Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

В Україні очікується встановлення 3 ГВт потужностей об’єктів сонячної енергетики до 2020 року

 

Потужності встановлених об’єктів сонячної енергетики в Україні зростуть до 3 ГВт до 2020 року.Такий прогноз розвитку галузі зробив Віталій Давій, CEOIBCentreEurope, на 8-мій Конференції сонячної енергетики CISOLAR 2019 у Києві.

 

Станом на 1 квітня 2019 року в Україні встановлено понад 2,2 ГВт об’єктів сонячної енергетики – це 71% відвсіх діючих відновлюваних джереленергії.

Активний розвиток галузі дозволив Україні перейти з 34 на 23 позицію глобального рейтингу сонячної енергетики.

 

 

Віталій Давій, Генеральний директорIBCentreEurope

 

«Між подіямиCISOLAR 2019 та CISOLAR 2020 очікуємо встановлення 1 ГВтпотужностейоб’єктів сонячної енергетики в Україні. Буде імплементовано нову законодавчу основу – аукціони, яка відкриє гарантовані перспективи для інвесторів на наступний тривалий період (5-10 років), а також будуть знову зрозумілі правила гри і в Україну потечуть ще більшим потоком інвестиції», - зробив позитивний прогноз Віталій Давій.

 

У Держенергоефективностінаголосили, що в Україні діє високий «зелений» тариф, який потрібно врегулювати в ринковий спосіб –«зелені» аукціони. Адже така система забезпечить справедливу ринкову ціну на «зелену» електроенергію, прозору конкуренцію на ринку, стабільний розвиток «чистої» енергетики та гарантії інвесторам та фінансовим установам щодо реалізації проектів.

 

 

Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності України

 

«Ціна має встановлюватися через систему аукціонів. При цьому має бути захищений інвестор», - повідомив Голова Деренергоефективності Сергій Савчук.

 

Нагадаємо, що відповідний закон про «зелені» аукціони було прийнято 25 квітня 2019 року. Згідно з яким, участь в аукціонах буде обов’язкова із 2020 р. для проектівСЕС потужністю більше 1 МВт та ВЕС потужністю більше 5 МВт. За умовами торгів, «чисту» електроенергію зможе продати державі той, хто запропонує найнижчу ціну.

 

 

 

Євген Мецгер, заступник Головиправління АБ «Укргазбанк»

 

В секторіфінансуванняальтернативнихджереленергіїпозитивнірезультати показав заступник Головиправління АБ «Укргазбанк» ЄвгенМецгер. За його словами, Укргазбанкпрофінансував 146 проектів «зеленої» енергетики, за них – 106 сонячних проектів на 688 МВт, на 527 млн євро. Серед домашніх сонячних електростанцій профінансовано 190 СЕС на 65 млн грн.

 

Експерти галузі обговорили не тільки перспективні можливості розвитку сонячної енергетики в Україні, а йрозкрили ризики, які стоять на шляху до ефективного розвитку.В «Укренерго» стурбовані питанням балансування енергетичної системи, аджетехнічних умов видано більше, ніж може прийняти ця система.

 

 

Всеволод Ковальчук, директор ДП НЕК «Укренерго»

 

На питання «Що буде з сонячною енергетикою на ступного року?» директор ДП НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук відповів, що вже неможливо провести аукціони, залучити інвесторів і збудувати нові балансуючі швидкі потужності, які б дозволили згладжувати коливання у виробництві погано прогнозованої генерації.Щодо цього він заявив:

«З наступного року «Укренерго», як системний оператор буде змушений: або обмежувати видачу потужностей АЕС, або обмежувати (там, де це технічно можливо) видачу потужностей з ВДЕ. Тому що ми маємо забезпечити безпеку енергопостачання».

 

 

Пранав Мехта, Голова Всесвітньої ради сонячної енергетики

 

Китай є світовим лідером ринку сонячної енергетики. Про це на Конференції CISOLAR 2019 повідомивГолова Всесвітньої ради сонячної енергетики ПранавМехта. Він поділився досвідом і дав кілька порад Україні аби пришвидшити розвиток сонячної енергетики:

«В Україні є потенціал і внаслідок цього постає питання: як перейняти досвід інших країн, зокрема Індії, Китаю, США і як це може допомогти. Перше – цепрагненнямає бути вищим, щобзадовольнити потребу досягти 3 Гігават, аджеУкраїнамає для цьоговисокийпотенціал. В той же час я щасливий, що в Україністаєбільшедомашніхсонячнихстанцій, це добре, але потрібноїхнюкількістьзбільшувати. Цеважливо.»

 

За підсумкамиКонференції CISOLAR 2019 прозвучав ідрафт нової стратегії, яка буде спрямована на досягнення 100% відновлюваної енергетики, в тому числі й сонячної, в загальному енергобалансі України.

 

 

 

Сергій Шакалов, CEOKNESS

 

«Потрібна стратегія, яка об’єднає бізнес, суспільство та державу. 100% ВДЕ – це наша велика мета. Вартість електроенергії після 2030 року буде знижено», - визначив напрямок руху галузі CEOKNESSСергій Шакалов.

 

 

 

Філіп Лекебуш, Генеральний директор ДТЕК ВДЕ

 

Генеральний директор ДТЕК ВДЕ ФіліпЛекебушзазначив, щоУкраїназнаходиться на етапірозвиткусонячноїенергетики, в той час колизнаходиласьЄвропа - 7-10 років тому. При цьому, Українапропонує одну з найбільшпривабливихінвестиційних структур в Європі для розвиткугалузі. Адже тут створено: сприятливіресурси, наявністьземельнихділянок, зелений тариф, державнупідтримку та цільовуенергетичнустратегію: 25% до 2035 року у виробництвічистоїенергії.

 

CISOLAR 2019 – це понад 450 учасників, які представляють великий бізнес та компанії середнього та малого бізнесу. Ринок сонячної енергетики – це ринок правильної економічної платформи, який створює рівні можливості для учасників будь-якого масштабу.

 

«Я радий, що CISOLARє платформою для всіх них. Однозначно ми пишемо нову сторінку розвитку сонячної галузі в Україні, тому що є дуже багато важких і не простих питань з точки зору законодавчих ініціатив, подальшої політики, технологічних обмежень і так далі. Очікується, що CISOLAR 2020 – це буде ще більш масштабніша подія і ми будемо говорити про принципово інші моменти: що таке технологічні обмеження для реалізації нових проектів», - повідомивВіталій Давій, CEOIBCentre.

 

Головна галузева подія 8-ма МіжнароднаКонференція та Виставка сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2019 відбулася 16-18квітня. Учасниками події стали понад 450 делегатів, 56 спікерів з 30-ти країн світу, більше100 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та унікальні рішення, а також понад 4 000 відвідувачів виставки. На бізнес-конференції прихильники сонячної галузі обговорили всі найактуальніші питання, які стосуються законодавства, фінансування, перспективи, ризики розвитку галузі, її особливості та бачення сонячної енергетики в майбутньому для ефективного і впевненого руху вперед.

 

 

 

Конференція CISOLAR 2019

 

Організатор і продюсер CISOLAR 2019 – Центр інноваційного бізнесу (IBCentre).

 

Найближча галузева подія від IBCentre — 11-й МіжнароднийФорум та Виставка Сталої Енергетики Центральної та Східної ЄвропиSEF 2019 KYIV відбудеться у Києві 16-18 жовтня 2019 р.

 

Детальнішедізнатись про головнуподію у галузісталоїенергетики та зареєструватись на SEF 2019 KYIVможна на сайтіsefkyiv.com/ , за тел.: +38 044 383 03 56 або за ел. адресою: sef@ibcentre.org

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru