Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Виправлення помилки в податковій декларації

Який порядок виправлення помилок, допущених у декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, форма якої затверджена Наказом ДПА України від 31.03.2003 №146, за звітні податкові періоди, що передують періоду набрання чинності розділом ІІІ Податкового кодексу України?

Відповідно до пункту 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (ПКУ) у разі, якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містить раніше подана ним податкова декларація, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, упродовж якого такі помилки були самостійно виявлені.

         Отже, платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявив факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

         а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

         б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

         Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

         З огляду на викладене страховик, який виправляє помилки за звітні податкові періоди до набрання чинності розділом ІІІ ПКУ, має надати  податковому органу податкову декларацію з податку на доходи (прибуток) страховика, форма якої затверджена Наказом ДПА України від 21.02.2011 №97 (далі – Податкова декларація), з відповідною позначкою «уточнююча» у полі 1. Уточнюючі показники відображаються у рядках 33-43 Податкової декларації, а саме: рядки 33-37 заповнюються стосовно виправлень податкового зобов’язання з податку на прибуток, рядки 38-43 – щодо виправлень податкового зобов’язання з податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентів. Показники рядків 33, 36 визначаються шляхом порівняння податкового зобов’язання за звітний (податковий) період, який уточнюється, з урахуванням виправленої помилки та податкового зобов’язання декларації, яка уточнюється (рядок 16 декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, затвердженої Наказом ДПА України від 31.03.2003 №146). Показники рядків 38, 42 визначаються шляхом порівняння податкового зобов’язання за звітний (податковий) період, який уточнюється, з урахуванням виправленої помилки та податкового зобов’язання декларації, яка уточнюється (рядок 21 декларації).

         Слід зауважити, що доцільно разом із уточнюючим розрахунком подати до податкового органу пояснення по суті проведених виправлень. При цьому,  якщо виправлення проводяться в уточнюючій податковій декларації, додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, в якому виявлено помилку» до такої декларації не подається. 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru