Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Кошти на розбудову авіаційної галузі: ефект міг бути кращим

 

Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном (з 2013 року – Міністерство промислової політики України), Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) і ДП «Антонов» не забезпечили у 2011-2013 рокахефективного та результативного виконання заходів державної підтримки виробництва авіаційної техніки і реалізації інвестиційних проектів на будівництво літаків із залученням кредитів під державні гарантії. Такий висновок проведеного Рахунковою палатою відповідного аудиту.

  

Створення конкурентоспроможної авіаційної промисловості також гальмується через відсутність цілісного програмного документу про розбудову галузі. Термін дії відповідної державної комплексної програми сплив у 2010 році, а новий документ, про підготовку якого йдеться ще з 2009 року, досі не розроблений. 

Як показав аудит, на стан справ у галузі також негативно впливала ситуація частої зміни державного органу управління майном державних авіабудівних підприємств, що знижувало дієвість державного контролю. 

Темпи реформування галузі на засадах ринкової економіки не відповідають вимогам часу. Підприємства літакобудівної промисловості важко адаптуються до ринкових умов господарювання, жорсткої конкуренції на світовому ринку і падіння попиту на внутрішньому. Внутрішній ринок збуту нових літаків українського виробництва практично відсутній.

Розроблені та затверджені у 2009 році інвестиційні проекти ХДАВП і ДП КиАЗ «Авіант» (з грудня 2009 року ДП «Антонов»), на виконання яких була надана державна підтримка та фінансування, не стали плановими документами розвитку виробництва на цих підприємствах. У 2011-2013 роках згадані підприємства використали 738,8 млн. грн. державних коштів на погашення поточних зобов’язань перед кредиторами і на сплату купонного доходу за власними облігаціями. На розвиток галузі та на збільшення обсягів готової продукції бюджетні ресурси не виділялися. 

 

Як наслідок, зростання виробництва літаків не відбулося, підприємства не вийшли на запланований рівень продажів продукції, реалізувавши з 2009 року лише 14 літаків, хоча наявні потужності дозволяють щорічно будувати до 40 літаків. 

За висновками аудиторів, подолання кризового стану в авіаційній промисловості країни потребує подальшої масштабної державної підтримки. 

 

Джерело: прес-служба Рахункової палати

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru