Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

НАБУ: ДІЮЧІ НОРМИ ЗАКОНУ ПРО БАНКРУТСТВО СТАНУТЬ ПРИЧИНОЮ ПРИПИНЕННЯ БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУВАННЯ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

 

Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в новій редакції, яка діє з 19 січня 2013 року, стане причиною припинення банківського кредитування реального сектору економіки. Такий висновок зробили учасники робочої групи Незалежної асоціації банків України (НАБУ) на засіданні у середу.

Згідно з нормами цього Закону, кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою (власне, якими і є банки), повністю усунено від участі в судових процесах, в контролі над процедурою банкрутства і реалізації активів боржника, в т.ч. й заставного майна. На всіх стадіях процесу банкам, як кредиторам, надано лише право дорадчого голосу.

Зокрема, забезпечений кредитор, згідно з Законом, не є стороною у справі про банкрутство, а лише учасником. Це практично позбавляє банки будь-якої можливості впливати на процес повернення заборгованості збанкрутілого позичальника чи оскаржувати рішення по справі. Така норма суперечить Господарському процесуальному Кодексу України, згідно з яким всі кредитори мають рівні права у вирішенні долі боржника і його майна.

У НАБУ вважають, що запроваджені на початку 2013 року норми Закону порушують низку інших норм законодавства і Конституції  України та створюють правові колізії, тобто є нікчемними.

Наприклад, серед іншого, ст.43 Закону про банкрутство передбачено, що майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Це суперечить нормам діючого законодавства, згідно з яким оцінку майна боржника повинен здійснювати суб’єкт оціночної діяльності, який склав кваліфікаційний іспит та одержав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача. Більше того, відповідно до Закону про оцінку, оцінка майна у випадках її обов’язкового проведення, виконана не суб’єктом оціночної діяльності, визнається недійсною.

З часу набрання чинності нової редакції Закону про банкрутство взагалі нівелюється поняття застави як способу забезпечення грошових зобов’язань боржників. Фактично, беручи до уваги, що кредити суб’єктам господарювання займають більше 70% загального портфелю, цей Закон може похитнути рівновагу банківського сектору України.

Крім того, банківські установи мають безліч практичних прикладів, коли заставне майно знецінюється як унаслідок об’єктивних обставин, так і через умисні дії боржників.

Перелічені норми Закону щодо оцінки майна банкрута та можливість затягування процесу продажу активів (закон не передбачає жодних строків та відповідальності за такі дії) надають зацікавленим особам фактично безмежні перспективи для використання процедур банкрутства з метою ухилення від повернення отриманих кредитів.

В НАБУ вважать, що ці та інші норми Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ускладнюють банкам можливість відстоювати свої права, як кредиторів. У зв’язку з цим Асоціація опрацьовує зміни до цього законодавчого акту, які буде подано Національному банку України як суб’єкту законодавчої ініціативи.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru