Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Підсумки діяльності ВАКС у 2011 році

 

Сьогодні членами ВАКС є 156 кредитних спілок (близько 25 % від загальної кількості кредитних спілок в Україні). При цьому загальна кількість членів кредитних спілок-членів ВАКС складає 51 % від загальної кількості членів кредитних спілок України, а загальна сума активів кредитних спілок-членів ВАКС складає 35 % на ринку кредитних спілок України.

У 2011 році в ВАКС відбулись такі важливі заходи як І міжнародний науково-практичний форум учасників ринку кредитної кооперації та Конференція «Соціальна програма: зелений туризм. Гуцульський феномен — мистецтво жити й творити» в м. Косові.

Було організовано та проведено низку загальнонаціональних кампаній: «Дамо позитив!», «День відкритих дверей», «Кредитні спілки «ЗА» добро в серцях» та «Інформування громадськості та державних органів регіонів про соціально-економічні досягнення кредитних спілок».

Були прийняті Директиви ВАКС з ключових питань подальшого розвитку української кредитної кооперації.

ВАКС активно брала участь у всіх законодавчих процесах, що стосуються ринку кредитної кооперації, супроводжувала низку нормативно-правових актів, що стосувалися діяльності кредитних спілок. У співпраці із консультантами профільних комітетів Верховної Ради України та незалежними експертами були опрацьовані пропозиції щодо змін та доповнень до законопроекту № 2256 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитної кооперації». .

ВАКС взяла участь в низці круглих столів, нарад, публічних обговорень, зокрема:

- у круглому столі - обговоренні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» в сфері регуляторної політики, що проводився Держпідприємництвом із залученням представників фінансових регуляторів і професійних об’єднань фінансового та фондового ринків;

- в засіданні робочої групи при Держфінмоніторингу з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу-небанківських установ на якій було розглянуто типологію ризиків використання фінансових інституцій в схемах відмивання коштів;

- в робочій зустрічі з представниками державних органів, ініційованій проектом DGRV/GIZ «Підтримка фінансової діяльності в сільській місцевості» з метою обговорення ключових питань законодавчої реформи в сфері діяльності ринку кредитних спілок;

- у підготовці та проведенні круглого столу «Стабілізація та розвиток кредитної кооперації для ефективного кредитування регіональної економічної діяльності в Україні (законодавчі новації)», що проводився під егідою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики за сприянням Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) і Німецького банку Розвитку (KfW);

- у круглому столі «Роль страхування депозитів у підтримці стабільності фінансової системи та забезпеченні захисту прав споживачів фінансових послуг», який відбувся у Верховній Раді України, організований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики за підтримки Світового банку.

- в кількох робочих засіданнях та нарадах, проведених Держфінпослуг з метою врегулювання поточних питань взаємодії між регулятором і ринком кредитних спілок.

Протягом звітного періоду ВАКС працювала у робочій групі при Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, у Консультаційно-експертній раді при Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, у Громадській раді при Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, у Громадській раді при Державному комітеті з питань фінансового моніторингу (дану раду очолює представник ВАКС), у робочій групі з питань саморегулювання при Держпідприємництві.

ВАКС систематично збирає та аналізує звітність своїх членів, що надає кредитним спілкам можливість здійснювати попередню перевірку звітних даних, а відповідно зменшує кількість помилок. Узагальнені цифри та аналітичні матеріали, отримані за результатами обробки звітних даних членів ВАКС, формують інформаційну базу, необхідну для проведення ВАКС відповідної діяльності в сферах представництва професійних інтересів та піару діяльності кредитних спілок.

ВАКС в усній та письмовій формі консультує своїх членів. За звітний період переважно надавалися консультації з таких питань: щодо застосування законодавства у сфері легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; щодо перевірок органами державної влади; щодо виконання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних; щодо застосування заходів впливу з боку Держфінпослуг; щодо підготовки заперечень/пояснень на акти перевірок/актів про порушення, скарг на рішення про застосування заходів впливу; щодо внесення змін у внутрішні документи кредитних спілок; щодо підготовки процесуальних документів до суду; щодо оформлення документів для отримання ліцензій; щодо питань бухгалтерського обліку в кредитній спілці; щодо оподаткування операцій з простроченими фінансовими активами; щодо здійснення аудиторських перевірок; щодо розподілу прибутку на паї та депозити; щодо формування резервів.

По юридичним питанням членам ВАКС надано 271 консультацію.

По бухгалтерським питанням членам ВАКС надано 111 консультацій.

По загальним питанням членам ВАКС надано 902 консультації.

За звітний період 57 ліцензій отримали 46 членів ВАКС (57 % від загальної кількості кредитних спілок, що отримали ліцензії у 2011 році).

Для членів ВАКС було опрацьовано аналітичний документ «Узагальнення норм законодавства України в частині повноважень правоохоронних органів на ринку кредитної кооперації та рекомендації щодо дій працівників кредитних спілок у відносинах з правоохоронними органами».

Для членів ВАКС у зв’язку з останніми змінами в законодавстві в сфері фінансового моніторингу, були розроблені практичні рекомендації з приводу виконання кредитними спілками норм нової редакції Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами.

Для членів ВАКС були розроблені рекомендації у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг» № 3462-VI, яким внесені зміни до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», які набрали чинність 09.01.2012.

Для членів ВАКС були підготовлені роз'яснення щодо заповнення форми 1 ДФ.

Юридичними службами ВАКС і ПЗВ розроблено «Рекомендації щодо виконання вимог законодавства про захист персональних даних».

Напрацьовано 44 методичних рекомендацій і матеріалів на актуальну для діяльності кредитних спілок тематику, розроблених фахівцями ВАКС і ПЗВ.

Протягом звітного періоду ВАКС організовано та проведено 8 навчальних заходів:

-     семінар «Особливості оподаткування діяльності кредитних спілок, що виникли в зв'язку з набуттям чинності Податкового кодексу України»;

-     семінар «Практичні аспекти здійснення корпоративного управління в кредитних спілках»;

-     семінар-практикум «Новини у законодавстві щодо здійснення фінансового моніторингу в кредитних спілках»;

-     круглий стіл-практикум «Кредитування енергоощадних технологій як шлях до добробуту спілчан і кредитних спілок»;

-     тренінг/Фінансова просвіта «Плануй майбутнє»;

-     семінар «Питання правозастосування на ринку фінансових послуг»;

-     семінар «Трудове законодавство в діяльності кредитних спілок. Виконання вимог у сфері захисту персональних даних»;

-     тренінг «Робота з боржниками кредитних спілок. Повернення боргів».

На прохання своїх членів ВАКС у співпраці з Університетом банківської справи НБУ організувала проведення двох навчальних семінарів для касирів кредитних спілок у Львові та Харкові.

ВАКС активно співпрацює з Університетом банківської справи НБУ та Міжрегіональним інститутом підвищення кваліфікації.

Всього у звітному періоді у зазначених навчальних заходах взяли участь 478 фахівців кредитних спілок.

ВАКС активно співпрацює з місцевими асоціаціями кредитних спілок, які у звітному періоді організували та провели 64 різноманітних заходи. Велику увагу місцеві асоціації приділили інформуванню громадськості про роботу кредитних спілок регіону. Такі заходи як «Дамо позитив!», «День відкритих дверей» та «Інформування громадськості регіону про соціально-економічні досягнення кредитних спілок у 2011 році» були підтримані і запроваджені місцевими асоціаціями та надали нового поштовху для розвитку місцевих асоціацій. Особливу увагу в своїй роботі місцеві асоціації приділили круглим столам та розширеним засіданням місцевих асоціацій, участь в яких приймали переважна більшість кредитних спілок регіону.

Вибрані тематики заходів, таких як, наприклад: «Кредитні спілки сьогодні: особливості всеукраїнського та регіонального функціонування» проведеною Рівненською асоціацією кредитних спілок, «Кредитна кооперація сьогодні: основні тенденції розвитку» проведена Асоціацією кредитних спілок Запорізької області, «Кредитна кооперація сьогодні» проведена Асоціацією кредитних спілок Луганщини, «День відкритих дверей» проведена Чернігівською обласною асоціацією кредитних спілок, надали можливість завдяки зусиллям місцевих асоціацій розпочати діалог із суспільством та органами державної влади.

Чималу кількість напрямків своєї діяльності ВАКС здійснює завдяки підтримці та сприянню німецького проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності у сільській місцевості» GIZ/DGRV.

У березні 2011 року відбувся робочий візит представників державних органів України та Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) до Німеччини, де вони ознайомлювалися з діяльністю німецької системи кооперативних банків і практикою регулювання такої діяльності з боку держави та саморегулівних утворень. Візит був організований  проектом  GIZ/DGRV «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості».

У березні 2011 року з робочим візитом в Україні перебувала делегація кредитних кооперативів Росії, до складу якої входили представники двох національних та чотирьох регіональних об’єднань. Метою візиту було ознайомитися з практикою діяльності української системи кредитної кооперації, роботою кредитних спілок України в умовах упровадження спеціального нагляду з боку держави. За результатами візиту російські й українські колеги домовилися про початок довгострокової співпраці.

За ініціативи ВАКС, згідно з рішенням Екзекутиви УСКР відбувся круглий стіл, присвячений сучасному стану українського кредитно-кооперативного руху.

ВАКС та ОКС ПЗВ 23 вересня 2011 року підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», яка впроваджує проект «АгроІнвест», що фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (АМР).

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru