Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Асистанс

Страхова компанія уклала договір з асистанською компанією – нерезидентом на обслуговування застрахованих фізичних осіб під час подорожі за кордоном. При настанні страхового випадку із застрахованою особою асистанська компанія надає консультації та необхідну допомогу, після чого повідомляє про це страхову компанію та надсилає пакет документів на оформлення та сплату страхового відшкодування. Чи потрібно утримувати податок з доходів нерезидентів із джерелом походження з України відповідно до п. 160.2 ст. 160 Податкового кодексу України (ПКУ) та податок у розмірі 4% від суми страхових виплат нерезидентам згідно з п. 160.6  ст. 160 ПКУ?

Для виконання своїх зобов’язань    перед страхувальниками чи застрахованими особами страховики укладають договори з компаніями, що здійснюють міжнародний асистанс, і згідно з умовами договорів мають сплачувати за асистанські послуги суми у вигляді плати за надання послуг з організації допомоги під час перебування застрахованих осіб за кордоном. Такі  суми визначаються залежно від кількості застрахованих осіб, плати за послуги з  врегулювання кожного окремого випадку, а також компенсації страхового відшкодування, яке здійснюється асистанською компанією лікувальним та іншим закладам, що надають допомогу застрахованій особі. Отже, страхове відшкодування, що перераховується на рахунок асистанської компанії, фактично не є його доходом, оскільки потім кошти перераховуються до медичних закладів, де надається медична допомога застрахованим фізичним особам. 


Пунктом 160.2 ст. 160 ПКУ встановлено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності,  крім доходів, зазначених у пунктах 160.3160.6 цієї статті, зобов’язані утримувати податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15% їхньої суми та за їхній рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.


Водночас відповідно до абзацу ”й” пункту 160.1 статті 160 ПКУ під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміються поряд з переліченими в цій статті доходами інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсацій вартості товарів/виконаних робіт/наданих послуг, переданих/виконаних/наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва).


Виходячи з наведеного, оскільки доходи, одержані асистанською компанією, є компенсацію вартості послуг, наданих нею страховику – резиденту у вигляді надання медичної допомоги застрахованим особам за кордоном, до того ж господарська діяльність асистанської компанії здійснюється не на території України, такі доходи з джерелом походження з України звільняються від оподаткування податком з доходів, отриманих нерезидентами.
Що стосується податку на страхові виплати (страхові відшкодування) нерезидентам, то  згідно з п. 160.6 ст. 160 ПКУ  страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування, у тому числі страхування життя, на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються, таким чином:


у межах договорів із обов’язкових видів страхування, за якими страхові виплати (страхові відшкодування) здійснюються на користь фізичних осіб – нерезидентів, а також за договорами страхування в межах системи міжнародних договорів "Зелена карта"  за ставкою 0 відсотків;
у межах договорів страхування ризиків за межами України, за якими страхові виплати (страхові відшкодування) здійснюються на користь нерезидентів, крім ризиків, зазначених вище,  за ставкою 4% від суми, що перераховується, за власний рахунок страховика у момент здійснення перерахування такої суми.


Одразу зазначимо, що на норму п. 160.6 ПКУ не розповсюджуються міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування, оскільки зазначені доходи не є доходами нерезидента в контексті цієї статті, і податок зі страхових виплат на користь нерезидента сплачується за власний рахунок страховика.


  На нашу думку, все залежить від того, якого підходу дотримується страховик як платник податку на прибуток – сміливого чи обережного. І вже виходячи з цього, він зможе визначитися, чи сплачувати за власний рахунок 4% від перерахованих сум асистанскій компанії, що є фактично компенсацією страхового відшкодування, одержаного від медичних закладів застрахованими особами – резидентами України (на яких не розповсюджується вказана норма), чи ні, оскільки суми страхового відшкодування безпосередньо перераховуються  страховиком юридичній особі – нерезиденту.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru