Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

ЛЮДМИЛА ЧЕПІНОГА: ПРО АДАПТАЦІЮ ДЕЯКИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ЗАПРОВАДЖЕНИХ ВИМОГ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОГО ПРОДАЖУ НАДХОДЖЕНЬ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ

 

Правління Національного банку України 14 грудня 2012 року прийняло постанову № 531 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” (далі – Постанова № 531), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08 січня 2013 року за № 78/22610.

Постанова № 531 прийнята у зв’язку із необхідністю подальшої адаптації деяких нормативно-правових актів Національного банку України у відповідність до запроваджених вимог щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами та надходжень на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів).

Зокрема, Постановою № 531 конкретизовано механізм обов’язкового продажу валютної виручки, що надходить на рахунки резидентів (юридичних осіб або фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності), відкриті за межами України на підставі індивідуальної ліцензії на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України. Передбачено, що обов’язковий продаж здійснюватиметься власником ліцензії або шляхом перерахування суми в іноземній валюті, необхідної для обов’язкового продажу в уповноважений банк, або шляхом здійснення обов’язкового продажу тієї самої іноземної валюти з власного рахунку, відкритого в уповноваженому банку, який зазначений у ліцензії.

Для фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) передбачена можливість купівлі іноземної валюти для її повернення, якщо іноземна валюта була помилково (надмірно) отримана цими фізичними особами та продана уповноваженими банками згідно із вимогами щодо обов’язкового продажу надходжень на користь фізичних осіб в іноземній валюті із-за меж України.

Також цією постановою Національний банк України зняв обмеження щодо граничної суми переказу фізичними особами-резидентами іноземної валюти за межі України на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку України на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України.

Тепер фізичні особи-резиденти можуть здійснювати на ці рахунки перекази іноземної валюти без обмежень на підставі вищезазначеної ліцензії.

Крім того, удосконалено процедуру документування операцій з переказу коштів фізичними особами в банківських установах. Так, Національний банк України скасував вимоги щодо ведення банками журналу обліку здійснених в іноземній валюті переказів за межі України та виплати цих переказів, а також журналу обліку здійснених у межах України за дорученням фізичних осіб-нерезидентів переказів у національній валюті та виплати цих переказів, оскільки зазначені операції відображаються в електронному вигляді в програмному комплексі “Операційний день банку (ОДБ)”.

Постанова № 531 набирає чинності з 25 січня 2013 року, з дня її офіційного опублікування в періодичному виданні нормативно-правових актів “Офіційний вісник України”.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru