Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Фахова думка МТСБУ (запитання – відповіді)

 

 

ЧИ МОЖЕ ВНУТРІШНІЙ ДОГОВІР ОСАЦВ ЗАМІНИТИ ДОГОВІР МІЖНАРОДНОГО СТРАХУВАННЯ «ЗЕЛЕНА КАРТКА»?

 

         Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється за двома видами договорів:

внутрішні договори страхування на території України;

договори міжнародного страхування «Зелена картка» з територією дії тих країн-членів міжнародної системи автострахування, які зазначені в таких договорах.

         Іноземні страхові сертифікати «Зелена картка», у яких зазначена та не викреслена позначка UA, є належним підтвердженням наявності страхового покриття на території України.

         Якщо транспортний засіб, зареєстрований в іншій країні, перебуває на території України без іноземного страхового сертифікату «Зелена картка», то по відношенню до нього укладається внутрішній договір страхування.

 

ЧИ ОБОВЯЗКОВО ВОЗИТИ ІЗ СОБОЮ СТІКЕР?

 

         Оскільки страховик при укладенні договору обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності зобов’язаний безоплатно видати страхувальнику спеціальний знак (стікер), що затверджується уповноваженим органом за поданням МТСБУ, страхувальник повинен його використовувати як візуальну ознаку того, що його транспортний засіб є забезпеченим.  

         Страхувальникам рекомендується закріплювати стікер на лобовому склі автомобіля в нижньому правому куті від водія.

 

ЧИ НАЛЕЖАТЬ ПОЛІС та СТІКЕР ДО БЛАНКІВ СУВОРОГО ОБЛІКУ?

 

         Перелік бланків та документів суворого обліку встановлюється  законодавством.

         Поліс та стікер до нього не відносяться до категорії таких документів, однак мають відповідні ступені захисту і згідно з внутрішніми нормативними актами МТСБУ мають бути обліковані страховиками та внесені в єдину централізовану базу даних МТСБУ.

         У разі втрати бланку полісу (бланків полісів) Страховик:

проводить службове розслідування причин втрати, отримує письмове пояснення від особи, яка втратила бланк полісу (бланки полісів), складає акт про втрату із зазначенням її причин, вживає можливих заходів для повернення втрачених бланків та притягнення до відповідальності винної у втраті особи;

інформує відповідні правоохоронні органи про втрату бланків полісів за наявності ознак злочинів або кримінальних проступків;

самостійно приймає рішення щодо способу оприлюднення інформації про втрачені бланки;

вносить до ЦБД МТСБУ відомості про кожний втрачений бланк полісу.

 

ЧИ ПОТРІБНО ПЕРЕУКЛАДАТИ ДОГОВІР ОСАЦВ У РАЗІ ЗМІНИ ВЛАСНИКА або РЕЄСТРАЦІЙНИХ НОМЕРНИХ ЗНАКІВ ТЗ?

 

         Якщо договір обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності був укладений до 05.02.2013 року, а транспортний засіб згодом був відчужений, то договір страхування припинив свою дію, і у такому випадку необхідно укласти новий внутрішній договір обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.

         Якщо договір страхування був укладений після 05.02.2013 року, то у  разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу такий договір страхування зберігає чинність до закінчення строку  його дії.

         У разі заміни державного номерного знаку забезпеченого транспортного засобу можна звернутися до страховика, з  яким укладено договір обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності для врахування даної обставини. Страховик має безкоштовно видати новий поліс на заміну існуючого (при цьому зі «старого» полісу у «новий» поліс будуть перенесені усі відомості без змін, та одночасно будуть враховані відомості про новий реєстраційний номерний знак, а також в розділі «Примітки» здійснено запис «Видано на заміну полісу №........... у зв’язку із зміною державного реєстраційного номерного знаку»).

 

ЗА ЯКИХ УМОВ ПІСЛЯ ВИПЛАТИ СТРАХОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ДІЯ ДОГОВОРУ ОСАЦВ?

 

         Страхова виплата за договором обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності обмежується страховою сумою, яка діяла на дату укладення договору страхування та зазначена у такому договорі.

         Згідно з п. 9.2 ст. 9 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» розмір страхової суми за шкоду, заподіяну  майну потерпілих, становить  50 тис. грн. на одного потерпілого, за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю  – 100 тис. грн. на одного потерпілого.                        

         Відповідно до п.19.1 ст.19  Закону України «Про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів»: «Дія договору може бути припинена в односторонньому порядку з ініціативи страховика у разі, якщо виплачена сума відшкодування за чинним договором перевищила агрегатну страхову суму.

         Агрегатна сума (150 тис. грн.) визначається додаванням страхових сум за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю, та за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на одного потерпілого.

         У цьому випадку страховик зобов’язаний письмово повідомити страхувальника протягом 24 годин. Договір вважається дійсним протягом 10 календарних днів з дня надіслання повідомлення щодо припинення договору».

         У разі, якщо учасники скористалися правом оформлення ДТП без участі уповноважених на те працівників відповідного підрозділу МВС України, то розмір виплати страхового відшкодування не може перевищувати максимальної суми:

10 000 грн. –  якщо відносини виникли до 01.01.2013;

25 000 грн. – 01.01.2013 або пізніше.

Прес-служба МТСБУ

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru