Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Розкішно живемо?!

Тема введення податку на розкіш в Україні обговорюється останні кілька років. Міністерство соціальної політики України перейшло до конкретних кроків, розробивши законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження податку на багатство».

До 2017 року фізичні особи, як резиденти, так і нерезиденти, які володіють рухомим і нерухомим майном в Україні, та покупці дорогих товарів платитимуть новий податок. За словами міністра соцполітики, податок на розкіш платитимуть виключно фізичні особи. Його предмет – операції з купівлі дорогих товарів. Такими Сергій Тігіпко вважає дорогі автомобілі, літаки, мотоцикли, яхти, великі будинки, великі присадибні ділянки, годинники, одяг, що коштують понад 2 тисячі євро. Отримані гроші пропонують скерувати до Пенсійного фонду.

Кабінет Міністрів ініціює запровадження диференційованого оподаткування доходів фізичних осіб. Фізичні особи з доходами до 10 мінімальних зарплат сплачуватимуть податок на прибуток за ставкою 15%, а з доходами понад 10 мінімальних зарплат – 17% (мінімальна зарплата в Україні становить 922 грн., на 1 січня 2012 року вона становитиме 1 073 грн.). Для довідки: за даними Державної податкової служби, в Україні налічується понад 6,6 тисячі мільйонерів.

Крім того, Кабінет Міністрів ініціює запровадження податку в 5% на доходи, отримані фізичними особами від розміщення депозитів у банках, при сумі депозиту від 200 тис. грн. Як заявив Микола Азаров, більшість громадян – понад 90%, чиї заощадження не сягнули цієї суми, не сплачуватимуть такий податок.

Планується ввести податок і на нерухомість. Площа квартир, які обкладатимуться податком, починається з 200 квадратних метрів, будинків – з 400 квадратних метрів.  Ставка податку становить 2% мінімальної зарплати за квадратний метр. На земельні ділянки пропонується диференційований податок залежно від призначення землі і місцезнаходження. Податком будуть обкладати присадибні ділянки площею 0,75 га в селах, 0,45 га – в селищах, 0,3 га – у містах. З ділянок для індивідуального дачного будівництва візьмуть податок тільки в тому випадку, якщо їхня площа перевищує 0,3 га, з ділянок для ведення садівництва – 0,36 га (якщо на них розташований житловий, дачний або садовий будинок площею понад 600 квадратних метрів). З землі несільськогосподарського призначення понад 0,5 га потрібно буде платити 5% від нормативної оцінки ділянки або 25% від оцінки землі в області.

Автомобілі оподатковуватимуться 20% мінімальної зарплати за кожні 100 куб. см, якщо об'єм їхніх двигунів перевищує 3 400 куб. см, мотоцикли – з об'ємом понад 800 куб. см. Таким чином, під підвищений податок автоматично підпадають багато моделей Mercedes-Benz, Audi, BMW, Lexus, Infinity і преміальні Bentley, Maserati, Ferrari.

Зараз в Україні 8 мільйонів автомобілів, близько 9,5 тисячі з них підлягають оподаткуванню новим податком. Чим старша автівка, тим менше доведеться за неї платити, а після  семи років використання автомобіля податку взагалі не буде. Власники літаків і вертольотів платитимуть по 0,2% мінімальної зарплати за 1 кг ваги, а податок для водних суден в 20% мінімальної зарплати буде прив'язаний до потужності двигуна. Кабмін погодився вивести з-під оподаткування буксири, баржі та риболовецькі судна. Податок платитимуть лише власники яхт та інших суден для дозвілля або спорту.

За користування коштовними речами вже з 1 січня також доведеться сплачувати податки. Звісно, якщо депутати підтримають законопроект, розроблений у Мінсоцполітики. При купівлі годинників, телефонів, зброї, ювелірних виробів із дорогоцінних металів

вартістю понад 2 тисячі євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату ціною від 3 тисяч

євро необхідно буде впродовж місяця сплатити 10% їхної вартості. Ця ж ставка буде додатково сплачуватися при ввезенні товару в Україну фізособою.

Сплачувати податок на предмети розкоші будуть продавці, тобто магазини. Причому перераховувати кошти вони повинні до 20 числа кожного місяця. Податок на нерухомість та транспортні засоби повинні будуть сплатити самі власники майна до 1 вересня року, наступного за звітним. Мінсоцполітики розраховує, що в результаті запровадження цих ініціатив бюджет додатково отримає майже 810 млн. грн. на рік. Левову частку принесуть авто (593,95 млн. грн.), нерухомість (102,53 млн. грн.) та земельні ділянки (50 млн. грн.).

Експерти називають законопроект популістським, оскільки існує легальна можливість ухилитися від сплати нового податку.

Платником податку може бути виключно фізична особа. Тож, щоб уникнути податку на розкіш, достатньо буде оформити майно на фірму. У більшості багатих громадян дорогі автомобілі перебувають на балансі їхніх фірм і підприємств. Впровадити податок на

дорогі товари також досить складно. Якщо ставка цього податку буде низькою, це не покриє витрат на його адміністрування, а якщо дуже високою – люди можуть з таким самим успіхом купувати дорогі речі за кордоном.

Та й землю можна дробити на ділянки менше 0,5 га, зареєструвавши їх на кількох осіб.

Введення ставки в 20% на доходи, що перевищують 15 мінімальних зарплат, не призведе до збільшення податкового тягаря на багатих. Достатньо подивитися на податкові декларації більшості небідних людей – вони показують мізерні доходи. До того ж небідні українці давно навчилися зберігати свої статки в офшорах. Тому закон, швидше за все, торкнеться не стільки багатіїв, скільки тих, хто працює відкрито і не ховається «в тінь».

Спроби посилити податкове навантаження на багатіїв робилися в багатьох країнах.

На початку 1990-х років в США були введені федеральні податки на розкіш – при купівлі коштовностей, хутра, яхт і приватних літаків.

Однак протрималися вони лише три роки, оскільки очікуваного фіскального ефекту не

дали. Американці все частіше стали робити покупки за кордоном, що позначилося на місцевому бізнесі. Найдовше стягувався податок на автомобілі, дорожчі за 40 тис. доларів, однак і його скасували в 2003 році.

В Європі «розкішний» податок набув поширення на острові багатіїв – Сардинії. З 2006 року ним обкладалися яхти і приватні літаки, а в бюджет цього італійського острова від кожного власника яхти надходило в середньому по 20 тис. євро. Правда, як і в США, податок через три роки ліквідували – олігархи виявилися хитрішими, паркуючи судна та літаки подалі від острова.

Тим часом є країни, де податок на багатство продовжує працювати. Так, у Франції громадяни, які мають власність на суму понад 720 тис. євро, щорічно сплачують 0,55-1,8% від задекларованої суми майна.

У вересні ввела податок на розкіш на найближчі два роки й Іспанія, яка сподівається з його допомогою вирішити хоча б частину своїх бюджетних проблем. Цей податок торкнеться майже 160 тисяч осіб, чиї статки перевищують 700 тис. євро.

Від податку на розкіш до бюджету України надійде небагато, вважають експерти, адже введення оподаткування розкоші можливе тільки в тих країнах, де жорстко декларуються не тільки доходи, а й витрати населення.

Там, де можна дізнатися, кому належить та чи інша яхта або заміська садиба. Інакше бізнес із продажу розкішних речей просто піде «в тінь».

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru