Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

«Аргентина і Україна на шляху до подальшого поглиблення дружніх зв’язків»


Альберто Хосе Алонсо:

«Аргентина і Україна на шляху до подальшого поглиблення дружніх зв’язків»


Альберто Хосе Алонсо – Посол Аргентинської Республіки в Україні, який у червні 2016 року приступив до виконання обов’язків у Києві. Закінчив Університет Буенос-Айреса за фахом бізнес-адміністрування, а також Національний університет Афін, де отримав диплом магістра з питань державного управління. Надає перевагу адміністративним та економічним темам. Одружений, має двох дітей.


Перші враження 

Я приїхав до Києва лише 40 днів тому, але у мене вже склалася загальна уява про Україну, оскільки в Міністерстві закордонних справ Аргентинської Республіки я очолював Департамент Східної Європи, і України була однією з країн, за розвитком економічних, комерційних, політичних та культурних подій якої ми уважно стежили. Перше враження підтвердило мої уявлення про Київ, адже це дуже гарне місто, яке відкриває мені свою історію, свою культуру, свої тисячолітні традиції, і я прагну пізнати всю історичну, культурну і традиційну спадщину Києва, а надалі й інших міст України.

Мені дуже цікаво познайомитися з іншими українськими містами, перші, що спадають на думку, це Львів, Одеса, Дніпро. Хоча наразі Київ ще може мені багато чого запропонувати, втім, я чудово знаю, що згадані міста також мають велику культурну та мистецьку спадщину, пропозиції щодо торгівлі та взаємного обміну, які можуть зацікавити Аргентину. Звичайно, Україна не вичерпується Києвом. Це досить різнобарвна й різноманітна країна, яка вражає своїми просторами, тут насправді є на що подивитися, і я хотів би глибше ознайомитися з нею. Сподіваюся, що наступного року ми проведемо різноманітні заходи економічного і комерційного характеру з TradeСlub, який організовує поїздки до різних міст по всій Україні.


Історія дружби, перевірена часом

Розглядаючи сьогодення, варто зробити невеликий екскурс в минуле. Якими ж були традиційні зв’язки між Україною і Аргентиною? Слід зазначити, що дружніми! Україна має одну з найчисельніших діаспор в Аргентині. Відносини між нашими країнами живилися великим потоком української імміграції в Аргентину, яка відбувалася в різні історичні періоди з кінця XIX і протягом XX сторіч, і сьогодні це втілилося в значній кількості аргентинсько-українських сімей. Вважається, що приблизно 250.000 – 300.000 українців приїхали до Аргентини протягом цих чотирьох історичних хвиль: 1897 – 1914 рр., 1920 – 1939 рр., 1946 – 1960 рр., а остання, яка й нині триває, почалася 1994 року. Українська діаспора повністю інтегрувалася в аргентинське суспільство. Сьогодні 500 тисяч аргентинців визнають своє українське коріння. Це суттєва цифра, беручи до уваги, що в Аргентині проживає близько 40–42 мільйонів людей, що зумовило надання особливого значення дипломатичним відносинам між нашими країнами.

Аргентина була єдиною країною в Латинській Америці, яка визнала Народну Українську Республіку в 1921 році. 70 років по тому, в грудні 1991 року, Аргентина так само була першою Латиноамериканською країною і однією з перших у світі, яка визнала незалежність України. У 1992 році почалися двосторонні відносини між нашими країнами. В 2017 році ми відзначатимемо 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Аргентиною і Україною. В 1993 році були відкриті Посольство Аргентинської Республіки в Україні та України в Аргентині. В 1995 році відбувся перший офіційний візит Президента України в Аргентину, а в 1998 році з візитом у відповідь до України прибув Президент Аргентинської Республіки. Під час цього візиту була підписана Угода про дружбу і співробітництво між двома країнами. В 2011 році з офіційним візитом до України приїжджає Міністр закордонних справ Аргентини. Цього разу була підписана Угода між Аргентиною і Україною про скасування візового режиму. Протягом понад 20 років ми підписали більше 30 взаємовигідних міждержавних угод. У 2015 році, з приходом до влади нинішнього президента Аргентини Маурісіо Макрі, розпочався новий етап розвитку двосторонніх відносин, і спільно з українськими колегами ми проводимо консультації щодо «перезапуску» усталених механізмів двосторонніх відносин.

 

Осередок культури – Аргентинський дім в Києві

Широка культурно-освітня та дипломатична діяльність, а особливо успішна інтеграція великої кількості українців в Аргентині – все це втілилося в посиленні активності української громади, яка пустила своє коріння в багатьох аргентинських провінціях, а саме: Буенос-Айрес, Чако і Місьйонес, а також в столиці Аргентини – Буенос-Айресі. Йдеться про декілька українських громад, які постійно проводять різноманітні культурно-освітні заходи, поширюючи звичаї, традиції та історію свого народу. До речі, Посольство України в Аргентині постійно підтримує контакти з активістами діаспори.

Щодо України, маю зізнатися, що це велика удача, що ми відкрили Аргентинський дім в Україні, оскільки завдяки його діяльності значна кількість українців знайомиться з Аргентинською Республікою як країною з потужним економічним і комерційним потенціалом, багатими культурними традиціями та історичною спадщиною. Подібних закладів у світі дуже небагато. В Аргентинському домі ми проводимо різноманітні заходи: семінари з питань розвитку торгівлі та залучення інвестицій, майстер-класи з аргентинської кухні, тут працює школа танго і школа туризму для туроператорів, проводяться цикли кінопоказів, а також літературні презентації. Нещодавно у нас була презентація творчого доробку Хорхе Луїса Борхеса, одного з найвидатніших аргентинських письменників. Насправді наша діяльність має широкий відгук серед українців, не лише тих, які мешкають в Києві, але й в інших регіонах України. Ми вважаємо, що наші дружні зв’язки ще глибше реалізуються через нові покоління – нещодавно у співпраці з загальноосвітніми школами Києва в Аргентинському домі завершився конкурс дитячого малюнка на честь Двохсотріччя Проголошення Незалежності Аргентини.

Щодо розвитку освітніх програм, то хочу акцентувати увагу на події, яка сталася минулого року. Після тривалих двосторонніх переговорів, набула чинності Угода про взаємне визнання документів про вищу освіту. Це було великим прагненням української громади в Аргентині, яке нині втілилося в життя.

З жалем маю констатувати, що найбільші проблеми, з якими ми стикаємося не лише в Аргентині та Україні, але й в усьому світі, це бюджетне фінансування. Запевняю, щоб відкрити Аргентинський дім в Україні, ми мали докласти дуже багато зусиль, переконувати в доцільності існування цього закладу, щоб отримати засоби його фінансування. І нині ми намагаємося імпровізувати, організовувати заходи з мінімальним бюджетом, але здатні забезпечити проведення ефективних програм поширення нашої культури.
Наскільки мені відомо, то певна кількість аргентинських компаній, що працюють в Україні, люб’язно надають посильну фінансову підтримку для проведення культурно-освітніх програм згідно з своїми можливостями. Вочевидь, подібна допомога є від українських компаній, які працюють в Аргентині. Проте, це вже компетенція мого колеги – Посла України в Аргентині.
 

Співпраця має розширюватися!

Побажання, яке я хочу передати читачам, особливо з огляду на назву Вашого Видавничого дому – «Україна Бізнес», це те, що український і аргентинський уряди дуже наполегливо працюють для активізації економічно-торговельних відносин, тому що ми вважаємо, що обидві країни мають не аби який потенціал для того, щоб у найближчому майбутньому, краще, ніж сьогодні, розвивалася торгівля та економіка, щоб інтенсивніше здійснювався торговий обмін. Цей процес можливий за умов забезпечення збалансованого економічного зростання обох країн, тому що коли одна країна розвивається, а інша – ні, то рано чи пізно, виникають проблеми з товарообміном, оскільки менш розвинена сторона вимагатиме збалансування рахунків. Саме тому ми вважаємо вкрай важливим до кінця 2016 року провести політичні консультації та засідання спільної комісії, де розглядатиметься економічно-торговельне співробітництво. Хоча Аргентина і Україна є конкуруючими і потужними країнами в сільськогосподарській та промисловій галузях, не дарма ж Аргентину в свій час називали житницею світу, а Україну – житницею Європи, незважаючи на це, існують широкі взаємодоповнюючі можливості для співпраці у сфері економіки, які можуть бути використані для інтенсивного економічного розвитку і росту торгового обміну.

Я впевнений, що так і буде, оскільки бачу волю не лише уряду Аргентини, але й українського, в цьому я мав можливість переконатися під час зустрічей з представниками української влади. Без сумніву, ми зможемо провести ці консультації і переговори, які я вважаю дуже важливими, щоб відновити і вдихнути нове життя не лише в торгівлю і економіку, а й в політичні та культурні відносини між нашими країнами, які є дуже плідними. Цим потужним зв’язкам ми, безперечно, зобов’язані українсько-аргентинській діаспорі. Варто відзначити почуття доброзичливості, з якою симпатією ставиться українське суспільство до аргентинців, у цьому я зміг пересвідчитися на прикладі діяльності, яка розгортається в Аргентинському домі. Я думаю, що ми повинні наполегливо працювати, щоб вже найближчими роками змогли сказати, що відносини між Аргентиною і Україною стали набагато глибшими, розвинутими і міцнішими. Я хотів би наостанок додати, що протягом майже 100 років історії відносин між нашими країнами ми багато дали один одному, втім, на мою думку, ми заслуговуємо і можемо дати набагато більше, і ми в змозі досягти успіху, і нехай всі наші досягнення будуть не на благо пана Посла або Посольства, а на благо Аргентини і України.

Матеріал люб’язно наданий 
Посольством Аргентинської Республіки 
в Україні
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru