Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

До цивілізованого зернового ринку один крок?

Наприкінці травня під час міжнародної конференції GAFTA в Києві був підписаний меморандум про співпрацю між Кабінетом Міністрів, Національним банком України та Чиказькою товарною біржею. Урядовці очікують, що американська біржа залучить нові інвестиції, а експерти сподіваються, що вона зробить ринок прозорішим.

Довідка: Товарна біржа Чикаго (Chicago Mercantile Exchange, CME) – американська ф’ючерсна біржа, один із найпотужніших і найбільш диверсифікованих товарно-сировинних майданчиків у світі.

«Ми сьогодні за дорученням уряду підписали меморандум, тобто угоду для вивчення можливості відкриття Чиказької біржі на території нашої країни. Це буде Причорноморська зернова біржа, яка дасть можливість зробити ще один крок до цивілізованого зернового ринку», – прокоментував подію міністр агрополітики Микола Присяжнюк, який від імені України підписав меморандум про співпрацю із президентом Чиказької товарної біржі Лео Меламедом.


«Якщо ми залучимо біржовий механізм, ми матимемо додаткові кошти, яких не вистачає, зокрема для технічного переоснащення зернової галузі», – додав він. Водночас, за словами міністра, відкриття біржі потребує внесення істотних змін до законодавства. Отже, у разі успішних переговорів відкриття CME в Україні можна очікувати не раніше, ніж через 6-8 місяців.
Окрему угоду про подальшу співпрацю та умови відкриття філії Чиказької біржі було підписано з президентом Української ф’ючерсної біржі Леонідом Козаченком. "Попереду нас чекає послідовна клопітка праця, однак партнерство зі СМЕ, а також ліквідність інструментів, які вони пропонують, не залишає сумніву в тому, що даний проект буде успішним", – вважає Леонід Козаченко. За його словами, сільськогосподарські ринки, беручи до уваги нагальність продовольчої проблеми у світі, будуть пріоритетними.


 "Сьогодні в Україні є всі макроекономічні передумови для створення ефективних ф'ючерсних ринків деривативів. При цьому найбільш підготовленим та перспективним для запровадження такого ринку є сільськогосподарська продукція, перш за все – зернові культури", – зазначається в прес-релізі Української ф’ючерсної біржі. В повідомленні також наголошується, що наявність ринку деривативів допоможе Україні стати одним із найбільших у світі експортерів сільськогосподарської продукції й уникнути недешевих інтервенцій на ринку аграрних товарів.


У свою чергу Лео Меламед підкреслив, що співпраця України з Чиказькою товарною біржею стане новим витком у розвитку українського АПК.
В головному офісі CME відзначають, що поки лише вивчають перспективи виходу на український ринок. За словами представника Chicago Mercantile Exchange в Україні Джеффрі Кайпера, представники біржі наразі ведуть активний діалог із учасниками ринку.
Українські експерти стверджують, що CME зацікавлена в роботі в одній із найбільших країн-виробників, окрім цього, майданчик може залучити постачальників зі всього Чорноморського регіону, де Чиказька біржа поки що не представлена.


Якщо проект буде реалізовано, вигоду в Україні в першу чергу отримають виробники, які, за прогнозом аналітика компанії Renaissance Capital Костянтина Фастовця, зможуть скористатися появою великої централізованої біржі в Україні та ф’ючерсними контрактами. “За наявності біржі аграрії зможуть більш ефективно продавати свою продукцію. Без цього вони змушені продавати свій урожай одразу ж після його збору, коли пропозиція висока, а попит на нього обмежений”, – пояснює він.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru