Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

За договором співстрахування один співстраховик отримує від страхувальника загальну суму страхового платежу та передає відповідну частку іншому співстраховику

За договором співстрахування один співстраховик отримує від страхувальника загальну суму страхового платежу та передає відповідну частку іншому співстраховику, включаючи до обєкта оподаткування лише власну частку страхового платежу, визначену умовами договору співстрахування. Чи правомірні дії такого співстраховика?

Статтею 11 Закону про страхування встановлено, що об’єкт  страхування може бути застрахований за одним договором страхування та за згодою страхувальника кількома страховиками, що є співстрахуванням. При цьому в договорі повинні міститися умови, що визначають права й обов’язки кожного страховика.

За наявності відповідної угоди між співстраховиками і страхувальником один із співстраховиків може представляти всіх інших у взаємовідносинах із страхувальником, залишаючись відповідальним перед ним лише в розмірі своєї частки.

Відповідно до пп. 156.1.1 п. 156.1 ст. 156 Податкового кодексу України (ПКУ) для цiлей оподаткування пiд основним доходом вiд страхової дiяльностi розумiється сума доходiв страховика у виглядi страхових платежiв, нарахованих страховиком за договорами страхування, спiвстрахування i перестрахування ризикiв на територiї України або за її межами впродовж звiтного перiоду, зменшених з урахуванням вимог цього пiдпункту на суму страхових платежiв, нарахованих страховиком за договорами перестрахування. При цьому страховi платежi за договорами спiвстрахування включаються до складу доходiв страховика (спiвстраховика) тiльки в розмiрi його частки страхової премiї, передбаченої договором спiвстрахування.

 Проте  положення ст. 156 ПКУ  можуть бути застосовані страховиками починаючи з 2012 року, з переходом страхових компаній на загальну систему оподаткування прибутку.

Згідно з п. 8 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ за результатами діяльності впродовж одного року з дня набрання чинності  розділом ІІІ ПКУ страховики, які отримують доходи від провадження страхової діяльності, крім  діяльності з виконання договорів довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", а також від діяльності, що не пов’язана із страхуванням, протягом звітного податкового 2011 року щокварталу сплачують податок за ставкою 3 відсотки з суми страхових платежів,  отриманих (нарахованих) страховиками-резидентами протягом звітного періоду за договорами страхування, співстрахування та перестрахування ризиків на території України або за її межами.

Отже, ПКУ на 2011 перехідний рік для страховиків не передбачено  зменшення оподатковуваного доходу страховика, який представляє інтереси співстраховиків у взаємовідносинах із страхувальником, на частки страхових платежів, що передаються за договором співстрахування іншим співстраховикам.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru