Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Централізовані фонди

Відповідно до Закону України «Про страхування» з метою забезпечення виконання зобов'язань щодо окремих видів обов'язкового страхування страховики можуть утворювати централізовані страхові резервні фонди. Чи включаються відрахування до цих централізованих фондів до витрат страховика, а повернуті з  цих фондів  суми – до доходів від страхової діяльності в контексті ст. 156  Податкового кодексу України (ПКУ)?

На сьогодні, згідно із законодавством, централізованими страховими  резервними фондами є фонди, створені при Авіаційному бюро, Морському бюро, Моторному транспортному страховому бюро (фонд захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах, фонд страхових гарантій) тощо.


Джерелами утворення цих фондів можуть бути разові гарантійні внески страховиків, відрахування від надходжень страхових платежів, доходи від розміщення коштів централізованих страхових резервних фондів, повернені Моторному бюро в регресному порядку кошти за заподіяну у результаті дорожньо-транспортної пригоди шкоду, добровільні внески та пожертвування, інші надходження, не заборонені чинним законодавством.


Внески до цих фондів є однією із статей витрат у бухгалтерському обліку страховика, а повернені суми – доходами, якщо страховик виходить зі складу відповідного об’єднання страховиків. Проте у статті 156 ПКУ встановлено  перелік доходів та витрат платника податку від страхової діяльності; відрахування та повернення до(з) цих фондів в цілях оподаткування в ній не передбачено, хоча перелік усіх страхових витрат та доходів не є виключним для визначення об‘єкта оподаткування – прибутку від страхової діяльності.
 До того ж, згідно з пп. 156.1.3 ст. 156 ПКУ, для цілей статті 156 застосовуються страхові резерви, що розраховуються згідно з методикою формування резервів зі страхування життя та правилами формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, визначеними спеціально уповноваженим органом у сфері регулювання ринків фінансових послуг, тобто Держфінпослуг.  Що стосується централізованих страхових резервних фондів, зокрема фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах  та  фонду страхових гарантій, то порядок і умови формування таких фондів, згідно з чинним законодавством, встановлюються положенням про порядок і умови формування централізованих страхових резервних фондів, що затверджується президією Моторного транспортного страхового бюро України та погоджується з координаційною радою цього бюро.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru