Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

У Черного моря…

У Черного моря…Українські перевізники скаржаться на недосконалу роботу морських портів

 

Попри те, що міжнародні автоперевізники – народ, так би мовити, сухопутний, ситуація, яка складається в морських портах, їх цікавить постійно. Річ у тім, що чимало компаній займаються перевезеннями контейнерів, що доставляються до вітчизняних портів. Найбільше таким бізнесом займаються підприємці південних регіонів України, зокрема Одещини.

А напруга в портах, передусім Одеському та Іллічівському – найбільших українських «морських воротах», – буває дуже часто. От, наприклад, цієї зими перевізникам довелося пережити кілька неприємних ситуацій, коли робота в порту практично зупинялася.

 

Портові «монстри»

За словами голови Ради АсМАП Одещини та Миколаївщини Олександра Благодіра, найбільших збитків підприємці зазнали, коли митники проводили стовідсотковий догляд контейнерів. Вирішити цю проблему (і то лише частково) вдалося тільки після особистого втручання прем’єр-міністра (скільки їх ще буде?..). А саме це втручання, до слова, відбулося також не спонтанно. Перевізники краю згадують, як під час приїзду Миколи Азарова до Одеси змушені були організувати акцію протесту  проти надмірних затримок транспорту в портах. Розповідає директор ТОВ «Югавтотранс» Сергій Кислицький: «У нас нерідко відбувається так, що рішення на найвищому рівні ухвалюються правильні, однак вони не виконуються. От так трапилося і в цій ситуації. Домогтися зменшення простою транспорту нам вдалося, вважаю, завдяки акції протесту, проведеної торік восени. А провели ми її тому, що митники, бувало, просто зупиняли роботу. Навіть не пояснюючи причин. І от коли піднявся наш громадський      рух, то вперше вдалося це зрушити з мертвої точки. Без перекриття траси, до речі. А просто цивілізованим і цілком законним шляхом.

За великим рахунком, нам байдуже: хоче митниця проводити стовідсотковий догляд – нехай проводить. Але вона має за будь-яких обставин вкладатися в нормативи (три години було задекларовано). Ну гаразд, за тієї ситуації, яка є сьогодні, трьох годин, можливо, й недостатньо. Нехай буде 4-6 годин, але ж не так, як нині – по 30 годин, а то й по кілька діб нас тримають у портах. Не може машина стільки стояти! Якщо машина швидко пройде, то до неї й корупція не встигне «прилипнути». На цих простоях втрачаються живі гроші».

А ось думка іншого перевізника – власника компанії «Укрюжтранзит» Олександра Захарова: «Питання простою автотранспорту в портах дуже давно стоїть на порядку денному. Я гадаю, що його можна дуже легко зараз вирішити за участі нового начальника Південної митниці пані Бойченко. У Києві вона вирішила це питання із запровадженням контрольного талону, де на митниці кожен працівник, кожен інспектор чітко реєстрував час: скільки в нього зайняла та чи інша процедура. І цей контрольний талон оформлювався керівництвом митниці. Було видно, коли, хто, скільки часу витратив на ту чи іншу процедуру. Можливо, найближчим часом щось подібне запровадять і в нас?».

До речі, питання введення таких талонів перевізники лобіюватимуть і на громадській раді при Держмитслужбі. Нещодавно при цьому поважному органові було створено спеціальний комітет, до компетенції якого якраз і входитиме вивчення ситуації в пунктах пропуску. Зокрема, у портах.

За словами віце-президента АсМАП України Юрія Кучинського, нині учасники цього органу вже намітили план діяльності. «Тепер опрацюємо і на наступному засіданні громадської ради рекомендуватимемо Митній службі, які конкретно правові акти чи якісь інші заходи потрібно змінити, щоб навести лад в роботі пунктів пропуску на кордоні. Особливо багато у нас нарікань на пори Одеси та Іллічівська», – говорить він.

Показово, що влітку роботи в портах побільшало. Хоча, за словами президента АсМАП Леоніда Костюченка, трапляються випадки, коли пароплави з контейнерами, не бажаючи наражатися на потенційні простої, розвертаються і прямують в інші, неукраїнські, порти – Стамбул, Констанцу тощо. Зрозуміло, що держава в результаті втрачає значні кошти, а наш транзитний потенціал ставиться під сумнів.

Митники переконують: зараз вони роблять усе можливе, щоб мінімізувати будь-які простої. Нарешті вони відмовилися від стовідсоткового догляду контейнерів, яке було запроваджене після отримання в подарунок від Сполучених Штатів спеціального сканера. Нині догляду підлягає не більше 25 відсотків привезених контейнерів. А також ДМСУ уже знайшла спосіб боротьби із власними недобросовісними працівниками. Розповідає голова Державної митної служби України Ігор Калетник: «Ми створили при ДМСУ підрозділ швидкого реагування, і реагуватиме він на будь-які звернення суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності з приводу будь-яких перепон або проблемних питань, пов’язаних з митним оформленням. За допомогою такої структури ми будемо моніторити, як яка митниця реагує на ті чи інші звернення, які питання виникають тощо». Власне, це саме те, до чого закликали митників перевізники. Головне, щоб ці плани не залишилися виключно на папері.

 

Одесити працьовитіші за іллічівців?

Нещодавно в Іллічівському порту було призначено нового начальника – Олександра Григорашенка. І тут Мінінфраструктури зініціювало позапланову перевірку діяльності порту. Вочевидь, щоб новому керівникові працювалося натхненніше. Адже навіть у порівнянні з Одеським портом оформлення вантажів в Іллічівському порту проводиться повільно. Чому так відбувається, хочуть знати представники усіх ланок транспортного ланцюга.

Так склалося, що потужні морські ворота нашої держави – об’єкти чи не найконсервативніші. Зміни, чи, як зараз модно говорити, реформи, йдуть сюди доволі довго. Але ж потроху доходять. От, скажімо, в червні працівники Одеського порту відзвітували: заходи, спрямовані на зменшення простоїв, дали свої перші результати. Загальне зниження часу нагромадження контейнерів скоротилося з 10-15 годин до 5. Особливо зміни на краще помітні на території нового терміналу. На жаль, цього поки не можна сказати про Іллічівський морський порт.

Представник АсМАП України в Одеській області Дмитро Сергієнко розповідає: «Сьогодні наші перевізники простоюють від 5-6 годин в Одеському порту до 20-25 годин в Іллічівському. Найстрашніше, що водій після двадцяти-двадцяти п’яти годин митарств вимушений без відпочинку виїздити в рейс, бо тиснуть строки доставки вантажів».

Власне, саме питання безпеки змусило міжнародних автоперевізників активно домагатися зустрічі з міністром інфраструктури Борисом Колесніковим. Адже українські порти доволі застарілі навіть технологічно. Дмитро Сергієнко зазначає, що після спаду 2009-го року, коли в світі простоювало 600 суден, на травень цього року не працювало лише 26. Решта активно пішли в роботу. «Здавалося б, у нас, перевізників, є майбутнє, – оптимістично говорить представник АсМАП. – Але, на жаль, це свято життя йде повз українські порти. І тільки з вини самої України».

А ось іще одна не надто приємна відмінність Іллічівського порту. Цього разу стосується вона сканування. Перевізник Сергій Кислицький зазначає: «В Одеському порту рентген безкоштовний, а в Іллічівському зробили такий собі кооперативчик. Для того щоб поставити рентген-устаткування на приватній території (підприємство «Міленіум»), за проїзд знімають близько 50 доларів».

Показово, що президент АсМАП Леонід Костюченко нещодавно мав спеціальну зустріч з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, на якій серед іншого порушене було й болюче «портове» питання. Чи буде результат після цієї зустрічі – покаже час. А поки можна лише констатувати: оптимізм – річ необхідна. Однак самого його замало. Саме тому перевізники сподіваються: ротації в Іллічівському порту, технологічні зміни в Одеському та інші чинні й потенційні новації підуть на користь спільній справі.

Ярослав ГАЛАТА

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru