Об издательстве Подписка Реклама Распространени Отчетность Партнеры Контакты RSS | Добавить в избранное |
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

" Обращение к страховому рынку"- Меморандум " О взаимоотношениях участников рынка страхования автотранспортных рисков"

22-07-2011, 14:00
 (голосов: 0)

Данный меморандум - это инициатива рынка. Ждать, когда наши законодатели или регулятор определят порядок взаимодействия участников рынка на этапе регрессных исков, можно долго. Парламентариям не до этого. Если уже Закон Украины "О страховании", устаревший и отставший от реалий жизни, не могли принять в течение пяти лет, то, что говорить о других подзаконных актах.

Можно быть недовольным этим документом, который не охватывает всех сторон урегулирования убытков, но необходимо с чего-то начинать и двигаться постепенно. Меморандум не снимет некоторые требования, относительно количества документов и их содержания, перечень которых определяет в закон. Но мы можем оговорить процедуры цивилизованного  взаимодействия между участниками.

В беседах с участниками рынка некоторые выражали обеспокоенность тем, что если его подпишут только добросовестные   страховщики, то "воз будет и ныне там". Ведь те страховщики, которые находятся на грани банкротства и всяческими проволочками сдерживают этот неуклонный процесс путем необоснованных требований к своим партнерам по рынку при предъявлении к ним регрессных исков, не будут подписывать этот меморандум, и все останется так, как есть. Но "волков боятся, в лес не ходить". С чего-то нужно начинать и шире пропагандировать тех страховщиков, которые подпишут этот меморандум, а в маркетинговых акциях шире освещать для наших граждан те компании, которые не присоединились к этому соглашению, следовательно, не заинтересованы работать прозрачно со своими партнерами на рынке.

Президент Ассоциации аджастеров и сюрвейеров Украины,
Председатель Совета Федерации страховых посредников Украины.
Габидулин И.А.

 

МЕМОРАНДУМ 

про регулювання регресних вимог на страховому ринку України

 

 

м. Київ                                                                                 «  __» ________________ 2011 р.        

 

Страхові компанії, що підписались нижче, далі за текстом іменовані «Сторони», які здійснюють свою діяльність на території України,

маючи на меті впровадження єдиного підходу щодо застосування норм права в сфері страхування, уніфікації застосування нормативно-правових актів, подолання прогалин в законодавстві, яке регулює регресні вимоги в страховому секторі,

 

підписали цей Меморандум про наступне:

 

 

Визначення термінів, що використовуються Сторонами

Сторони – учасники ринку страхування – підписанти цього Меморандуму, професійні радники або особи, які приєдналися до нього шляхом направлення заяви про приєднання.

Страхова компанія – фінансова установа, яка має відповідну ліцензію на право здійснення страхування певного майнового інтересу страхувальника, відповідно до забезпечення якого укладено договір.

Учасники ринку страхування – страхові компанії, страхувальники, перестрахові компанії, страхові брокери, аварійні комісари та професійні радники.  

Регресні претензії та/або заяви – звернення, що подає страхова компанія, яка виплатила страхове відшкодування за договором добровільного страхування та відповідно до ст. 993 ЦК України та ст. 27 Закону України "Про страхування" отримала право регресних вимог до страховика особи, винної у заподіянні шкоди.

Страхувальник – винуватець – винна у заподіянні шкоди особа, чий майновий інтерес (відповідальність за заподіяну шкоду) було застраховано.

Фактично понесені витрати – витрати, які понесені страховою компанією по виплатах за договором добровільного страхування при настанні страхового випадку, включаючи нарахований податок на додану вартість, витрати на проведення експертизи та отримання довідки (розгорнутої) ДАІ.

Експертний висновок – висновок про оцінку заподіяної шкоди (вартості відновлюваних робіт та матеріалів), проведений спеціалістом, який має відповідний сертифікат (свідоцтво) на право проведення відповідної оцінки.   

Професійні радники – адвокатські та юридичні фірми, страхові брокери, аварійні комісари та інші спеціалісти, що здійснюють консультативну та супроводжувальну діяльність в страховому секторі.

Платіжні документи – банківські платіжні доручення, банківські виписки, видаткові касові ордери тощо.

 

 

 

Стаття 1. Загальні положення

  1. Метою підписання цього Меморандуму є уніфікація застосування Сторонами правових норм, встановлених законодавством та нормативно-правовими актами України, при пред’явленні та погашенні регресних вимог у секторі страхування.
  2. Сторони погоджуються, що дотримання правил, встановлених цим Меморандумом, відбуватиметься на засадах рівності та повної взаємності.
  3. Сторони визнають, що підписання та взаємне дотримання умов цього Меморандуму сприятиме розвитку страхового сектору та є взаємовигідним для усіх підписантів.

 

Стаття 2. Напрямки співробітництва

Згідно з цим Меморандумом, співробітництво здійснюється в таких напрямках:

  1. Уніфікація роботи з пред’явлення та врегулювання оплати регресних претензій (заяв).
  2. Проведення зустрічей з метою укладення договорів про залік зустрічних однорідних вимог (взаємозаліків) та з метою узгодження і вирішення спірних питань.
  3. Підготовка спільних документів, пропозицій, звернень до учасників ринку страхування, органів державної влади тощо.
  4. Організація та проведення спільних семінарів, круглих столів, зустрічей.
  5. Інші форми співробітництва, які визначатимуться Сторонами.

 

Стаття 3. Порядок розгляду регресних вимог. Перелік документів

 

  1. Сторони узгодили, що до регресних претензій (заяв) про відшкодування витрат додаються такі документи:

 

1.1.            Копія договору страхування  наземного транспорту.

1.2.            Копія полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, або документ, що підтверджує наявність полісу в даній страховій компанії, або зазначення в регресній претензії (заяві) номеру та дати полісу.

1.3.            Копія довідки ДАІ ф-2 про обставини ДТП.

1.4.            Копія первинної довідки ДАІ.

1.5.            Копія постанови суду про притягнення страхувальника-винуватця до адміністративної відповідальності (або інший документ, який підтверджує відповідальність страхувальника-винуватця, погоджений з іншою стороною цього Меморандуму).

1.6.            Копія страхового акту страховика за договором добровільного страхування.

1.7.            Копія наказу про виплату страхового відшкодування.

1.8.            Копія розрахунку страхового відшкодування страховика за договором добровільного страхування.

1.9.            Копія платіжного документа про виплату страхового відшкодування страховиком за договором добровільного страхування. 

1.10.        Копія платіжного доручення про сплату за проведення експертизи страховика за договором  добровільного страхування (за наявності).

1.11.        Копія платіжного доручення про сплату за отримання довідки ДАІ ф-2, про обставини ДТП страховиком за договором добровільного страхування (за наявності)

1.12.        Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ, застрахованого у страховика за договором добровільного страхування.

1.13.        Копія посвідчення водія, який на момент ДТП керував ТЗ, застрахованим у страховика за договором добровільного страхування.

1.14.        Копія акту виконаних робіт (у випадку, якщо сума фактичних витрат перевищує суму, розраховану в експертному висновку).

1.15.        Копія звіту експерта про визначення вартості відновлювального ремонту або/та матеріального збитку, нанесеного ТЗ страхувальника (в разі проведення експертизи).

1.16.        Копія кваліфікаційного свідоцтва експерта.

1.17.        Копія довіреності на представника заявника. 

1.18.        Якщо автотранспортним засобом керувала інша особа, ніж власник, копія доручення, копія договору оренди або копія тимчасового талону на керування тощо.

Копії документів, що передаються до розгляду з регресними претензіями (заявами), повинні бути завірені печаткою та підписом уповноваженої особи страхової компанії або особи, яка діє в інтересах страхової компанії за її дорученням.

 

2.0 Зазначений перелік є вичерпним. Сторони погоджуються, що не вимагатимуть додаткових документів при розгляді регресної претензії (заяви).

 

Стаття 4. Строки розгляду регресних претензій (заяв)

1. Регресна претензія (заява) про відшкодування витрат подається разом з документами, зазначеними в статті 3 цього Меморандуму. Сторони узгодили, що строк розгляду та здійснення платежу за претензіями (заявами) про відшкодування витрат не може перевищувати 20 (двадцяти) днів з дня отримання.

2. При усуненні стороною недоліків, визначених в статті 7 цього Меморандуму щодо повноти надання документів, визначених статтею 3, виплата підлягає здійсненню за загальним правилом, передбаченим Меморандумом, упродовж п’яти днів з моменту надання останнього додатково витребуваного документа.  

 

 

Стаття 5. Відшкодування фактично понесених витрат

1. Сторони дійшли згоди, що при поданні документів, визначених в ст. 3 цього Меморандуму, сторона, що їх отримала, не буде ставити під сумнів, зменшуючи їхню суму (здійснюючи оплату не в повному обсязі), витрати, фактично понесені іншою стороною при здійсненні страхового відшкодування. 

2. Сторони узгодили, що оплата по регресній претензії (заяві) здійснюється в межах фактично понесених витрат, які підтверджуються відповідними платіжними документами та актами виконаних робіт. У випадку відсутності акту виконаних робіт фактичні витрати підтверджуються експертним висновком та відповідними платіжними документами.

 

Стаття 6. Заліки зустрічних однорідних вимог (взаємозаліки)

1. Сторони узгодили, що за наявності взаємних зобов’язань сторін по виплатах за регресними претензіями (заявами) сторони проводять залік зустрічних однорідних грошових вимог.

2. Залік проводиться за ініціативи зацікавленої сторони. Відповідна сторона подає до іншої заяву про можливість проведення взаємозаліку з наданням проекту угоди про взаємозалік та копії документів, що підтверджують правомірність зустрічної вимоги, які зазначені в статті 3 цього Меморандуму. За необхідності сторони проводять взаємну звірку, результатом якої є складання акту звірки розрахунків.

3. Заяву про взаємозалік може бути подано разом з регресною претензією (заявою) та іншими документами, зазначеними в статті 3 цього Меморандуму.

4. Строк розгляду заяви про залік зустрічних однорідних вимог проводиться в строк, визначений в статті 4 цього Меморандуму.     

 

Стаття 7. Підстави для відмови у виплаті за регресними претензіями (заявами)

1. Підставою для відмови у виплаті сум, заявлених у регресних претензіях, є відсутність документів, перелічених в статті 3 цього Меморандуму. Інші підстави відмови у виплаті  вважатимуться порушенням умов Меморандуму.

2. Не є підставою для відмови у виплаті неповідомлення страхової компанії страховиком, цивільно-правова відповідальність якого застрахована, про настання страхового випадку.

 

Стаття 8. Професійні радники з врегулювання

1. Уповноважені професійні радники, залучені сторонами, врегульовують регресні вимоги у спосіб, передбачений цим Меморандумом.

    

Стаття 9. Умови конфіденційності

1. Сторони зобов'язуються дотримуватися вимог законодавства про збереження комерційної таємниці щодо інформації, яка їм стала відома у зв’язку з виникненням правовідносин з врегулювання питань погашення регресних вимог.

2. До комерційної таємниці відноситься інформація про персональні дані учасників страхової події, вид адміністративної відповідальності, яку було застосовано до винної у заподіянні шкоди особи, вартість відшкодованих збитків у зв’язку з настанням страхової події.    

 

Стаття 10. Порядок вирішення спорів щодо порушення Меморандуму. Відповідальність сторін

 

1. Спори, що виникають між підписантами цього Меморандуму в сфері врегулювання регресних вимог, розглядаються шляхом переговорів, у тому числі при залученні незалежних посередників (медіаторів).

2. Спори, які не вдалося вирішити шляхом переговорів, передаються на розгляд / вирішення до третейського суду, який утворюється Сторонами для вирішення цього спору (ad hoc).

3. Склад суду для вирішення спору формується за взаємною згодою Сторін та становить 3 (три) третейських судді. Формування та діяльність третейського суду ad hoc здійснюється у відповідності до Закону України «Про третейські суди».

4. Витрати на третейський розгляд спору, понесені сторонами, розподіляються між ними пропорційно задоволеним позовним вимогам.

5. В якості відповідальності за порушення умов цього Меморандуму при необґрунтованій відмові в задоволенні регресних вимог особа, права якої порушені, має право опублікувати або іншим способом довести до відома громадськості інформацію про особу, яка порушила домовленості за цим Меморандумом.

 

 

Стаття 11. Прикінцеві положення

1. Даний Меморандум набуває чинності від дати підписання його не менше ніж трьома Сторонами.

2. Сторони погодили, що зберігання автентичного примірника Меморандуму здійснюватиме  _______________, яка також буде особою, відповідальною за прийняття від інших сторін заяв про приєднання до Меморандуму та за повідомлення підписантів про факт приєднання нової Сторони відповідно до п. 5 та п. 6 цієї статті.

3 Меморандум може бути змінено або припинено за згодою не менше двох третин Сторін, що підписали цей Меморандум. 

4. Цей Меморандум відкрито для підписання страховими компаніями.

5. У випадку, якщо страхова компанія виявить бажання приєднатися до цього Меморандуму, вона повинна направити на адресу ____________________________________  заяву про приєднання до Меморандуму. Вказаною заявою страхова компанія підтверджує факт набуття нею прав та обов’язків, що випливають з цього Меморандуму.

6. Після отримання заяви, передбаченої частиною 5 цього Меморандуму, __________________ зобов’язується повідомити шляхом поштового чи електронного зв’язку інші Сторони Меморандуму про факт приєднання нової Сторони.   

7.. Меморандум діє стосовно його Сторін, які висловили свою згоду на обов'язковість для них положень цього Меморандуму.

8. Виконання умов Меморандуму є обов’язковим для кожної Сторони, що його підписала або приєдналася до нього.

9. Сторони, що підписали чи приєдналися до цього Меморандуму, усвідомлюють свою відповідальність один перед одним щодо необхідності вжиття всіх можливих заходів для врегулювання вимог за регресними претензіями (заявами) без застосування судових засобів вирішення спорів.

 

Підписи сторін

 

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Архив номеров Архив номеров Архив номеров
Официальные партнеры
Затверджено Порядок реєстрації договорів перестрахування
Біг з перешкодами: чому іноземні інвестори не можуть працювати в Україні
Ефективне функціонування транспортної інфраструктури


 

 
Видео

Наши консультации
Юридическая Налоговая
Финансовая Страховая
 

Опрос

Я покупаю страховой полис:

в страховой компании
у страхового брокера
у страхового агента
на передвижном пункте продаж
не покупаю

 
 
 

пин ап пин ап казино pin-up casino скачатьБаннерная реклама