Об издательстве Подписка Наука Реклама Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

НАБУ: ДІЮЧІ НОРМИ ЗАКОНУ ПРО БАНКРУТСТВО СТАНУТЬ ПРИЧИНОЮ ПРИПИНЕННЯ БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУВАННЯ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

 

Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в новій редакції, яка діє з 19 січня 2013 року, стане причиною припинення банківського кредитування реального сектору економіки. Такий висновок зробили учасники робочої групи Незалежної асоціації банків України (НАБУ) на засіданні у середу.

Згідно з нормами цього Закону, кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою (власне, якими і є банки), повністю усунено від участі в судових процесах, в контролі над процедурою банкрутства і реалізації активів боржника, в т.ч. й заставного майна. На всіх стадіях процесу банкам, як кредиторам, надано лише право дорадчого голосу.

Зокрема, забезпечений кредитор, згідно з Законом, не є стороною у справі про банкрутство, а лише учасником. Це практично позбавляє банки будь-якої можливості впливати на процес повернення заборгованості збанкрутілого позичальника чи оскаржувати рішення по справі. Така норма суперечить Господарському процесуальному Кодексу України, згідно з яким всі кредитори мають рівні права у вирішенні долі боржника і його майна.

У НАБУ вважають, що запроваджені на початку 2013 року норми Закону порушують низку інших норм законодавства і Конституції  України та створюють правові колізії, тобто є нікчемними.

Наприклад, серед іншого, ст.43 Закону про банкрутство передбачено, що майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Це суперечить нормам діючого законодавства, згідно з яким оцінку майна боржника повинен здійснювати суб’єкт оціночної діяльності, який склав кваліфікаційний іспит та одержав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача. Більше того, відповідно до Закону про оцінку, оцінка майна у випадках її обов’язкового проведення, виконана не суб’єктом оціночної діяльності, визнається недійсною.

З часу набрання чинності нової редакції Закону про банкрутство взагалі нівелюється поняття застави як способу забезпечення грошових зобов’язань боржників. Фактично, беручи до уваги, що кредити суб’єктам господарювання займають більше 70% загального портфелю, цей Закон може похитнути рівновагу банківського сектору України.

Крім того, банківські установи мають безліч практичних прикладів, коли заставне майно знецінюється як унаслідок об’єктивних обставин, так і через умисні дії боржників.

Перелічені норми Закону щодо оцінки майна банкрута та можливість затягування процесу продажу активів (закон не передбачає жодних строків та відповідальності за такі дії) надають зацікавленим особам фактично безмежні перспективи для використання процедур банкрутства з метою ухилення від повернення отриманих кредитів.

В НАБУ вважать, що ці та інші норми Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ускладнюють банкам можливість відстоювати свої права, як кредиторів. У зв’язку з цим Асоціація опрацьовує зміни до цього законодавчого акту, які буде подано Національному банку України як суб’єкту законодавчої ініціативи.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров


Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью
Научные статьи

 


 
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
   
"Камелія" квіти від виробника
 
 

  
 

 
МЕДИА-ПАРТНЕРЫ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Белый каталог сайтов

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru