Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ МОЖНА ЗУПИНИТИ ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ МОЖНА ЗУПИНИТИ ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

Історія навчила нас, що розвиток і прогрес, які приносять лю­дям нові блага та можливості, на жаль, завжди супроводжуються негативними явищами. Індустріа­лізація дала нам масове виробни­цтво товарів, але вона ж поклала початок варварському винищенню природи і класовій нерівності. Бо­ротьба за національні та соціальні права зробила аксіомою принципи рівності і справедливості, але час­то призводить до кровопролиття і негативних проявів патерналізму.

Так, і масова комп’ютеризація, і стрімкий розвиток цифро­вих технологій, які максимально спростили людині всі технологіч­ні та виробничі процеси, полег­шили її існування та перевернули уявлення про роботу, кар’єру, дозвілля, фінанси і навіть осо­бисте життя, приховують у собі серйозні небезпеки. Ми хочемо поговорити про одну з найакту­альніших.

Серед установ, які намагають­ся максимально швидко брати на озброєння технологічні новин­ки, чільне місце посідають банки. Вони мало не щомісяця пропону­ють нам сервіси, що дозволяють максимально легко і просто розпо­ряджатися своїми грошима. Пла­тіжні карти і банкомати вже давно стали частиною нашого життя, а інтернет-банкінг, купівля товарів через всесвітню мережу – не «за­морська» екзотика. На жаль, цим користуються не лише клієнти, а й злочинці.

Кіберзлочинність – явище но­вітньої, цифрової доби. Саме це й робить «кіберів» набагато не­безпечнішими й ефективнішими за своїх «класичних» колег-шах­раїв.

Це люди, які працюють голо­вою і роблять свої «справи», не відходячи від свого комп’ютера або сидячи на лавочці з ноутбу­ком і мобільним телефоном. Для сучасних «технарів» це часто ідеальний спосіб заробити і ре­алізувати себе. Біда в тому, що, як будь-який вид шахрайства, кіберзлочинність розвивається за класичним сценарієм – оди­наки об’єднуються і гуртуються, утворюючи організовані злочин­ні угрупування. Гуртом, як то кажуть, і батька легше бити. А красти чужі гроші – тим більше. Злочинці не стоять на місці. Їхні методи вдосконалюються і стають дедалі складнішими. Відповідно, реагують і правоохоронці.

Останнім часом проблема кі­берзлочинності набула глобаль­ного масштабу, а збитки від ді­яльності кібершахраїв сягнули десятків мільярдів доларів. Для протистояння кібершахраям в світі створюються спеціальні під­розділи і структури. Їхні повнова­ження постійно розширюються, а технічні можливості посилюють­ся. Останній приклад – Європей­ський центр боротьби з кіберзлочинністю, який запрацював на початку 2013 року.

Україна – не виняток. Зі зрос­танням обсягів безготівкових роз­рахунків зростає і кількість потер­пілих від кібершахраїв. За даними НБУ, у 2011 році кількість проти­правних операцій за платіжними картами українських банків зросла до 7,6 тис. порівняно з 2,9 тис. ро­ком раніше. Обсяг неправомірно списаних коштів збільшився май­же в півтора рази – з 6,3 млн до 9,1 млн грн. І це лише офіційна ста­тистика, до того ж за 2011 рік.

СБУ і МВС в особі Управління боротьби з кіберзлочинністю опи­нилися на вістрі війни з «кібера­ми». На жаль, їхніх зусиль замало. Особливо, зважаючи на наші укра­їнські реалії.

 

ВСЮ СТАТТЮ ЧИТАЙТЕ У НОМЕРІ ТИЖНЕВИКА "УКРАЇНА БІЗНЕС РЕВЮ" №5-6 ВІД 11.02.2013

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru