Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Німеччина–Україна: чотири складові великого потенціалу

 


Німеччина належить до найголовніших торговельно-інвестиційних партнерів України. Найважливішими товарами німецького експорту є машини, транспортні засоби, хімічна продукція та електротехнічні вироби. Найважливішими товарами українського експорту є текстиль, одяг, метали/сплави/ залізні вироби та хімічна продукція. Багато німецьких фірм мають свої представництва в Україні.

 

Днями у Києві віце-прем’єр-міністр України Геннадій  Зубко  і  Статс-секретар  Федерального  міністерства економіки й енергетики Німеччини Маттіас Махніґ урочисто відкрили Німецько-Українську промислово-торговельну палату. Палата інтегрується у всесвітню мережу німецьких закордонних промислово-торговельних палат (130 офісів у 90 країнах). Головне завдання палати – сприяння торговельним та інвестиційним відносинам між німецькими й українськими підприємствами.

 

 

На урочистій церемонії з нагоди відкриття Німецько-Української промислово-торговельної палати з промовою виступив Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні пан Вольфганг Ернст Райхель. Видавничому Дому «Україна Бізнес» та читачам газети «України Бізнес Ревю» пан Вольфганг Ернст Райхель розповідає про перспективи та завдання Німецько-Української промислово-торговельної палати.

«Сьогодні – хороший день для України, для Німеччини і для підприємців в обох країнах. Після багатьох років інтенсивних, почасти, важких зусиль ми відкриваємо Німецько-Українську промислово-торговельну палату. Таким чином, нарешті і в Україні з’являється такого роду центральний заклад сприяння зовнішньо-економічним відносинам, який інтегрується у широку мережу німецьких закордонних промислово-торговельних палат. Відкриття палати особливо тішить мене через те, що вона є важливим елементом великої мозаїки двосторонніх стосунків і контактів між нашими двома країнами, які постійно розширюються й інтенсифікуються. Як ви всі знаєте, Україна у ці важкі часи може розраховувати на особливу солідарність і підтримку Федерального уряду.

Напевне немає жодної іншої зовнішньо політичної теми, якій за останні понад два роки Федеральний канцлер і Федеральний міністр закордонних справ присвятили більше часу і сили. Німеччина підтримує Україну у багатьох галузях: політичній, економічній, гуманітарній, у галузі довкілля або ж через сприяння громадянському суспільству. Для досягнення середнього  довгострокового успіху послідовний, сталий економічний розвиток має абсолютно вирішальне значення. Такого розвитку неможливо досягти розпорядженням чи купити його десь зовні. Він, у першу чергу, залежить від того, як наші українські партнери, політичні гравці, а також все населення рішуче і послідовно продовжуватимуть розпочаті реформи, наприклад, у сфері реформи правосуддя, боротьби з корупцією, спрощення економічної діяльності через усунення бюрократії і дерегуляцію або шляхом заходів підвищення енергоефективності, якщо назвати лише кілька головних завдань. Тільки у такий спосіб можна вивільнити великий потенціал, який має Україна. У зв’язку з цим співвизначальну роль відіграє розширення торговельних та інвестиційних відносин з країнами ЄС і, зокрема, з Німеччиною. Тут також має вирішальне значення створення українською стороною безпечних і нескладних рамкових умов. Саме через послідовне завершення згаданих реформ.

Угода про глибоку і  всеохоплюючу  зону вільної торгівлі, яка набула чинності на початку цього  року  і  застосовувалася  ЄС в односторонньому порядку уже раніше, створює хороші передумови для такого розширення. Таким шансом Україна мала би рішуче скористатися.


 

З огляду на це, початок діяльності Німецько-Української промислово-торговельної палати є суттєвим фактором сприяння. Це твердження тим вірніше, що численні підприємства з німецького боку виявляють готовність розпочати або розширити ділові відносини з українськими партнерами. Це стосується не тільки торговельних відносин, але й можливих інвестицій. Середні підприємства є стрижнем німецької економіки. Немало з них цікавляться діяльністю в Україні, і якраз їм палата може надати важливу допомогу при здійсненні ними перших кроків на українському ринку.

Задля цього палата, як і до цього часу Делегація німецької економіки і надалі потребуватиме допомоги сервісного підприємства «ДЕІнтернаціональ», яке має бути підпорядковане палаті.

Тому ми сподіваємося, що переведення цього сервісного підприємства у підпорядкування новозаснованої палати вдасться досить швидко вирішити у контакті з українськими органами, насамперед, з Антимонопольним комітетом.

Проте Палата працюватиме і у «протилежному напрямку». До цього часу її попередник Делегація німецької економіки в Україні вже допомогла багатьом українським органам встановити ділові контакти з німецькими підприємствами і зорієнтуватися у регуляторних рамкових положеннях Німеччини та ЄС.

Я виходжу з того, що ця діяльність посилиться наступними місяцями і роками. Це принесе користь не тільки українським учасникам, але й їхнім німецьким діловим партнерам. Німецько-Українська промислово-торговельна палата буде при цьому містком до численних регіональних промислово-торговельних палат у Німеччині. Це особливо важливо для українських підприємств з  огляду  на  освоєння  ринку в Німеччині – країні з вираженими регіональними особливостями та місцевими економічними акцентами.

Ще раз хочу підкреслити: палата, звичайно, не зможе замінити кроки до подальшого покращення ділового та інвестиційного клімату в Україні. Комерсанти й інвестори, з Німеччини чи з інших країн, йдуть туди, де вони сподіваються на реалістичні перспективи і стабільні рамкові умови. Але якщо німецька економіка, великі концерни і середній бізнес – побачать, що політика реформ в Україні продовжується і зобов’язання з Угоди про зону вільної торгівлі реалізовуються; – якщо вони побачать, що незалежні суди ухвалюють законні і переконливі вироки; – якщо вони зрозуміють, що держава приймає справедливі і прозорі рішення у приватизаційних процесах і тендерах; – якщо вони побачать (і що важливіше: почують від колег, які уже тут працюють), що, наприклад, за дії державних органів більше не потрібно платити «неформальних зборів», тоді інтерес до України як до ділового партнера стрімко зросте. У цьому дусі бажаю всім учасникам завжди мати «багато справ», а Палаті – успішної діяльності!»

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru