Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Переглянуто систему оподаткування страховиків у 2012 році

В 2012 році страхові компанії залишаться на нинішній системі оподаткування – учасники ринку сплачуватимуть 3-відсотковий податок зі страхових премій до кінця наступного року без зменшення на премії за договорами перестрахування.

Нагадаємо: новий Податковий кодекс передбачає зміну правил оподаткування страховиків. Для переходу страховиків на сплату податку з прибутку (в поточному році ставка становить 23%, з 1 січня 2012 року – 21%) відповідно до вимог Податкового кодексу передбачалося провести порівняльний аналіз чинної й нової податкової систем. Проте до аналізу за даними річної податкової звітності, схоже, не дійшло.

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики за ініціативи голови підкомітету з питань контролю й законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Андрія Пінчука вніс пропозицію щодо змін в ПКУ, а саме залишити в 2012 році страхові компанії на нинішній системі оподаткування – 3% з доходу без урахування перестрахування. Враховуючи, що з початку 2011 року страховики сплатили до бюджету 460 млн. грн. податків, експерти не виключають, що за умови загальної системи оподаткування (беручи до уваги збитковість великих універсальних компаній) доходи виявилися б істотно нижчими. Отже, Комітет зробив вибір на користь стабільних надходжень до бюджету і нормальної роботи страхового ринку.

Учасники ринку по-різному оцінюють наслідки цього рішення. Одні наголошують на тому, що податок в 3% є прозорою схемою, а з переходом на загальну систему значно збільшилося б адміністрування цього податку. Водночас інші вважають, що компаніям, які здійснюють великі виплати, переведення на загальну систему оподаткування було б вигідним, оскільки знизило б їхні відрахування до бюджету в рази. Багато компаній уже «зверстали» і навіть затвердили бюджети на 2012 рік, і тепер їм треба «знайти» ресури на десятки мільйонів додаткових податкових відрахувань. Деякі великі компанії вже створили відділи з контролю та обліку витрат, заплатили за ІТ з доопрацювання систем бухобліку тощо. Остаточну відповідь на питання, яки буде податок у 2012-му, страхові компанії отримали. Відповідна норма затверджена ВР у тексті законопроекту №9341 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестицій у вітчизяну економіку, який наразі прийнято.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru