Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Актуальні проблеми ТЦУ, ПДВ і податку на прибуток обговорили на Національному податковому форумі у Дніпрі

22 лютого у Дніпрі відбувся Національний податковий форум «Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ». Організатором заходу стало офіційне видання  Державної фіскальної служби України – «Вісник.Офіційно про податки». Офіційним партнером Форуму виступила компанія EBS, юридичним партнером адвокатське об’єднання «Arzinger».

 

Національний податковий форум «Трансфертне ціноутворення.Прибуток.ПДВ» став масштабним професійним майданчиком для обговорення законодавчих змін  у трансфертному ціноутворенні, ПДВ та податку на прибуток підприємств. Його учасниками стали провідні компанії Дніпропетровщини, Запорізької, Полтавської та Кіровоградської областей. Доповідачами заходу виступили провідні фахівці Державної фіскальної служби України, а також представники авторитетних консалтингових, юридичних та аудиторських компаній.

Новели в законодавстві з трансфертного ціноутворення були у центрі уваги виступу начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС України Миколи Мішина. За його словами, з 1 січня 2018 року до критеріїв визнання операцій контрольованими додано новий – операції між нерезидентом та його представництвом в Україні на суму більше 10 млн. грн.. Також було суттєво розширено перелік низько податкових юрисдикцій для цілей ТЦУ – з 65 до 85 країн (територій). Також Мішин звернув увагу на ризики трансфертного ціноутворення. За його словами при перевірці звітів та документації з ТЦУ податкові органи звертають особливу увагу зокрема  на такі фактори:

значний обсяг операцій з пов’язаними особам або особами, зареєстрованими у офшорах або країнах із низьким рівнем оподаткування; значний обсяг операцій з надання/отримання внутрішньогрупових послуг, сплачених роялті та відсотків за фінансовими запозиченнями; невідповідність фінансових результатів платника податків середнім показникам по галузі.

За словами Микити Ларіонова, юриста практики вирішення спорів з податковими та митними органами Адвокатського об’єднання «Arzinger», спори з питань, пов'язаних з трансферним ціноутворенням, - це майбутнє податкових суперечок. «Ці справи набагато складніше і "дорожче" суперечок про товарність операцій і інших звичних платникам податків суперечок, - вважає експерт. «Судова практика у справах, пов'язаних з трансферним ціноутворенням, поки знаходиться в процесі становлення. Основна маса рішень судів стосується формальних питань - необхідність подання звіту з контрольованих операцій, включення тієї або іншої операції в звіт. Рішень в так званих суперечках "по суті" всього кілька, -зазначив у свому виступі Ларіонов. «Проте, практика розвивається, кількість рішень зростає з кожним днем, в зв'язку з чим рекомендуємо платникам податків стежити за тенденціями судової практики для мінімізації ризиків донарахувань», - порадив юрист АО «Arzinger».

На якісній підготовці документації з трансфертного ціноутворення акцентувала увагу учасників Аліна Бакуліна, партнер, керівник групи з трансфертного ціноутворення компанії EBS. «Ідеальний варіант – це коли Фіскальна служба взагалі не надсилає запит на документацію. Але якщо запит надіслано, то найкращий сценарій – це коли Фіскальна служба прочитала  Вашу документацію, яку Ви надали на їх запит, і не має реальних підстав для надсилання додаткових запитів або для оскарження висновків в такій документації, і тому залишає Вас у спокої» - вважає Бакуліна. «Цього, - як стверджує партнер компанії EBS, - можна досягти лише шляхом підготування дійсно якісної за змістом документації, а не документації, яка відповідає вимогам Кодексу щодо змісту виключно формально».

Тема податку на прибуток також була у центрі уваги спікерів форуму. Олексій Задорожний, в.о. директора Департаменту методологічної  та нормотворчої роботи Державної фіскальної служби України, розповів про зміну строків подання декларації з податку на прибутку, коригування визначення роялті, нововведення з оподаткування благодійної допомоги.

Топ-10 типових помилок та дискусійних питань у декларації з податку на прибуток, що були виявлені за результатами аналізу більше ніж 100 декларацій,  стали темою виступу Єгора Синицина, старшого податкового консультанта компанії EBS. Він зазначив, що,  «не зважаючи на те, що "новим" правилам оподаткування прибутку підприємств вже виповнилось 3 роки, як показує практика, до цього часу залишились проблемні місця при заповненні декларацій». В доповіді експерта також було  закцентовано увагу на так званий "консевативний підхід" платників, який може призвести до виникнення податкових ризиків у майбутніх періодах. Окремо спікером були розглянуті типові помилки при виплаті нерезидентам штрафів, комісійної винагороди та членських внесків, а також  підводні камені щодо тонкої капіталізації процентів, інвестицій, резервів та інших ділянок обліку, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток. 

Зацікавленість в аудиторії форуму викликала тема ПДВ. Заступник директора Департаменту – начальник Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України Сергій Тимошенко приділив увагу новим термінах формування податкового кредиту, особливостям коригування податкових накладних, переліку операцій, що звільнені від сплати ПДВ та пільгам з цього податку.

Актуальні питання застосування податкових змін викликали жваву професійну дискусію учасників ринку, представників ДФС України та незалежних експертів. Учасники Форуму поставили фахівцям з ТЦУ, ПДВ та податку на прибуток чимало запитань, на які отримали конкретні відповіді.

 

Партнерами Форуму виступили: EBS – Офіційний партнер; адвокатське об’єднання «Arzinger»Юридичний партнер, «Маркет.Інфо» - Інформаційно-аналітичний партнер. Інформаційні партнери - «Інтерфакс-Україна» - Генеральний новинний партнер; «Україна Бізнес Ревю»; ІА «Українські новини», «Рейтинг. Вісник»; «Рейтинг. Вісник»; «Обозреватель»

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru