Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Асоціація Фінансових Установ спільно з Комітетом з банківського та фінансового права Асоціації правників України провели семінар на актуальну тему: «Придбання товарів в групах: новий погляд на фінансову послугу з історією»

 

14 червня Асоціація Фінансових Установ спільно з Комітетом з банківського та фінансового права Асоціації правників України провели семінар на актуальну для фінансового ринку тему: «Придбання товарів в групах: новий погляд на фінансову послугу з історією», який зібрав у Києві власників та юрисконсультів компаній-адміністраторів з різних регіонів України, практикуючих фінансових юристів, адвокатів, представників НАЦКОМФІНПОСЛУГ як ключового регулятора ринку фінансових послуг.

 

Системи придбання товарів в групах не є українським ноу-хау, вони вперше виникли в 60-х роках ХХ століття в країнах Латинської Америки, де стали доволі успішним фінансовим інструментом. В 90-х вони з’явилися і в Україні, та по своїй суті виконували функцію кредитування за рахунок залучених коштів населення, або шляхом накопичувального самофінансування. Сьогодні в Україні системи придбання товарів в групах займають значну частку дешевого споживчого кредитування. Основна проблема їх функціонування полягає в тому, що таке «кредитування» до середини 2011 року фактично здійснювалося поза законом, що з однієї сторони не давало йому повноцінно розвиватись, а з іншої – залишало успіх споживача такого «дешевого кредитування» на волю долі. Діяльність компаній-адміністраторів регулювалась загальним законодавством і лише в червні 2011 року було внесено зміни до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», якими діяльність із залучення фінансових активів фізичних осіб, а відповідно і діяльність з адміністрування фінансових активів для придбання товарів в групах, визнано фінансовою. Сьогодні ж перед НАЦКОМФІНПОСЛУГ стоїть завдання вивести даний сегмент ринку з тіні, створивши адекватні умови для його розвитку, та встановивши зрозумілі та прийнятні правила провадження даної фінансової діяльності.

Саме нові правила старої гри і стали предметом обговорення учасників семінару. 

Чепур Олена, голова Комітету з банківського та фінансового права Асоціації правників України, керуючий партнер Gryphon Investment Consulting Group, розповіла про успішний світовий досвід та особливості регулювання діяльності систем придбання товарів в групах як фінансової діяльності та презентувала проект Ліцензійних умов провадження діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах, що був розроблений фахівцями НАЦКОМФІНПОСЛУГ.

Вимоги до професійних учасників фінансового ринку в Україні, згідно проекту Ліцензійних умов, досить високі, що викликало значне занепокоєння з боку представників компаній-адміністраторів, які багато років працювали в іншій системі координат. Микола Бурмака, член НАЦКОМФІНПОСЛУГ, роз’яснив, що нове нормативно-правове регулювання систем придбання товарів в групах не має на меті знищити бізнес, але привести його діяльність у відповідність стандартам регулювання фінансового ринку, захистивши при цьому як споживачів фінансових послуг, так і сам ринок від компаній одноденок, що неспроможні виконувати свої зобов’язання перед учасниками груп, і тим самим викликають недовіру до всіх компаній-адміністраторів, що надають дану фінансову послугу. В той же час, на думку Миколи Бурмаки, даний вид фінансової діяльності просто не має перспектив без чітких встановлених правил гри та довіри, а відповідно і попиту, з боку населення.

Як зазначив Віктор Вовнюк, заступник голови Комітету з банківського та фінансового права Асоціації правників України, голова Асоціації Фінансових Установ, аналіз проекту Ліцензійних умов показав його відповідність духу і принципам фінансового законодавства України, також даний нормативно-правовий акт – один з найкращих взірців орієнтованості на захист прав споживачів.  І хоча компаніям-адміністраторам в порівнянні з загальним законодавчим регулювання деякі вимоги визначені проектом Ліцензійних умов видаються занадто високими та необґрунтованими, такі як вимоги до власного та статутного капіталу, вимоги до приміщень та керівного складу компанії-адміністратора, однак вони є адекватними, якщо дивитись на них через призму фінансового законодавства.

Владислав Жигінас, заступник директора Департаменту регулювання та нагляду за фінансовими компаніями НАЦКОМФІНПОСЛУГ, зазначив, що проект Ліцензійних вимог провадження діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів в групах ще перебуває на стадії громадського обговорення, а тому його розробники відкриті до конструктивного діалогу та активної роботи по вдосконаленню регулюючого нормативно-правового акту.

Також учасники семінару присвятили увагу питанням фінансової звітності та прозорості діяльності компаній-адміністраторів, в тому числі Василь Марченко, податковий аналітик, аудитор, партнер Gryphon Investment Consulting Group, розповів про основні правила резервування та вимоги до резервного капіталу компаній-адміністраторів як фінансових установ.

Олена Чепур також озвучила головний страх ринку: компанії-адміністратори не розуміють, як працювати з договорами, які були укладені до моменту вступу в законну силу змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та у випадку, коли компанія-адміністратор досі не набула статусу фінансової установи. У відповідь Владислав Жигінас повідомив про те, що закон зворотної сили не має, а відповідно правовідносини та контракти укладені до моменту набрання змінами до закону чинності є діючими, та компанія-адміністратор за такими договорами має продовжувати виконання своїх обов’язків незалежно від набуття статусу фінансової установи. «Сьогодні перед НАЦКОМФІНПОСЛУГ стоїть завдання захистити права споживачів за діючими контрактами з «кредитування», а тому зобов’язання за ними повинні виконуватись», – ще раз підкреслив посадовець.  В той же час для отримання можливості укладення нових контрактів компанії-адміністратори повинні не лише набути статус фінансової установи, але й отримати ліцензію на здійснення адміністрування фінансових активів для придбання товарів в групах.

Наприкінці семінару Владислав Жигінас підкреслив, що роботи попереду ще багато, і нагадав, що врегулювання та стабілізація даного сегменту фінансового ринку є спільною ціллю усіх сторін, і в свою чергу НАЦКОМФІНПОСЛУГ відкрита до діалогу та співпраці з ринком.

Результатом семінару стала домовленість його учасників прийняти активну участь над обговоренням Ліцензійних умов та поданням відповідних письмових зауважень та доповнень до його проекту протягом найближчого місяця.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru