Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Де шукати інформацію про надійність банку?

Де шукати інформацію про надійність банку?

При виборі обслуговуючого банку потенційні клієнти насамперед звертають увагу на такі фактори: наявність у банку всього спектру необхідних їм продуктів і послуг і привабливість умов обслуговування, розгалуженість і зручність розташування банківської інфраструктури, рівень сервісу, а також популярність і репутація банку. При цьому дуже важливо правильне уявлення про фінансовий стан банку, але далеко не кожен пересічний громадянин має необхідні знання, що дозволяють проаналізувати банківську звітність і зробити адекватні висновки про кредитоспроможність фінансової установи. Та й не завжди всю необхідну інформацію можна знайти у відкритому доступі. Як прийняти зважене рішення в таких умовах?...

У цьому випадку одним із зручних джерел інформації можуть стати рейтинги незалежних рейтингових агентств. Вони присвоюються кваліфікованими фахівцями агентств за результатами всебічного вивчення діяльності і планів розвитку банків. Інформація про присвоєні рейтинги і публічні рейтингові звіти представлена на сайтах рейтингових агентств, а також часто розміщуються на інтернет-сторінках самих банків. Крім рівня рейтингу і висновків про кредитоспроможність фінансової установи, в рейтинговому звіті в зручній та зрозумілій формі висвітлюється вся необхідна інформація про банк, а також акцентується увага на сильних і слабких сторонах та існуючих ризиках.

В Україні працюють 9 агентств, рейтингові оцінки яких офіційно визнаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. До них відносяться 6 українських компаній, включених до реєстру уповноважених рейтингових агентств НКЦПФР («Кредит-Рейтинг», «IBI-Rating», «Українське кредитно-рейтингове агентство», «Експерт-Рейтинг», «Рюрик», «Стандарт-Рейтинг» ), а також 3 міжнародні агентства: FitchRatings, Moody `s InvestorsService, Standard &Poor` s.
 
Існує кілька видів рейтингів, які присвоюються банкам. Найбільш поширеним є кредитний рейтинг, що відображає здатність банку розраховуватися за всіма своїми фінансовими зобов'язаннями. Національні уповноважені рейтингові агентства для визначення кредитних рейтингів в обов'язковому порядку застосовують Національну рейтингову шкалу, затверджену Постановою Кабінету міністрів України. Міжнародні рейтингові агентства використовують в Україні як власні міжнародні рейтингові шкали, що дозволяють порівнювати між собою кредитоспроможність об'єктів рейтингування в різних країнах, так і власні національні шкали, призначені для рейтингування на території України. Для порівнянності кредитних рейтингів НКЦПФР були затверджені спеціальні матриці відповідності шкал міжнародних агентств шкалі, затвердженій КМУ.
 
Другим за рівнем популярності є рейтинг депозитів (або рейтинг надійності банківських вкладів), що характеризує можливості банків зі своєчасного повернення вкладів. Цей вид рейтингу призначений для використання вкладниками. Його присвоєння законодавчо не регламентується, тому у кожного з агентств для рейтингу депозитів існує власна спеціалізована шкала. У процесі присвоєння цього рейтингу банк порівнюється виключно з іншими банками, що дозволяє точніше розмежовувати рівень надійності вкладень у різних банках, ніж при використанні кредитного рейтингу, тому для вкладників рейтинг депозиту зручніше, ніж кредитний рейтинг.

Весь спектр різних видів кредитних рейтингів і рейтингових шкал представлений на сайтах рейтингових агентств. Там же можна знайти і пояснювальну інформацію: трактування шкал, опис термінології, методологічні підходи до рейтингування, прес-релізи, що коментують зміни рівня рейтингів різних банків і так далі.

На жаль, внаслідок невисокого рівня фінансової грамотності населення, практика використання кредитних рейтингів в Україні поки ще недостатньо поширена. Підвищення фінансової грамотності є на даний момент однією з найбільш важливих завдань, спрямованих на зміцнення довіри до банківської системи. Незалежна асоціація банків України (НАБУ) також вносить свій внесок у її вирішення - у межах власного проекту «Підвищення фінансової грамотності населення» проводиться широкий спектр заходів - дні відкритих дверей для школярів і пенсіонерів, дитячі фінансові вікторини, тренінги для підприємців та журналістів і т.д.

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru