Об издательстве Подписка Реклама ДФУ Распространение Отчетность ПартнерыМедиа Контакты RSS RRS | Добавить в избранное в избранное |
Издательский дом
Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

В Україні з’явиться ще одна банківська асоціація

Про створення Незалежної асоціації банків України (НАБУ) нещодавно заявила група банків. За інформацією НАБУ, участь в установчих зборах взяли 75 фінустанов, 68 висловили готовність підписати пакет установчих документів.

Основними цілями діяльності новоствореної асоціації заявлено захист прав і інтересів членів НАБУ; формування позиції з питань функціонування банківської системи; налагодження відносин із банками і банківськими об’єднаннями інших країн; співробітництво та конструктивний діалог з регуляторами і владою; підвищення кваліфікаційного рівня членів асоціації.

Основним керівним органом НАБУ є рада асоціації, в яку входять 19 представників банків. Очолить нове об’єднання голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін, а виконавчим директором обрано голову правління банку «Старокиївський» Юрія Яременка. Заступниками голови ради НАБУ буде голова спостережної ради Платинум-банку Юрій Блащук і голова правління банку «Київ» Світлана Скосирська.

Як повідомив Борис Тимонькін, у НАБУ представлено 16 банків з першої двадцятки. «Можна впевнено сказати, що тільки в цих банків 55% активів банківської системи плюс ще 50 банків підписали, тобто 65-70% активів банківської системи увійшли в асоціацію», – наголосив керівник нової організації. «Ми хочемо стати однією з провідних національних асоціацій, яка поєднує банки незалежно від розмірів і походження капіталу», – уточнив Юрій Блащук.

За його словами, НАБУ активно співпрацюватиме з регулятором, законодавцем, а також фахівцями банківської сфери. «Ми хочемо створити п’ять комітетів. Перший – фінансовоподатковий облік та податкове законодавство, другий – банківське регулювання, третій – валютне законодавство, четвертий – платіжні системи і п’ятий – захист прав кредитора», – резюмував Борис Тимонькін.

Нагадаємо: новостворена асоціація є далеко не першим об’єднанням вітчизняних банкірів. Окрім неї в Україні діють Асоціація українських банків (АУБ) і асоціація «Український кредитно-банківський союз» (УКБС) та Форум провідних міжнародних фінансових установ (ФПМФУ) і Українська національна іпотечна асоціація (УНІА).

Український кредитно-банківський союз та Асоціація українських банків вже заявили, що вітають створення НАБУ. Проте у приватних розмовах із представниками ЗМІ багато хто з банкірів ставить під сумнів доцільність чергового об’єднання на тлі вже існуючих. На такі настрої посилається відразу декілька видань. Не до кінця прозорою залишається доля однієї з діючих нині в Україні банкірських асоціацій. Не зрозуміло, навіщо створювати нову асоціацію людям, які стоять біля керма в іншій асоціації, адже всі ініціатори створення НАБУ входять до складу УКБС, троє з них – члени наглядової ради, а Борис Тимонькін – перший віце-президент УКБС.

Такі коментарі представників банківської спільноти цитуються виданнями і найкраще відображають ті неясності, що залишаються навколо створення Незалежної асоціації банків України. Справді, важко ігнорувати занепокоєння тих учасників ринку, що висловлюють стурбованість «спробами створення за підтримки чиновників НБУ ручної організації», залученням в неї за допомогою тиску банків, які вже перебувають в УКБС або АУБ. Слід зазначити, що ці асоціації нерідко виступають із критикою політики Нацбанку – йдеться про обов’язкову ідентифікацію громадян при купівлі валюти, анкетування клієнтів банків тощо. Тож банкіри не виключають, що нинішнє керівництво НБУ не влаштовує надмірна незалежність і неконтрольованість обох організацій, їхні часті виступи з критикою політики регулятора.

Нагадаємо, що в червні цього року не відбувся звітно-виборчий з’їзд АУБ. Керівництво асоціації звинуватило тоді НБУ в адміністративному тиску на банки і штучному зриві з’їзду, оскільки на заході могли бути прийняті незалежні від Нацбанку рішення.

Якщо песимізм експертів галузі виправданий, то очевидно, що існування «ручної» асоціації дозволить регулятору нівелювати критику від інших асоціацій, ухвалюючи потрібні рішення з посиланням на «підтримку» банківського співтовариства.

Отже, сьогодні висловлюються побоювання, що банки відчуватимуть пресинг. Подекуди чути прогнози щодо гіпотетичних спроб організації позачергових з’їздів УКБС і АУБ з тим, щоб добитися від них оголошення самоліквідації й приєднання до НАБУ.

Власне, Борис Тимонькін вже заявив, що не виключає можливості приєднання УКБС до НАБУ.

«Ми розпочнемо переговори. В нього є можливість влитися в нашу асоціацію. У нас відбулася одна розмова. Ми домовилися розпочати консультації. Ми на них конструктивно налаштовані», – сказав він. Зазначимо, що поки що асоціації демонструють готовність потіснитися на ринку, але якщо побоювання «штучного зіштовхування лобами» існуючих організацій банкірів справдяться, це неминуче послабить можливості їхнього впливу на політику регулятора.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наши партнеры

                                                

  

                                                                          

 

              

                                             

  

                                                      

  

                                                      

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архив номеров Архив номеров Архив номеров

Размеры предоставляемых контейнеров
ygtrans.ru
Новости издательства
Анонсы
Фото
Видео
Финансовая отчетность компаний
Актуальное интервью

 


 
 
 
  

  

Международная теннисная академия
  

     
 Oakeshott Insurance Consultants
 

    
 
 

 
"Камелія" квіти від виробника  

    


             
 

AGROPORT West Lviv 2016

<НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля
Погода в Киеве


140Интернет реклама УБС
Издательский Дом Украина онлайн Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru