Об издательстве Подписка Реклама ДФУ Распространение Отчетность Партнеры Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Розмір коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зріс до 6 270,3 млн. грн.

Розмір коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зріс до 6 270,3 млн. грн.

 

Сума акумульованих коштів Фонду у липні 2013 року зросла на 13%, або на 817,2 млн. грн.. у порівнянні з попереднім місяцем і становить 6 270,3 млн. грн.

Основний приріст, як і в попередні періоди, відбувся за рахунок перерахування банками регулярного збору до Фонду, який за ІІ квартал 2013 року склав 753,9 млн. грн. 

Розрахунок регулярного збору до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за ІІ квартал 2013 року здійснювався за  системою диференційованих внесків, рішення про запровадження якої було прийнято виконавчою дирекцією Фонду 29 березня 2013 року №21 та затверджено адміністративною радою Фонду 01 квітня 2013 року протокол №2. В цілому, введення системи диференційованих внесків стало можливим з набуттям чинності Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з метою стимулювання банків не допускати прийняття надлишкового ризику і забезпечення більш справедливого процесу сплати внесків до Фонду.

До моменту прийняття рішення про встановлення диференційованого збору до Фонду банки нараховували регулярний збір щоквартально без урахування ступеню ризику.

Відповідно до нової методики розрахунок розміру диференційованого збору проводиться шляхом зважування базової річної ставки збору, що становить 0,5% бази нарахування в національній валюті та 0,8% бази нарахування в іноземній валюті, за ступенем ризику, що в свою чергу розраховується як добуток коефіцієнтів диверсифікації учасників Фонду.

З огляду на світовий досвід система диференційованих зборів є ефективнішою за систему фіксованих внесків, оскільки забезпечує стимули адекватного управління ризиками в банках, що обов'язково повинно підкріплюватися наявністю ефективних систем раннього попередження і негайними наглядовими заходами коригування у разі виникнення проблем.

Вперше система диференційованих зборів була введена Федеральною корпорацією страхування депозитів (США) в 1993 році. З того часу кількість країн, які запроваджували таку систему, постійно зростала, і на даний час у світі їх налічується більше 25. Серед країн, в яких прийняті та успішно функціонують зазначені системи, - Аргентина, Канада, Колумбія, Фінляндія, Франція, Германія, Італія, Казахстан, Малайзія, Нігерія, Португалія, Тайвань і Туреччина.

 

Довідка: Рішення про запровадження системи диференційованих внесків до Фонду було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2013 року за №631/23163 та набуло чинності з дня його опублікування 07 травня 2013 року в Офіційному віснику України.

У 2013 році Фонд здійснював виплати гарантованих сум відшкодувань вкладникам 24 банків, яким станом на 01 липня 2013 року було повернуто за рахунок коштів Фонду 1 139,6 млн. грн.

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Архив номеров Архив номеров Архив номеров
  
Официальные партнеры
Новий Маркетинговий кодекс підвищує стандарти захисту споживачів у всьому світі
Банки отримають новий інструмент розрахунків
Ассоциация Международных Автомобильных перевозчиков Украины
Дозвільна система: новини плюс
Новости издательства

     

 
 

   


 

 

 

 

 

 
 
 


  

 

 

 

 
 
Баннерная реклама
Рейтинг@Mail.ru Издательский Дом Украина онлайн Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info