Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Реєстрація ломбардів

Останнім часом Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг по-іншому почала трактувати статті нормативно-правових актів, які регулюють порядок набуття ломбардами статусу фінансової установи. У зв’язку з цим зявилися нові підстави для відмови у внесенні ломбарду до Державного реєстру фінансових установ.

 

Позиція Держфінпослуг полягає в тому, що ломбарди для набуття статусу фінансової установи повинні сплачувати заявлений у засновницькому договорі статутний капітал у повному обсязі. Відповідно, якщо в засновницькому договорі ломбарду зазначено статутний капітал у розмірі 1 000 000 гривень (зазначену суму статутного капіталу взято для прикладу), то на день подачі документів до Держфінпослуг для внесення до Державного реєстру фінансових установ він повинен бути сплачений повністю.

Розглянемо дану ситуацію детальніше.

Відповідно до пункту 2.2 розділу ІІ Положення про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ (далі – Положення №170) Держфінпослуг вносить інформацію про ломбард до Державного реєстру фінансових установ та видає йому свідоцтво за умови дотримання наступних  вимог:

- наявність на дату подання заяви про внесення ломбарду до Державного реєстру фінансових установ сформованого відповідно до вимог законодавства статутного капіталу;

 - наявність на останній день місяця, що передує поданню заяви про внесення ломбарду до Державного реєстру фінансових установ, власного капіталу в розмірі не менш ніж 200 000 гривень.

Щодо першої вимоги. Формування статутного капіталу ломбарду є законодавчо невизначеним аспектом. Враховуючи те, що ломбард може бути створено виключно у формі повного товариства, слід звернути увагу на загальні норми права, що регулюють питання створення та діяльності повних товариств, а також розміру, порядку та строків сплати статутного капіталу такого товариства.

Так, статтею 120 ЦКУ та статтею 67 Закону України «Про господарські товариства» визначено, що розмір та склад складеного капіталу товариства, розмір та порядок внесення часток кожного з учасників визначаються у засновницькому договорі повного товариства.

Жодних інших норм права, які б встановлювали чіткі вимоги до розміру статутного капіталу повного товариства та до конкретних строків його формування, не існує. Відповідно, дане питання віднесено до компетенції учасників повного товариства.

Щодо другої вимоги. Вимога щодо наявності власного капіталу ломбарду встановлена лише в Положенні №170, згідно з яким власний капітал ломбарду повинен бути не меншим за 200 000 гривень.

При цьому слід звернути увагу на те, що власний капітал господарських товариств, в тому числі і ломбардів, згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26 вересня 2003 року за №269 складається з:

  • статутного капіталу;
  • пайового капіталу;
  • додаткового вкладеного капіталу;
  • іншого додаткового капіталу;
  • резервного капіталу;
  • нерозподіленого прибутку (непокритого збитку);
  • неоплаченого та вилученого капіталу.

Таким чином, статутний капітал – це частина власного капіталу.

Відповідно, засновники повного товариства мають право визначити у засновницькому договорі розмір статутного капіталу в розмірі 1 000 000 гривень та на власний розсуд встановити строки його сплати в повному обсязі. Щодо власного капіталу, то він має становити не менше 200 000 гривень на останній день місяця, що передує поданню заяви про внесення інформації про ломбард до Державного реєстру фінансових установ, та повинен бути сплачений у грошовій формі. Крім того, ломбард  упродовж усього часу знаходження у Державному реєстрі фінансових установ зобов’язаний дотримуватися вимоги щодо власного капіталу.

Висвітлена позиція підкріплена судовою практикою, в якій суди стверджують про те, що, по-перше, частина 2 статті 9 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» не містить вимоги щодо повної сплати ломбардом заявленого в засновницькому договорі статутного капіталу; по-друге, сплата власного капіталу в розмірі не менше 200 000 гривень є фактом відповідності ломбарду Положенню №170 (Рішення Апеляційного адміністративного суду по справі  № 2а-14926/10/2670).

 

Таким чином, беручи до уваги все вищенаведене, можна стверджувати про те, що юридична особа, яка бажає набути статусу фінансової установи у вигляді ломбарду, фактично сплативши 200 000 гривень статутного капіталу, діє в правовому полі та повинна бути внесена до Державного реєстру фінансових установ.

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru