії.

 

ВСЮ СТАТТЮ ЧИТАЙТЕ У НОМЕРІ ТИЖНЕВИКА "УКРАЇНА БІЗНЕС РЕВЮ" №5-6 ВІД 11.02.2013

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
   
"Камелія" квіти від виробника
 
 

  
 

 
МЕДИА-ПАРТНЕРЫ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru