Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Податковий облік за договорами добровільного медичного страхування

Які застраховані ризики та в якому розмірі можуть включити підприємства-страхувальники до складу загальновиробничих витрат з медичного страхування?

 

Відповідно до пп. 138.8.5 п. 138.5 ст. 138 Податкового кодексу України до складу загальновиробничих витрат, зокрема, включаються:

- витрати на управління виробництвом (оплата праці працівників апарату управління цехами, дільницями відповідно до законодавства тощо; внески на соціальні заходи, визначені ст. 143 Кодексу; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", страхування за довгостроковими договорами страхування життя в межах, визначених абзацами другим і третім п. 142.2 ст. 142 Кодексу, працівників апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо);

- витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата праці загальновиробничого персоналу; внески на соціальні заходи, визначені ст. 143 Кодексу; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя в межах, визначених абзацами другим і третім п. 142.2 ст. 142 Кодексу, робітників та працівників апарату управління виробництвом; витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг).

У першому абзаці п. 142.2 ст. 142 Кодексу зазначається, що до витрат платника податку включаються внески на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством, а також внески, визначені абзацом другим цього пункту.

Саме абзацами другим і третім п. 142.2 ст. 142 Кодексу передбачено обмеження стосовно включення до витрат роботодавця страхових внесків  відповідно до договорів довгострокового страхування життя та будь-якого виду недержавного пенсійного забезпечення. Що стосується договорів медичного страхування та обмежень за цими договорами, то у вищевказаному пункті  142.2 ст. 142 Кодексу про це мова не йде.

В той же час пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 Кодексу передбачено, що до складу витрат підприємства-страхувальника відносяться будь-які витрати зі страхування перелічених у цьому пункті ризиків, крім ризиків страхування життя, здоров’я або інших ризиків, пов’язаних із діяльністю фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, обов’язковість якого не передбачена законодавством, або будь-яких витрат із страхування сторонніх фізичних чи юридичних осіб.

З огляду на викладе положення Кодексу прямо вказують на можливість включення до витрат підприємства-страхувальника страхових платежів із медичного страхування лише у разі законодавчого врегулювання обов’язкового медичного страхування в Україні.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru