Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

За Інноваційними Ваучерами на «АгроКомплекс 2017»


  

Продовжуючи тему можливостей для малого та середнього бізнесу, які будуть презентовані та обговорені в рамках спеціального заходу «Від виживання до розвитку. Успішнийдосвідвикористанняінструментівкооперації та фінансово-кредитнихінститутів» наміжнародній виставці «АгроКомплекс 2017» розпочинаємо публікувати серію інтерв’ю з партнерами заходу.

Протягом підготовчого періоду ви матимете змогу дізнатися «з перших вуст» про відкриті програми підтримки від міжнародних фундацій та нові можливості розвивати аграрний бізнес в інноваційному стилі.

Сьогодні, в бесіді з Катериною Самотескул,керівником підприємницьких програм ГО «Greencubator», ми дізнавалися про Програму Інноваційних Ваучерів і те, як ваші ідеї, щодо розвитку кліматичних технологій, можуть знайти підтримку та бути реалізовані в життя.

-         Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, детальніше про Програму Інноваційних Ваучерів.

- Програма Інноваційних ваучерів - це проект Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), який фінансується Європейським Інвестиційним фондом сусідства (NeighbourhoodInvestmentFacility) та втілюється в Україні командою української мережі енергетичних інновацій Greencubator. Загальний грантовий фонд програми на 2017-2018 роки становить1 млн євро. За умовами передбачено ваучери двох видів - до 20тис. євро та мегаваучери  - до 50 тис.євро.

Варто наголосити, що ЄБРР вперше проводить Програму такого формату і Україна стала пілотним майданчиком. Передбачається, що, в подальшому, український варіантбуде використаний як модель реалізації подібних програм відЄБРР в інших країнах.

 

 

-         Що варто розуміти під «Інноваційним ваучером» і на які цілі його можливо використати?

- Інноваційний ваучер - це безповоротна фінансова допомога українським кліматично-дружнім бізнесам для розробки або впровадження технологій, що сприяють скороченню викидів парникових газів та зменшенню шкідливого впливу на зовнішнє середовище. Компанії учасники можуть отримати ваучери на сертифікацію, тестування, розробку ІТ-компонентів, патентну підтримку та інші послуги, які допоможуть компанії вийти на ринок, залучити інвестиції, розширити виробництво, тощо. Важливо зазначити, що ваучери працюють як гранти, але замість грошей, бенефіціар (компанія, яка виграє ваучер) отримує послуги підрядника оплачені ЄБРР на 75%.

- Виходячи з бюджету Програми Інноваційних Ваучерів напрямок кліматичних інновацій є досить перспективним?

- Ринок кліматичних інновацій швидко зростає, як в окремих державах, так і на глобальному рівні. За даними Bloomberg(ред. американська агенція з моніторингу фінансової інформації), лише в 2016 році глобальні інвестиції у сталий розвиток зросли на більш як 2 трильйони доларів і становили в сумі 8,7 трильйонів доларів США. В той же час за прогнозами InternationalFinanceCorporationдо 2030 року у країнах, що розвиваються, будуть створені інвестиційні можливості на загальну суму 23 трильйони доларів. Частиною цього величезного ринку може бути й Україна, а Інноваційні Ваучери стануть імпульсом для розвитку сектору зелених інновацій та кліматичних технологій.

 

  

- Як давно розпочалася реалізація Програми в Україні?

- Перші заявки ми почали приймати цього рокуз 28-го березня по кінець травня. Це була пілотна хвиля, де ми протестували нашу систему прийому і відбору заявок.

Хочу наголосити, що проектів цікавих було дуже багато. На ринку України є підходящі оригінальні ідеї та перспективні проекти, які потребують інвестицій, поштовху для виходу інноваторів на наступний рівень.

На першу пілотну хвилю ми отримали 43 заявки. Із них п’ять отримають Інноваційні ваучери. По-факту, на один ваучер претендує 8,5 компаній. Це значна конкуренція.

-         Чи були представлені аграрні проекти в першій хвилі заявок на отримання Інноваційного Ваучера?

- От саме з аграрної тематики проектів було не дуже багато. Це спонукає нас зосередити увагу на цьому секторі в наступних трьох етапах. Агросектор є надзвичайно важливою частиною економіки України. Виробникам доведеться вирішувати виклики пов’язані зі зменшенням виробничого впливу на клімат і адаптацією до зміни клімату. Ми бачимо великий потенціал для отримання фінансування від даної Програми. Наприклад, в планах ЄБРР на поточний рік вкласти в український АПК 150-200 млн євро. Схожими цифрами оперують представники InternationalFinanceCorporation. Ми ж в свою чергу хочемо, щоб про Ваучери дізнались усі, хто готовий до інновацій. Аграрний сектор має бути в перших рядах.

- Хто може долучитися до Програми? Які «пропускні» умови передбачено для потенційних переможців?

- До участі запрошуються приватні агрокомпанії (незалежно від розмірів), та, що не менш важливо, кооперативи. Якщо у них є цікава інноваційнарозробка, що може зменшити вплив виробництва на клімат, допоможе впроваджувати ці технології у інших господарствах, то ми з радістю розглянемо такий проект. Головне, щоб ідея була інноваційною, щоб в ній була новизна або передбачалося підвищення ефективності тих технологій, що вже є на ринку.

 Хороша новина, що до всього цього можуть долучитися кооперативи і його члени можуть подати заявку на реалізацію спільної інноваційної ідеї. Оскільки в Україні стрімко розвивається кооперативний рух, то було б досить перспективновпроваджувати кліматичні інновації на рівні об’єднань.

 Ми дуже схвально відносимся до кооперативних ідей і будемо раді надати консультації і відповісти на будь-які запитання. 

 

  

-         Які основні напрямки розвитку та впровадження інноваційних технологій в агросекторі України Ви могли б виділити?

-  Україна - країна великих можливостей в сфері відновлювальних джерел енергії. Ми аграрна держава і потенціал біомаси у нас величезний. Вже функціонують перші тепло-електростанції та елеватори, що перейшли на опалення біомасою.

Однимз трендів, який сьогодні набирає розвитку, є ринок технологій точного землеробства в Україні. За оцінками засновника компанії SmartFarming, Артема Бєлєнкова, ринок агроінновацій становить близько $ 50 млн на рік та включає програмне забезпечення, автопілоти, датчики, дрони, агрегати, точне обладнання, консалтингові послуги та ін. Потенціал ринку величезний і він щорічно зростає майже на 25%.

 Слідом за великими латифундистами системи точного землеробства і земельного моніторингу активно впроваджують і аграрії середньої ланки, і невеликі фермери. Всі категорії виробників потребують відповідних інновацій і Ваучери можуть допомогти у розвитку технологій власного бізнесу як великих гравців, так і маленьких.

-         Пані Катерино, щиро вдячні за таку ґрунтовну розмову. Віримо, що інформація буде корисна для наших сільгоспвиробників і кількість заявок з інноваційними агроідеями на наступних етапах збільшиться. До зустрічі на «АгроКомплекс 2017»!

Більше про Програму Інноваційних Ваучерів на сайті партнерів http://innovoucher.com.ua/

 

Запрошуємо на конференцію«Від виживання до розвитку. Успішний досвід використання інструментів кооперації та фінансово-кредитних інститутів», якавідбудеться 1 листопада 2017 року в рамках міжнародної виставки «АгроКомплекс 2017».

Для попередньої реєстрації перейдіть за посиланням https://goo.gl/vBPpBc

 

Руслана Бондаренко,

Дирекція міжнародної виставки «АгроКомплекс 2017»

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru