Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ– 2017» в номінації «Міський голова року»

Владисл́ав АТР́ОШЕНКО

Чернігівський міський голова, Народний депутат України трьох скликань, проукраїнський політик, бізнесмен та управлінець, засновник благодійного фонду «Поліський оберіг».

 

 

Три головні події 2017 року  за Вашою версією: Головне – люди побачили, що місто може змінюватися, у нього є перспектива. Початок перетворення нашого міста (нові дороги, реконструкції історичних та рекреаційних зон, обов’язковість велоінфраструктури і безбар’єрності на всіх дорогах, які ремонтуються, новий сквер ім. Богдана  Хмельницького, відремонтований підземний перехід біля готелю «Україна».

Ваш життєвий девіз: «Бачу ціль – не бачу перешкод».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Директором Чернігівського радіозаводу.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Зробити Чернігів одним із найбільш успішних міст України й розмовляти з європейськими та світовими партнерами на рівних.

Бути сьогодні успішним – це дивитись на крок, а краще, на декілька кроків уперед.

Ваш улюблений афоризм? Багато улюблених. Наприклад: «Роби те, що повинен, і будь, що буде», «Чого ми бідні, бо дурні. А чого дурні – бо бідні», «Вам «шашечки» чи їхати»?

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Багатовіковою історією Чернігова, з якої починалася Київська Русь. А сьогодні тим, що люди починаються більш дбайливо ставитися до міста і берегти те, що створюється.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Колишній мер міста Меммінген, мій друг Іво Хольцингер. Він пропрацював на своїй посаді 36 років, пережив об’єднання Німеччини і багато урядів. А зараз спокійно ходить по вулицях рідного міста, і до нього ставляться з великою повагою всі городяни. В Україні за реальними результатами прикладом може бути Геннадій Кернес.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Три головних проблеми:

1) Ментальність людей. 90 % не розуміють, що багатоповерхівки – це їх власність разом з дахом, внутрішньо під’їзним простором та внутрішньо будинковими комунікаціями.

Люди не розуміють, що інфраструктура міста у жахливому стані, її терміново потрібно поетапно міняти. На це потрібні кошти.

Нам ніхто нічого не винен. Доля міста у наших руках. Аби ми живемо красиво, вчимо дітей у класах по 20 чоловік,  ходимо до школи у 1 зміну, 90 тисяч чоловік їздить безкоштовно і витрачаємо на це більше 5 %

зібраних податків. Або міняємо свідомість.

Податки треба платити. За всі блага треба заплатити, щоби їх мати. І таке інше.

2) Стан інфраструктури, і перш за все – мереж, доріг, генерацій. Масштаби і ціна цього питання є не підйомними  для більшості міських бюджетів і це є великою проблемою для України. І неправильно обмежуватися розхожою фразою – «У Вас самоврядування, багато грошей – Ви і розбирайтеся».

3) Страшна демографічна ситуація, плюс величезна трудова міграція.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? Грошей має бути достатньо. Але щастя – робити те, що доставляє радість для тебе і оточуючих людей, будувати, творити, розвивати себе та свою команду. Щастя – жити з радістю від кожного прожитого і відпрацьованого дня.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... створю команду, яка перебудує світ».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Багато недоліків. Можу загнати себе и інших. Не терплю тупості і байдужості. Відволікаюся на красивих жінок.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Зараз, на жаль, читаю мало. Із улюблених багато – це і «Війна і мир», без жартів, і трилогія Т. Драйзера, і «Зелений король», автора не пам’ятаю.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Я би хотів не подружитися, але хотів би повчитися у багатьох видатних людей, навіть якщо деякі з них були полководцями,

промисловцями – меценатами, царями або диктаторами.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Я не хочу ніяких чудес, тому що їх не буває. Всього треба досягати копіткою працею. Я хочу, щоби моє місто знайшло амбіції, стало розвиватися і отримало у такий спосіб право на своє майбутнє.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Я не астроном. Це дивне для мене питання. Назвав би «Чернігів» або «Україна», або «Земля-2».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Туди, де потрібні інвестиції – перш за все у Чернігів.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Якщо дасть Бог дожити – готовий відповісти на це питання у 75 років. Це вік, у якому я планую піти на відпочинок.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Спортзал. Декілька днів спільного відпочинку з сім’єю. Баня. Спільна вечеря з командою або з бізнес-партнерами. Рибалка, полювання, футбол – не моє…

 

Алла ГІНАК

Міський голова м. Білгород - Дністровський

Володарка титулу «Жінка року-2012 Одеської області»,

 медалі «Патріот Одещини»,  ювілейної нагороди «175 років Касперівської ікони Божої Матері» за заслуги перед Українською Православною Церквою,

Лауреат Міжнародного проекту «Україна від краю до краю. Знамениті імена Одещини »,  лауреат рейтингу «100 найвпливовіших одеситів 2017 року».

 

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2017 році: Кожен новий рік моєї роботи на посаді міського голови результативніше і динамічніше попереднього, тому буду говорити лише про 2017 рік  і початок цього року.

Головні успіхи, якщо з недавнього, це – залучення в Україну серйозних благодійних фондів із США і Західної Європи. Завдяки їм,  міські школи, дитячі садки, лікарні нашого міста отримують сучасні меблі та приладдя, а для соціально незахищених сімей відкритий безкоштовний банк одягу. Я вважаю, що в наш економічно складний час така робота, а по суті, широкоформатний соціальний прект, просто необхідна.

Друга подія, що має для мене величезне значення –  це відкриття американської безкоштовної школи англійської мови, в якій першими студентами стали вихованці дитячих будинків і притулків. Це вдалося завдяки моїм переговорам  з меценатами під час поїздки до  США, а далі було налагоджено тісну співпрацю між нашим і американським благодійним фондом. Діти  будуть вчитися у кращих педагогів,  отримають сертифікати, а також шанс на подальшу освіту і поїздки до  США.

Третьою подією, яка  запам'ятається мені  як міському голові у 2017 році  -   прийняття ініційованого мною «Бюджету участі», в реалізації якого зміг взяти участь будь-який житель міста. Проекти, які перемогли, вже в роботі, а ті ідеї, які не ввійшли до  списку  переможців в минулому році, ми вирішили реалізувати в нинішньому. Я вважаю, що такі проекти найкраще відображають всю суть місцевого самоврядування і значення децентралізації.

Крім  цього, унікальними за своєю важливістю для мене стали такі події 2017- го, як виділення квартир, повністю відремонтованих і обставлених всім необхідним, від меблів до побутових приладів, випускникам дитячих будинків. А також відкриття на базі міської лікарні відділення гемодіалізу, яке, без перебільшення, рятує життя.

Ваша «Формула успіху»: Напевно, моя формула успіху – це доводити все почате до кінця і виконувати всі обіцянки. Ну і звичайно все, що робиться, повинно бути направлено на благо. Творити, а не руйнувати!

А мій девіз, яким керуюсь практично все життя, дуже простий: «Хто, якщо не я?»

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я цілком серйозно хотіла бути ведучою новин на телебаченні.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Моя головна мрія – щоб старовинна Аккерманська фортеця увійшла до списку цінностей ЮНЕСКО, а наш Білгород-Дністровський став самим відвідуваним туристичним центром півдня України.

Бути сьогодні успішним - це ... значить знайти себе, знайти своє місце в житті. І тоді можна домогтися будь-яких поставлених цілей.

Ваш улюблений афоризм?: Цитую одного з найбільш мною шанованих політиків, Уінстона Черчілля: «Легше керувати нацією, ніж виховувати чотирьох дітей».

Чим ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Нашою  Аккерманською  фортецею, звичайно, - нашою  «бессарабською перлиною»! І мою гордість поділяють всі аккерманці.

Хто, на вашу думку, є зразковим мером? (На прикладах з усього світу)

Я часто думаю про це. Можна було б привести в приклад одного зі своїх колег в рейтингу мерів світу, але мені більше імпонує перший мер Санкт-Петербурга Анатолій Собчак. Собчак наполіг на поверненні місту його великого імені, він бачив Петербург європейським, інтелігентним містом – і чимало зробив для утвердження цього іміджу, відроджуючи музеї, відкриваючи нові. Якби він встиг зробити все задумане, впевнена, що його «північна столиця», та й вся Росія були б сьогодні зовсім іншими.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Головною проблемою міст, на мій погляд, є нестача їх повноважень, особливо відсутність важелів впливу на правоохоронні органи, які є, наприклад, в меріях США. І значною  бідою всіх українських полісів, незалежно від їх масштабу, залишається зношена роками інфраструктура, дороги, а від цього безпосередньо залежить якість життя в цих містах.

Якщо щастя не в грошах, то в чому?  А якщо все-таки в грошах, то чому?

Для мера – щастя в грошах,  тобто  в розмірах фінансування, завдяки якому можна вирішувати всі проблеми міста! При наявності коштів, повернути в наші міста, орієнтовані на Європу, комфорт і нормальні умови – особливих труднощів не складе!

Але для мене, як для просто людини, щастя - точно не в грошах. Щастя – це велика дружна сім'я, де всі один одного люблять, поважають і піклуються.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я ...»

І я доб'юся того, щоб у людей змінилось ставлення до влади, щоб вони знову почали довіряти їй. Віра і надія на зміни в майбутньому дуже важливі для городян. Це вселяє в людей впевненість, що вони не одні, і їх інтереси будуть захищені, їх проблеми будуть почуті та вирішені. Ось це моя головна мета, заради якої я прийшла до влади.

Якщо точкою опори виступає моральна підтримка однодумців (і належне фінансування),  то я поверну віру людей в те, що місцева влада працює для городян! Це було і залишається одним з моїх завдань на цій посаді.

Яка риса характеру - Ваш головний недолік? Змовчати не можу, коли стикаюся з кричущою несправедливістю.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? «Острів Крим» Аксьонова. Від цієї альтернативної версії історії видання 1979 року і політичної сатири зараз, в українських реаліях, ниє душа і є над чим замислитись.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо були б його сучасником? Мені дуже імпонує легенда Британії  20 століття Уїнстон Черчілль.

Яке диво світла Ви хотіли б перенести в своє рідне місто? Що б воно символізувало? Воно у нас є, це диво, навіть не сумнівайтеся, тільки про нього тепер повинен дізнатися весь світ. Це наша генуезька,  або як її часто називають, турецька фортеця на березі Лиману, з піввікової історією. Пам'ятник історії та архітектури, яка пережила  кілька воєн і століть, вона стала душею міста і символом того, що наш багатонаціональний, але єдиний народ, вистоїть, незважаючи на всі випробування часом і занепадом.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? Аккерман.

Уявіть, що до Вас в гості приїхав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? На наш південь! .. Спочатку показала б наше місто з 2500-річною історією та чудову Аккерманську фортецю, потім познайомила з усією Бессарабією – від заходу на Дністровському лимані та до лебедів на «нульовому кілометрі» у Вилково. Пригостили б ми Президента США нашим знаменитим вином, дали б відчути щедрість і колорит нашого багатонаціонального краю. Повірте, ми знаємо, чим здивувати!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення в житті жінки – звичайно, діти! Великих помилок в моєму житті не було, а маленьких вже не пам'ятаю ...

Яке заняття для Вас - найкращий відпочинок? Єднання з природою – не важливо, ліс це, річка, поле або море ...

 

Віталій МАЛЕЦЬКИЙ

Міський голова міста Кременчука

За заслуги перед Українським народом у грудні 2016 року нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

У червні 2017 року отримав Подяку Прем’єр-міністра України за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2017 році:

  • Однією з найбільших подій в нашому місті минулого року стало підписання угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку про залучення кредитних коштів на проект «Оновлення міського електротранспорту в м. Кременчуці» у сумі 8 мільйонів євро.

Крім цього, завдяки нашим партнерам – ЄБРР,  було залучено грантові кошти у сумі 2 мільйонів євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р).

Ми єдині в Україні, хто отримав такий грант. Проектом оновлення міського електротранспорту передбачено придбання 50 нових тролейбусів з низькою підлогою, в тому числі 10 одиниць транспорту на автономному ходу та відновлення транспортної інфраструктури на правобережній частині міста.

  • У 2017 році вперше в історії міста було побудовано та відремонтовано 157 тисяч квадратних метрів доріг та тротуарів. Було введено в експлуатацію новий комунальний сучасний асфальтний завод вітчизняного виробництва.
  • З 2017 року в Кременчуці запрацювала міська програма «Стоп-інфаркт». У рамках програми людям, які захворіли на гострий інфаркт міокарда, безкоштовно виконуються діагностично-лікувальні втручання: коронарографія та стентування. Це дозволяє врятувати життя та знизити ризик інвалідизації внаслідок хвороби. На 2017 рік виділено більше 2 мільйонів гривень, завдяки цьому врятовано більше 200 людських життів.

Новорічна ялинка, що була встановлена у грудні 2017 року на головній площі міста Кременчука, визнана найкращою в Україні за результатами конкурсу від Укрінформу. До речі, висота кременчуцької красуні –20 метрів. Ялинку в цьому році прикрасили 946 кулями, а також півсферами та краплями.1200 метрівгірлянд утворили «зоряне небо» над Різдвяним містечком. Все це створило надзвичайно вишукану композицію, яка на свята радувала кременчужан та гостей міста.

Ваш життєвий девіз: Тільки наполеглива щоденна праця є запорукою успіху. Мій життєвий девіз: працювати, працювати і ще працювати.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?: У дитинстві мріяв стати будівельником. Мій батько працював машиністом автокрана, а мені подобалося складати з конструктора будинки, творити, придумувати якісь цікаві рішення.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка?: Моя мрія – зробити Кременчук кращим містом в Україні.

Бути сьогодні успішним – це… йти в ногу з часом, уміти передбачати головні напрямки розвитку суспільства, не боятися дивитися людям в очі.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті?: Пишаюся особливим менталітетом кременчужан.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу)

Для мене взірцевим міським головою є, напевне, є мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані, котрому мешканці «Великого яблука» двічі довіряли керувати мегаполісом. Він першим у світі запровадив у життя «Теорію розбитих вікон», яка рекомендує припиняти зло в зародковому стані, доки воно не розрослося. Це призвело до різкого зниження рівня злочинності у Нью-Йорку на 50-70%. Джуліані вдалося різко скоротити кількість безробітних у місті, скоротити або скасувати 23 податки, але, разом з тим, ліквідувати і дефіцит міського бюджету. Відновлення благоустрою, створення нових місць відпочинку та багато іншого покращило імідж Нью-Йорка, що, в свою чергу, збільшило кількість туристів.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? На мій погляд, головна проблема українських міст – це зношеність комунальних мереж: теплопостачання, водопостачання та каналізації, електропостачання тощо. Саме її потрібно вирішувати в першу чергу.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? Щастя – у стосунках. Стосунках з колегами, партнерами, мешканцями міста. Є велике бажання вибудувати конструктивний соціальний діалог починаючи від продавця на стихійному ринку до керівника потужного підприємства.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю цей світ кращим».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Признаюся, трохи заздрю своєму котові Тимофію.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Вважаю за недолік мою прискіпливість до дрібниць.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Моя улюблена книга – «Кобзар» Тараса Шевченка. Часто перечитую його твори, адже і сьогодні його думки є актуальними.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Можливо, з Лешеком Бальцеровичем, польським економістом, політиком, ідейним натхненником польських економічних реформ (так званої «шокової терапії»). Він розробив план прискореного переходу країни з плановою економікою в країну з ринковим господарством – план Бальцеровича.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Якщо говорити про чудеса світу, то я переніс би до Кременчука Єгипетські піраміди. Вони є символом того, що змінюються епохи і покоління людей, а те, що створене людським розумом і людськими руками – живе вічно.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Нову планету я назвав би Київська Русь, на честь нашої першої держави.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Я би запросив заокеанського гостя в подорож Дніпром. Починаючи від Києва, колиски нашої історії, аж до Запоріжжя, до славної Хортиці, де була Запорізька Січ. А посередині цього шляху – наш Кременчук, який розташований у самісінькому серці України.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільшим для себе досягненням вважаю можливість реалізувати себе на своїй теперішній посаді. Найбільша помилка, можливо, ще попереду, але сподіваюся, що набуті знання і досвід допоможуть її уникнути.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Я відпочиваю, коли вирощую квіти. Люблю також рибалити.

 

Анатолій ФЕДОРЧУК

Міський голова м.Бориспіль

 

Нагороди: Орден «За заслуги ІІІ ступеня» (Указ Президента України від 18.08.2009 № 619); Почесна грамота Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 № 16776; Подяка Прем’єр-міністра України від 14.12.2009 № 11151; Грамота Верховної Ради України від 13.12.2010 № 1093; Почесна грамота Верховної Ради України від 28.11.2013 № 2056.

Три головні події 2017 року  за Вашою версією:

1) відкрито новозбудований дитячий садочок «Віночок» на 115 місць, введено в експлуатацію сучасний спортивний комплекс, розпочато будівництво нової загальноосвітньої школи;

2) встановлено три пам’ятники: Несторові Літописцю, Великому князеві Київському Володимиру, а також учасникам антибільшовицького повстання 1920 року та жертвам Великого терору у місті Борисполі;

3) відкрито Почесне консульство Республіки Молдова у місті Бориспіль.

Ваша «Формула успіху»: Формулу успіху вбачаю в тому, щоб думати, як керівник, а виконувати роботу, як начальник відділу.

Останні 12 років працюю під девізом своєї першої виборчої кампанії: «Від порядності влади – до порядку у місті».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?: Як усі хлопці того часу - льотчиком-космонавтом.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Мрію жити в мирній правовій європейській державі.

Бути сьогодні успішним – це… не боятися мріяти і мати потенціал для втілення цих мрій у життя.

Ваш улюблений афоризм? Подобається вислів Лао-цзи: «Подорож довжиною у1000 миль починається з першого кроку». У повсякденному житті частіше використовую схоже українське народне прислів’я: «Курка по зернині клює».

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Найбільше пишаюся унікальними інноваційними підприємствами міста, які є успішними та відомими в Україні та за її межами: ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ПрАТ «ПентоПак», ТОВ «Фармекс Груп», ПрАТ «Лантманнен Акса», Бориспільська філія ТОВ з іноземними інвестиціями «Проктер енд Гембл Україна», ПрАТ «Агробудмеханізація», КП ВКГ «Бориспільводоканал».

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Мер Сеула Лі Мен Бак (2002-2006 роки).

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Такою проблемою для усіх населених пунктів України є утилізація сміття.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? Щастя – це самореалізація, а гроші – лише один із інструментів для цього.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я...» Найнадійніша опора у житті – це внутрішній стержень, і саме над його зміцненням слід працювати, не розраховуючи на зовнішні точки опори.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Бажання тримати все під контролем.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Ендрю Метьюз «Живи легко» та книги Мирослава Дочинця.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З видатним бориспільцем, великим народознавцем, етнографом, фольклористом, автором слів Державного Гімну України Павлом Платоновичем Чубинським.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Не варто шукати чудеса за кордоном. Будь-яке місто може привабити і зацікавити, нехай не чудесами світу, але своєю самобутністю, оскільки потенціал кожної територіальної громади – невичерпний.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Тисячоліття Борисполя.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? У першу чергу запросив би відвідати Книшовий меморіальний парковий комплекс у Борисполі.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головним досягненням вважаю можливість разом з однодумцями творити історію свого міста. Не помиляється той, хто не працює, тож важливо не зациклюватися на помилках, а аналізувати їх та іти далі, використовуючи отриманий досвід.

Яке зайняття для  Вас - найкращий відпочинок? Найкращий відпочинок для мене – це час, проведений в родинному колі. Люблю театр, кіно, книги, екскурсії історичними місцями України.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru